Aktualności
Plan lekcji
Sport
Sukcesy szkoły
Archiwum
Rada rodziców Galeria fotografii Publikacje Dokumenty szkoły O nas w mediach

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

vulcan

REKRUTACJA 2020/2021
Facebook

pobrane

UCZESTNICZYMY W:
saferinternet
 śniadanie daje moc
 program dla szkół
 trzymaj formę
 adopcja na odległość
 porcja energii
 szkoła na widelcu1
 wielka orkiestra
zdrowo jem
 

Aktualności

MISIOWE BAJANIE W BIBLIOTECE

W tym roku Święto Pluszowego Misia obchodziliśmy w bibliotece w ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury".
Udało nam się zaangażować w akcję całą społeczność szkolną, którą do wspólnej zabawy zaprosił Kubuś Puchatek. W Dzień Życzliwości i Pozdrowień rozdawał na szkolnych korytarzach nalepki z uśmiechniętą buźką oraz miłe słowa. Odwiedził w salach grupy przedszkolne i uczniów z klas 1 – 3, a towarzysząca mu p. Ania czytała wiersze i ciekawostki o niedźwiedziach z czasopism i książek dostępnych w naszej bibliotece. Zajrzał również z uśmiechem do gabinetów Dyrekcji, logopedy, dentystki, a także pań z administracji i obsługi.

W grupach przedszkolnych odbył się cykl zajęć poświęconych pluszowym misiom i niedźwiedziom, a p. Małgosia z dziećmi z grup 0a i 0b stworzyła „Misiowy Regulamin Małego Czytelnika".
W dniu urodzin pluszowych misiów – 25 listopada – zaprosiłyśmy dzieci do wspólnego świętowania w bibliotece. Przedszkolaki wraz ze swoimi ulubionymi pluszakami przyniesionymi z domu z zainteresowaniem słuchały opowieści o misiach, oglądały bajki m. in. „Miś Uszatek". Słuchały misiowych piosenek oraz rozwiązywały misiowe zadania. Również tego dnia Kubuś Puchatek wyruszył do swoich czytelników, tym razem zapoznając dzieci z historią Święta Pluszowego Misia.
Naszą akcję wsparły panie bibliotekarki z miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kościelnej, pożyczając nam wiele ciekawych i pięknie wydanych książek o misiach naszych polskich autorów. Do końca listopada można je poczytać w naszej bibliotece, a w grudniu wypożyczyć w bibliotece miejskiej.
Jak zawsze zabawa była przednia. Misie połączyły dużych i małych dając wiele radości i uśmiechu.

Copyright © Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rumi - 2014 (Agnieszka Gryzik)