wyniki konkursu

7 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbył się finał XX Jubileuszowego Przeglądu Piosenki Dziecięcej, pt. „Co nam w duszy gra?”. W Przeglądzie wzięło udział 23 solistów i 9 zespołów w 4 kategoriach wiekowych: kl. 0-1, 2-3, 4-6 i 7-8 z 11 szkół podstawowych z Rumi, Wejherowa i Bolszewa. Uczestników i ich opiekunów przywitał p. Dyrektor Arkadiusz Skrzyński. Uczestników wysłuchała komisja w składzie: p. Beata Awsiukiewicz, p. Urszula Piecha oraz p. Anna Szczygielska. Przewodnicząca komisji, p. Urszula Piecha podkreśliła, że poziom konkursu był bardzo wysoki i pogratulowała wszystkim wykonawcom i ich opiekunom fantastycznych występów. Wyniki konkursu:

Kategoria kl. 0-1

I miejsce- Oliwer Wawrzyniak- „Yamaha”- Rumia

II miejsce- Kinga Rostkowska- SP Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego- Wejherowo

III miejsce- Kaja Wasiniewska- SP 1 Rumia

Zespoły:

II miejsce- „Kropeleczki”-SP 1 Rumia

Kategoria kl. 2-3

Soliści

I miejsce- Kuba Rabczenko- „Melolandia” Wejherowo oraz Weronika Stanisz- SP 9 Rumia

II miejsce- Iga Żuchlińska- SP 9 Wejherowo

III miejsce- Zofia Brechelke- SP 1 Rumia i Malwina Lenczowska- SP 1 Rumia

I miejsce- „Kantele”- SP 6 Rumia

II miejsce- „Gwiazdeczki”- SP Bolszewo i „Promyki”- SP 9 Wejherowo

III miejsce- „Nuteczki z Jedyneczki”- SP 1 Rumia, „Rozśpiewana Ósemka”- SP 8 Rumia

i „Pola i Ola”- SP 1 Rumia.

Kategoria kl. 4-6

I miejsce- Stanisław Wenta- SP 6 Rumia

II miejsce- Antoni Zalach- SP 1 Rumia i Hanna Duda- SP 1 Rumia

III miejsce- Michelle Roda- „Melolandia” Wejherowo i Wiktoria Dombrowska- SP 9 Rumia

I miejsce- „Abrakadabra”- SP 9 Rumia

Kategoria klas 7-8

I miejsce- Roksana Potrykus- „Melolandia” Wejherowo

II miejsce- Marta Byczk- „Yamaha” Rumia

I miejsce- „Dziewczyny z VII klasy”- SP 1 Rumia

Pani wicedyrektor Gabriela Maliszewska serdecznie pogratulowała wszystkim wykonawcom i nauczycielom wspaniałego wykonania piosenek z bardzo różnorodnego repertuaru, podziękowała za wspólnie spędzony czas i zaprosiła do udziału w przyszłorocznym konkursie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, laureatom wręczono pamiątkowe statuetki. Podczas przerwy na młodych artystów czekał słodki poczęstunek.

Nad organizacją i przebiegiem konkursu, jak co roku, niezmiennie od 20 lat czuwały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej- p. Jolanta Gronek i p. Jolanta Labudda, wspaniałe dekoracje wykonały p. Lucyna Horoszkiewicz i p. Iwona Siedlewska. Oprawą muzyczno- dźwiękową perfekcyjnie zajęła się p. Żaneta Knurek.