KONKURS „ DO HYMNU " - PROSIMY O WSPARCIE RODZICÓW

Miło nam ogłosić, że nasza szkoła bierze udział w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół Podstawowych „ Do hymnu!" Konkurs organizuje Narodowe Centrum Kultury w Warszawie. 27 lutego o godz. 11.15 odbędzie się w naszej szkole przesłuchanie konkursowe , podczas którego zaśpiewamy 3 pieśni : „ Mazurek Dąbrowskiego", „ Gaude Mater Polonia" i „ Rotę". Czujemy się wyróżnieni, bo jesteśmy jedną z dwóch szkół w powiecie wejherowskim , które zakwalifikowały się do udziału w konkursie. W konkursie wezmą udział klasy: III b, V a, c-f, wszystkie VI, VII a-c i wybrani uczniowie z klas IV. Nasz występ zostanie nagrany przez profesjonalną komisję konkursową powołaną przez NCK. Dlatego prosimy , aby wyrazili Państwo zgodę na utrwalenie dźwięku i obrazu zarejestrowanego podczas naszej prezentacji. Nagranie nie zostanie w żaden sposób upublicznione.

Stosowny dokument dzieci otrzymają od swoich wychowawców w najbliższym czasie. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest udział co najmniej połowy wszystkich uczniów naszej szkoły. Potrzebujemy więc około 400 uczniów. Ze względu na specyfikę wykonywanych pieśni, konkurs został zaproponowany klasom starszym, wszystkim uczniom, także tym, którzy nie posiadają słuchu muzycznego, wszak pieśni hymniczne śpiewamy wszyscy podczas różnych patriotycznych uroczystości.
Staje przed nami szansa na wywalczenie środków zewnętrznych. Jest to także doskonała okazja do promocji naszej szkoły i miasta. Prosimy Państwa o wsparcie wychowawcze, o rozmowę z dziećmi na temat odpowiedniej postawy podczas śpiewu hymnu narodowego i zachowania na takiej uroczystości, wszak zostaniemy ocenieni na podstawie tego, co zostanie nagrane. Mamy nadzieję, że nie będziemy musieli się wstydzić za nasze dzieci.
W najbliższym tygodniu rozpoczną się próby naszego występu na sali gimnastycznej. Uczniowie, którzy z różnych powodów nie wezmą udziału
w próbach i konkursie zostaną objęci opieką pedagogiczną w bibliotece szkolnej. Jeżeli macie Państwo pytania lub wątpliwości dotyczące konkursu, proszę o kontakt ze mną przez dziennik elektroniczny.
Anna Szczygielska
nauczyciel muzyki