wyniki konkursu wiedzy olimpijskiej

28.04.2020r w ramach lekcji wychowania fizycznego opublikowany został konkurs wiedzy olimpijskiej, dotyczący udziału i sukcesów polskich sportowców na Igrzyskach Olimpijskich.
Miło nam poinformować wszystkich, że odpowiedzi na zadane pytania konkursowe przysłało 100 uczniów z klas IV – VII.

Osoby odpowiadające najlepiej na zadawane pytania w konkursie :
1. SZYMON BOGDANIS – IV A
2. MAGDALENA BODNAR – IV C
3. MARCEL MALEC – VIC                 Gratulujemy!

W ZWIĄZKU Z DUŻYM ZAANGAŻOWANIEM UCZNIÓW W KONKURS WIEDZY OLIMPIJSKIEJ – PLANOWANA JEST KOLEJNA EDYCJA W DNIU 12.05.2020 r.

Wszystkie osoby biorące udział w konkursie olimpijskim otrzymają jedną ocenę celującą za aktywność, a w przypadku poprawnych odpowiedzi zgodnie z regulaminem drugą ocenę celującą.
Osoby, które zadały sobie trochę więcej trudu i poprawnie odpowiedziały na dodatkowe bardzo trudne pytanie to kolejna premia w postaci oceny celującej.
Wszystkie oceny uzyskane w konkursie olimpijskim do dziennika elektronicznego zostaną wprowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego uczącego w danej klasie.
Analiza testu z poprawnymi odpowiedziami:

1. W jakim mieście miały się odbyć igrzyska olimpijskie 2020r , przełożone
ze względu na epidemię „korona wirus".

Tokio. – 100 % poprawnych odpowiedzi
2. Jak nazywa się polska sprinterka pochodząca z REDY reprezentująca nasz
kraj na igrzyskach olimpijskich w sztafecie 4 x 100 m.

Marta Jeschke – 95 % poprawnych odpowiedzi

3. Wymień nazwisko i imię polskiego boksera pochodzącego z WEJHEROWA zdobywcy brązowego medalu olimpijskiego na igrzyskach w Meksyku - 1968 r.

Hubert Skrzypczak – 100 % poprawnych odpowiedzi
4. W 1997r na mistrzostwach Rumi w sztafetach olimpijskich gościem honorowym był 4 – krotny złoty medalista olimpijski w chodzie sportowym. Podaj jego imię i nazwisko.
Robert Korzeniowski – 100 % poprawnych odpowiedzi
5.Jak nazywa się wybitny polski długodystansowiec zdobywca 2 medali olimpijskich, który zginął w wypadku drogowym na moście w Grudziądzu.

Bronisław Malinowski – 100 % poprawnych odpowiedzi
6.Wymień imię i nazwisko jedynej polskiej medalistki olimpijskiej w judo.
Aneta Szczepańska – 70 % poprawnych odpowiedzi
7. Na których letnich igrzyskach po raz pierwszy zapłonął znicz olimpijski.
Przy tym pytaniu konieczne jest wyjaśnienie bo pojawiały się 2 odpowiedzi, które można uznać za poprawne: pierwszy raz znicz pojawił się na igrzyskach olimpijskich w AMSTERDAMIE – 1928r –, ale bez ceremoniału olimpijskiego, a tak naprawdę od IGRZYSK OLIMPIJSKICH W BERLINIE – 1936 płomień olimpijski na igrzyska letnie zapalany jest za pomocą promieni słonecznych przez paraboliczne zwierciadło na stadionie w Olimpii, a następnie przenoszony jest przez sztafetę do miejsca rozgrywania igrzysk olimpijskich.
100 % poprawnych odpowiedzi
8. Wymień polskich podwójnych złotych medalistów olimpijskich w:boksie, judo i zapasach.
zapasy Andrzej Wroński
boks Jerzy Kulej
judo Waldemar Legień
90 % poprawnych odpowiedzi
9. Na jakich igrzyskach olimpijskich polska reprezentacja w piłce nożnej zdobyła złoty medal.

Monachium - 1972 r. – 100 % poprawnych odpowiedzi

10. Jak nazywa się polski skoczek narciarski, który w swoim dorobku olimpijskim ma 3 złote i 1 brązowy medal.
KAMIL STOCH – 90 % poprawnych odpowiedzi

PYTANIE DODATKOWE
Dzień dobry !
Miło mi poinformować wszystkich, że odpowiedzi na zadane pytania konkursowe przysłało 100 uczniów z klas IV – VII.
Osoby odpowiadające najlepiej na zadawane pytania w konkursie :
1. SZYMON BOGDANIS – IV A
2. MAGDALENA BODNAR – IV C
3. MARCEL MALEC – VIC
Analiza testu z poprawnymi odpowiedziami:

1. W jakim mieście miały się odbyć igrzyska olimpijskie 2020r , przełożone
ze względu na epidemię „korona wirus".

Tokio. – 100 % poprawnych odpowiedzi
2. Jak nazywa się polska sprinterka pochodząca z REDY reprezentująca nasz
kraj na igrzyskach olimpijskich w sztafecie 4 x 100 m.

Marta Jeschke – 95 % poprawnych odpowiedzi

Hubert Skrzypczak – 100 % poprawnych odpowiedzi
Robert Korzeniowski – 100 % poprawnych odpowiedzi

Bronisław Malinowski – 100 % poprawnych odpowiedzi
6.Wymień imię i nazwisko jedynej polskiej medalistki olimpijskiej w judo.
Aneta Szczepańska – 70 % poprawnych odpowiedzi
7. Na których letnich igrzyskach po raz pierwszy zapłonął znicz olimpijski.
100 % poprawnych odpowiedzi
zapasy Andrzej Wroński
boks Jerzy Kulej
judo Waldemar Legień
90 % poprawnych odpowiedzi

Monachium - 1972 r. – 100 % poprawnych odpowiedzi

KAMIL STOCH – 90 % poprawnych odpowiedzi

PYTANIE DODATKOWE
Wymień 6 polskich mistrzów olimpijskich w lekkiej atletyce, którzy zdobywając złoty medal poprawili rekord świata.
Poprawnej odpowiedzi na to pytanie w 100 % nie udzieliła żadna osoba, bo obok właściwych nazwisk pojawiały się nazwiska mistrzów bez rekordu świata. Osoby które otrzymały za to pytanie ocenę celującą spełniły wymóg 80 % poprawności odpowiedzi.
POPRAWNA ODPOWIEDZ
1. Halina Konopacka - Igrzyska olimpijskie w Amsterdamie 1928r - rzut dyskiem 39,62 WR
2. Sztafeta 4 x 100 m kobiet – Igrzyska olimpijskie w Tokio 1964r – 43,6 WR
TERESA CIEPŁY / EWA KŁOBUKOWSKA / IRENA SZEWIŃSKA / HALINA