komunikat 2

Szanowni Państwo, Rodzice i Opiekunowie,
Od dnia 25.03.2020 r. ujednolicamy zdalne nauczanie dla naszych uczniów. Cały czas trwają prace nad wdrożeniem usługi OFFICE 365, z której będziemy mogli korzystać w pracy dydaktycznej. Nauczyciele rozpoczęli umieszczanie materiałów dla uczniów na Dysku GOOGLE do samodzielnej pracy. Materiały do nauki i zadania do wykonania dla uczniów na okres zawieszenia zajęć w szkole znajdują się na dysku.

Wystarczy kliknąć link

Na platformie utworzone zostały foldery każdej klasy, biblioteki, świetlicy. Należy  dwa razy kliknąć w wybraną klasę, a następnie dwa razy w odpowiedni przedmiot, w którym nauczyciele będą systematycznie, według planu, wklejać materiały do nauki i pracy dla uczniów.

PLAN PRACY ZDALNEJ NAUCZYCIELI I UCZNIÓW

chemia

fizyka

j. angielski

biologia

j. angielski

historia

przyroda

j. niemiecki

religia

muzyka      (co 2 tyg.)

geografia

WDŻ (co miesiąc)

plastyka          (co 2 tyg.)

język angielski 1-3

WF

doradztwo            zawodowe       (co miesiąc)

technika         (co 2 tyg.)

j. kasz. 1-3

edukacja wczesnoszkolna

informatyka         (co 2 tyg.)

religia 1-3

j. kaszubski

WF

Nadal podstawową drogą kontaktu między nauczycielami a rodzicami i uczniami będzie e-dziennik i wiadomości przez niego przekazywane. Dodatkowo Rodzice i Uczniowie będą mogli codziennie komunikować się z każdym nauczycielem „na żywo" zgodnie z harmonogramem dyżurów. Grafik zostanie umieszczony na stronie w dniu jutrzejszym. Ponadto dokonujemy niezbędnych zmian w dokumentach wewnątrzszkolnych w celu umożliwienia oceniania bieżącej pracy ucznia.

Mamy świadomość, że to krytyczny czas dla Uczniów i Rodziców. Jest to to także ogromne wyzwanie dla nauczycieli i szkoły. Dziękujemy za dotychczasową współpracę ze szkołą, nadzór nad samodzielną pracą dzieci i Państwa zaangażowanie. Liczymy na wyrozumiałość i cierpliwość, ponieważ bieżące wymagania wobec szkoły, Państwa-Rodziców oraz samych uczniów są dla nas wszystkich czymś zupełnie nowym. Obecnie wypracowujemy metody i narzędzia pracy, które muszą być zgłębione i zweryfikowane. Mam nadzieję, że podjęte działania przyniosą pozytywne rezultat, a czas zawieszenia zajęć szkolnych nie będzie „feriami" i wszyscy z dobrym zdrowiem przetrwamy tę ciężką próbę.

Z życzeniami zdrowia, spokoju i cierpliwości

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Rumi
Arkadiusz Skrzyński