PODSUMOWANIE PROJEKTU "RUMIA OCZAMI DZIECI"

15 czerwca na scenie letniej przy MDK-ku odbyło się uroczyste podsumowanie projektu "Rumia oczami dzieci", którego organizatorem był Urząd Miasta Rumi. Od lutego nasza szkoła w tym klasy IV-VIII i oddziały przedszkolne realizowały poszczególne zadania projektowe m.in. zgłosiły podczas III Dziecięcej Sesji Rady Miejskiej projekt uchwały " Basen odkryty to pomysł znakomity", uczestniczyły w spotkaniach ze znanymi mieszkańcami Rumi :p. Krystyną Wolf , regionalistką kaszubską oraz p. A. Zwara , malarzem, nawiązały współpracę z innym miastem, czy też odwiedziły wystawę poświęconą dziejom Rumi. Uczniowie naszej szkoły przystąpili także do konkursów projektowych takich jak konkurs plastyczny, fotograficzny czy literacki, w których otrzymali nagrody i wyróżnienia: Dominika Miętek, Natalia Ostrowska, Jan Smętek, Dawid Bury i Natasza Kruczek w konkursie literackim, Amelia Purol w konkursie plastycznym i Natalia Krasnodębska w konkursie fotograficznym.

Podczas uroczystego podsumowania projektu nasze przedszkolaki: Szymon, Agata, Nadia, Ania oraz Julia zaprezentowały na scenie jedno z zadań specjalnych, wierszyk pt "Rumia moim miastem jest".
W trakcie trwania festynu "Rumia oczami dzieci" wolontariuszki SP1 Maja Trafna, Amelia Błaszczyk, Weronika Mielewczyk, Natalia Kotłowska, Paulina Obłuda, Hanna Myślińska prowadziły zabawy plastyczne oraz gry stolikowe dla najmłodszych. Natalia Niedźwiedź malowała gigantyczną kolorowankę dla najmłodszych, która mogli spontanicznie wypełniać kolorami.
Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom i dziękujemy nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie dzieci do zadań projektowych.