Aktualności
Plan lekcji
Sport
Sukcesy szkoły
Archiwum
Rada rodziców Galeria fotografii Publikacje Dokumenty szkoły O nas w mediach

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

vulcan

REKRUTACJA 2020/2021
Facebook

pobrane

UCZESTNICZYMY W:
saferinternet
 śniadanie daje moc
 program dla szkół
 trzymaj formę
 adopcja na odległość
 porcja energii
 szkoła na widelcu1
 wielka orkiestra
zdrowo jem
 

Archiwum - Aktualności 2009/2010

DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW 2012

„Zrób coś dobrego dla środowiska,zwierząt i bliźniego„-już po raz kolejny przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji Dnia Dobrych Uczynków patronowanej przez Fundację Arka. Uczniowie kl.VI c pod opieką wychowawcy p.Magdy Gepner zachęcali do czynienia dobra na co dzień,a nie tylko od święta.17-18 maja udekorowali hol szkolny kolorowymi plakatami i dekoracjami,roznosili karty z życzeniami do przedszkola, Straży Pożarnej,Biblioteki Miejskiej,na plebanię. Dziewczęta czytały bajki przedszkolakom i rozdawały zakładki do kolorowania,a w piątek odbyła się akcja dobroczynna sprzedaży domowych wypieków.Do akcji czynienia dobra dołączyli także młodsi koledzy ze świetlicy szkolnej,którzy z pomocą swoich wychowawców -p.Lucyny i p.Beaty przygotowali Drzewko Dobrych Uczynków i wystawę kolorowych prac plastycznych pt:„Lubimy pomagać"w głównym holu. Brawo dla wszystkich!

KONKURS GRUNWALDZKI

Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV-VI do wzięcia udziału w konkursie historycznym z okazji 600-lecia bitwy pod Grunwaldem.

Konkurs odbędzie się we wrześniu, ale już teraz zapraszamy do zapoznania się regulaminem.

Czytaj więcej...

WYCIECZKA PO KASZUBACH

15 czerwca 2010 roku odbyła się wycieczka po Kaszubach. Wzięli w niej udział uczestnicy konkursu „Wiedzy o Kaszubach”: Agata Gołąbek, Karolina Konkel, Iza Bruska, Wiktor Czyż oraz Marta Stenka. Wraz z naszym opiekunem panią Teresą Hebel oraz innymi uczestnikami konkursu zwiedzaliśmy ciekawe miejsca na Kaszubach.

Pierwszym miejscem, które zobaczyliśmy była farma strusi. Każdy z nas dowiedział się, że struś afrykański to największy ptak na świecie. Widzieliśmy emu oraz oswojonego osiołka, który był bardzo chętny do głaskania i robienia mu zdjęć. Kolejnym zwiedzonym przez nas miejscem była latarnia morska „Stilo”. Piękny widok z latarni zapierał dech w piersiach. Pieszo udaliśmy się nad morze. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Żarnowcu gdzie znajduje się późnogotycki Kościół Zwiastowania Pana. Chociaż nie mogliśmy wejść do środka pan Ludwik Bach wiele opowiedział nam o tym miejscu. Ostatnim naszym przystankiem była Krokowa. Tam mogliśmy zobaczyć i zwiedzić pałac rodu von Krockow. Budynek otoczony jest fosą, a w środku znajduje się hotel i restauracja. Z tej miejscowości udaliśmy się prosto do domu.

Wycieczka wszystkim bardzo się podobała. Pod koniec pani Teresa Hebel kupiła wszystkim lody. Wróciliśmy zmęczeni i pełni niesamowitych wrażeń.

Agata Gołąbek VIa

WYCIECZKA KLAS I

7 czerwca klasy Ia i Ic wybrały się na wycieczkę do Parku Dinozaurów w Łebie.

Łeba Park to miejsce magiczne, pełne realistycznych dinozaurów sprzed milionów lat. Sposób ukształtowania terenu oraz jego naturalne walory oraz bliskość morza czynią dzień przeznaczony na poznanie ŁEBA PARKU niezapomnianym.
 W otoczeniu lasów, stawów, trzęsawisk i naturalnej przyrody, licznymi szlakami poznawaliśmy poszczególne okresy z dziejów Ziemi. Podczas spaceru ścieżkami, mostami i kładkami poprzez trzciny obcowaliśmy  z około 100 gadami. W parku znajduje się szlak edukacyjny wyposażony w opisy gadów wraz ze sposobami rozmnażania, żywienia, otoczeniem i opisem ery w jakiej przebywały. ŁEBA PARK daje jedyną możliwość goszczenia w pradawnej chacie oraz w grotach przedstawiających życie i pochówek Neandertalczyków. Odwiedziliśmy  Mini ZOO . Na terenie Parku znajduje się wspaniały plac zabaw dla dzieci, niestety deszcz nie pozwolił nam na odwiedzenie go. Zamiast zabawy na placu zabaw obejrzeliśmy film w sali kinowej. Zmoczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do Rumi.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w GALERII.

MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA

7 czerwca uczniowie klasy IVa : Wojtek Wicki, Piotr Wojtaś oraz Adrian Golba wzięli udział w wojewódzkim konkursie  "MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA".  Do konkursu przystąpiło 35 drużyn z całego województwa pomorskiego. Rywalizacja była zawzięta. Drużyna naszej szkoły zajęła III miejsce ex aequo,  jednak w dogrywce o II i III miejsce otrzymaliśmy V. Drużyna otrzymała nagrody książkowe oraz zastaw długopisów.

GRATULUJEMY!!

 

7 czerwca - DZIEŃ SZKOŁY BEZ PRZEMOCY

Zwycięska praca na logo Szkoły Bez Przemocy autorstwa Agaty Gołąbek kl. VIa

Dzień Szkoły bez Przemocy jest wielkim świętem wszystkich tych, którym zależy na bezpiecznej i przyjaznej szkole tworzonej przez społeczność zintegrowaną z lokalnym środowiskiem, angażującą się w działania wolontaryjne.

 

Tego dnia wszyscy ubraliśmy się na niebiesko (symbol tego, że nasza społeczność szkolna przemocy i agresji mówi „nie”), a o godzinie 10:05 na dziedzińcu szkolnym stworzyliśmy wielki banner pt. DZIEŃ BEZ PRZEMOCY.

Poniżej prezentujemy zwycięzców konkursu na hasło i logo szkoły bez przemocy:

Czytaj więcej...

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY KLAS IV

22 maja odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny klas IV w Szkole Podstawowej Nr 9 w Rumi. Do konkursu przystąpiło 28 uczniów szkół rumskich.

  • I miejsce zdobył Wojtek Wicki uczeń klasy IVa  Szkoły Podstawowej Nr 1
  • V miejsce zdobył Maciej Suliński uczeń klasy IVb Szkoły Podstawowej Nr 1
GRATULUJEMY!!

" KLIO 2010'

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Klio 2010” pod tytułem "Śladami starożytnych cywilizacji"

W marcu 2010 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje w konkursie testowym.
26 maja otrzymaliśmy wyniki.

Wyniki testu konkursowego:

 

Czytaj więcej...

FESTYN RODZINNY

28 maja 2010 r. odbył się w naszej szkole
Festyn Rodzinny.
Kliknij na słonko, żeby obejrzeć zdjęcia w Galerii.

zon9ud801

LET ' S SING!

21 maja 2010 r. uczniowie naszej szkoły Maciej Skwierawski II b i Wojciech Szopa II d wzięli udział w I Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej dla klas I-III. Obaj chłopcy pięknie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, a także doskonałą angielską wymowę. Maciek zajął I miejsce, Wojtek otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy!

W REDAKCJI DZIENNIKA BAŁTYCKIEGO

 

19 maja 2010 r.  uczniowie naszej szkoły skupieni wokół Koła Przyjaciół
Biblioteki i Koła English And Art pod opieką Anny Korzeniewskiej i Magdy
Gepner odwiedzili redakcję Dziennika Bałtyckiego w Dniu Otwartym
zorganizowanym z okazji jubileuszu 65-lecia. Dziennikarka pani Anna
Rembowska w pasjonujący sposób opowiadała o swojej pracy i o tym jak
powstaje nowoczesna gazeta. Kto wie,  może któryś z młodych sluchaczy pójdzie
w przyszłości w jej ślady...

                                                   

TURNIEJ MATEMATYCZNY

15 maja 2010 r. drużyna z naszej szkoły zajęła I miejsce w XIII  Międzyszkolnym Turnieju Matematycznym zorganizowanym przez Szkołę  Podstawową nr 6.
Skład drużyny: Kamil Chylewski VIb, Piotr Gronek VIc, Miłosz Kozakiewicz VIc.

Gratulujemy!

WARSZTATY EKOLOGICZNE

13 maja uczniowie klasy VIa i VIc uczestniczyli w terenowych warsztatach ekologicznych „Bliżej Europy- nowoczesne metody gospodarowania odpadami”. Organizatorem zajęć był Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki”. Na początku uczniowie  odwiedzili Eko Dolinę w Łężycach, gdzie prowadzi się odzysk i zagospodarowanie odpadów. Osobiście mogli się przekonać , w jaki sposób odpady z naszych domów są  sortowane, segregowane, pakowane na odpowiednie frakcje i przygotowywane do  dalszego przetworzenia. Zobaczyli m.in. miejsca, gdzie składuje się odpady niebezpieczne, wielkogabarytowe, odpady budowlane, gdzie przetwarza się biogaz na energię elektryczną. Kolejna część zajęć odbyła się w siedzibie Związku , gdzie przeprowadzono warsztaty dotyczące segregacji i zagospodarowania odpadów. Mimo niesprzyjającej aury i niezbyt przyjemnych zapachów panujących na składowisku , humor uczestnikom dopisywał, zainteresowanie było duże , a wartość edukacyjna zajęć-ogromna.

HAFT KASZUBSKI

10 maja 2010 r. w Gminnym Domu Kultury w Lini został rozstrzygnięty XV Jubileuszowy Konkurs „Haft Kaszubski – Linia 2010”. Uczennice z naszej szkoły biorące udział w konkursie zajęły następujące miejsca:

II miejsce – Agata Gołąbek z klasy VI A
III miejsce – Iza Bruska oraz Małgorzata Samson z klasy VI A

 Do konkursu przygotowywała uczennice nauczycielka techniki Weronika Syczak.

ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Z okazji  219 rocznicy uchwaleni Konstytucji 3 Maja, nasza szkoła uczestniczyła w uroczystych obchodach miejskich. O godz. 9.30 poczet sztandarowy wraz z opiekunem SU wziął udział w Mszy Świętej w intencji naszej Ojczyzny, a następnie udał się pod pomnik Józefa Wybickiego i Hieronima Derdowskiego w celu złożenia kwiatów. 

ZWIERZĘTA ŻYJĄCE WOKÓŁ NAS

29 kwietnia 2010 r. w Barłominie zostały ogłoszone wyniki XI Powiatowego Konkursu Plastyczno-Ekologicznego  pt. ”  Zwierzęta żyjące wokół nas”. Tematyka konkursu zwiazana była z Międzynarodowym Rokiem Bioróżnorodności. Organizatorami konkursu byli: Urząd Gminy Luzino,  Nadleśnictwo Strzebielino oraz Szkoła Podstawowa w Barłominie. Do konkursu z naszej szkoły  zgodnie z regulaminem zakwalifikowało się 5 osób. I miejsce zdobyła Agata Gołąbek z klasy VIa, która narysowała rosomaka, a wyróżnienie przypadło Natalii Rawskiej z klasy Va, która narysowała rzekotkę drzewną.

 Serdecznie gratulujemy tak wspaniałego sukcesu!

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

29 kwietnia 2010 roku troje uczniów z naszej szkoły: Iza Bruska z klasy VIA , Oliwia Kotowska z kl. VIC i Kamil Chylewski z kl. VIB uczestniczyło w X Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego "FOCUS ON ENGLISH" , organizowanym przez SP10 w Rumi. Mimo wielu uczestników ze szkół podstawowych Rumi i Gdyni oraz wysokiego poziomu wiedzy, znacznie wykraczającemu poza program nauczania szkoły podstawowej, uczennica naszej szkoły Oliwia Kotowska zdobyła III miejsce.  Gratulujemy!

KONKURS HISTORYCZNY

29 kwietnia 2010 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Miedzyszkolnym Konkursie ,,Baśnie i legendy kaszubskie w komiksie" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 10 w Rumi.

Nasi uczniowie odniesli wspaniały sukces:

  • I miejsce Nikola Krasowska IV A
  • II miejsce Marta Kozikowska V A
  • III miejsce Filip Mucha IV D
  • Wyróżnienia: Kalina Marcewicz VA, Natalia Rawska VA

Gratulujemy!

KONKURS WIEDZY O JANIE PAWLE II

Uczniowie kl. III SP 1 otrzymali zaproszenie z Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek w Rumi do wzięcia udziału w II Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II dla uczniów klas III.

Oto wyniki etapu klasowego i międzyklasowego:

Czytaj więcej...

OTWARTA LEKCJA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W celu większej integracji uczniów i rodziców w nowopowstałej klasie angielsko-matematycznej wychowawczyni p. Bogusława Bistroń-Czyż zorganizowała otwartą lekcję języka angielskiego. Uczniowie klasy IVA przedstawiali siebie i swoich rodziców w języku angielskim, opowiadali o swych zainteresowaniach, pasjach i umiejętnościach, śpiewali piosenki, prezentowali różne gry i zabawy językowe wykorzystując między innymi chustę animacyjną Klanza. Poprzez zabawę najłatwiej i najprzyjemniej uczymy się nowego języka, a zarazem poznajemy swoich rówieśników. Miła atmosfera i wysoki poziom znajomości języka zostały nagrodzone gromkimi brawami rodziców i budującymi słowami pani wicedyrektor Gabrieli Maliszewskiej. Oto kilka zdjęć z naszej lekcji, a więcej można obejrzeć na stronie internetowej klasy IVA. ZAPRASZAMY !!!

Copyright © Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rumi - 2014 (Agnieszka Gryzik)