Aktualności
Plan lekcji
Sport
Sukcesy szkoły
Archiwum
Rada rodziców Galeria fotografii Publikacje Dokumenty szkoły O nas w mediach

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

vulcan

REKRUTACJA 2020/2021
Facebook

pobrane

UCZESTNICZYMY W:
saferinternet
 śniadanie daje moc
 program dla szkół
 trzymaj formę
 adopcja na odległość
 porcja energii
 szkoła na widelcu1
 wielka orkiestra
zdrowo jem
 

Aktualności

KOMUNIKAT

Szanowni Państwo, Rodzice i Opiekunowie.

Prezes Rady Ministrów 20 marca 2020 r. ogłosił wprowadzenie stanu epidemii w kraju. Zajęcia dydaktyczne, opiekuńcze i wychowawcze w szkołach zostają zawieszone do Świąt Wielkanocnych, szkoła pozostaje zamknięta. Kiedyś oznaczałoby to automatyczne skrócenie wakacji. Dziś mamy technologię, która pozwala na pracę zdalną poprzez e-learning. Wymaga to jednak wspólnych działań nas wszystkich i pełnej współpracy. My, nauczyciele już podjęliśmy działania, wiem, że wielu z Was – rodziców – również.

Nowe przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19 będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r. Rozporządzenie określa zasady prowadzenia nauczania na odległość i stworzenia możliwości oceniania i klasyfikowania uczniów.
Obecnie, w szkole, trwają prace nad ujednoliceniem systemu przekazywania treści edukacyjnych w formie zdalnej na wspólnej platformie komunikacyjnej, gdzie nauczyciele będą umieszczali materiały dydaktyczne do których dostęp dla uczniów i rodziców będzie możliwy po kliknięciu w link.
Staramy się wsłuchiwać w informacje, które otrzymujemy od Państwa, wiemy, że dając możliwości do pracy w domu nie możemy za bardzo obciążać Uczniów.
W tym celu ustaliliśmy dni w których na platformie umieszczane będą treści edukacyjne z konkretnych przedmiotów.
Ponad to tworzymy harmonogram codziennych dyżurów nauczycieli w celu wymiany informacji oraz udzielania wsparcia Uczniom i Rodzicom.
Szczegóły zostaną Państwu przekazane w osobnym komunikacie.

W tym trudnym okresie najważniejsze jest zdrowie, czego życzę wszystkim Państwu i Państwa Rodzinom.

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Rumi
Arkadiusz Skrzyński

Copyright © Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rumi - 2014 (Agnieszka Gryzik)