Aktualności
Plan lekcji
Sport
Sukcesy szkoły
Archiwum
Rada rodziców Galeria fotografii Publikacje Dokumenty szkoły O nas w mediach

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

vulcan

REKRUTACJA 2020/2021
Facebook

pobrane

UCZESTNICZYMY W:
saferinternet
 śniadanie daje moc
 program dla szkół
 trzymaj formę
 adopcja na odległość
 porcja energii
 szkoła na widelcu1
 wielka orkiestra
zdrowo jem
 

Archiwum - Aktualności 2011/2012

"BEZPIECZNE WAKACJE 2012"

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji społecznej: "Bezpieczne Wakacje 2012" której organizatorem jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych we współpracy z kuratoriami, komendami Policji i Straży Pożarnej. Celem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie spędzania wolnego czasu podczas wakacji oraz uświadomienie zagrożeń związanych z podróżą i wypoczynkiem. Akcja adresowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych oraz instytucji publicznych w tym szkół. Zachęcamy do odwiedzania strony www.bezpiecznewakacje.pl

ZBIÓRKA NAKRĘTEK, MAKULATURY I BATERII

„Dbam o środowisko naturalne" – to hasło przyświecało wszystkim uczestnikom zbiórki surowców wtórnych i zużytych baterii w naszej szkole. Dzięki tej akcji uczniowie uczą się, jak segregować odpady oraz jak można je powtórnie wykorzystywać. Takie działania powodują zmniejszanie ilości zużywanej energii, wody i surowców naturalnych, ale także pozwalają chronić środowisko przed zanieczyszczeniami. Rezultaty zbiórki surowców w naszej szkole z roku na rok są coraz bardziej imponujące. Wzrasta liczba uczniów zbierających surowce i ich zaangażowanie. Tegoroczni zwycięzcy na apelu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Zbiórka plastikowych nakrętek:

I m-ce Julia Sypytkowska z kl. IIa 
II m-ce Sandra Chodowiec z kl. Vd 
III m-ce Kamil Kobyliński z kl. VId 

wyróżnienie Michał Dampc z kl. Va

Zbiórka baterii:

I m-ce Karol Lubner z kl. Va
II m-ce Mateusz Warenik z kl. Vd
III m-ce Mateusz Marzec z kl. VIa

Zbiórka makulatury:

 I m-ce Dominik Wikowski z kl. VI
 II m-ce Mateusz Labudda z kl. Vb
III m-ce Róża Walaszczyk z kl. Va

Wręczono również nagrody książkowe zwycięzcom konkursu literackiego „ Czysta woda", który odbył się w ramach projektu „ Lider Lokalnej Ekologii" :

I m-ce Katarzyna Jóźwiak z kl. Va
II m-ce Rafał Sobieraj z kl. VId
III m-ce Natalia Rózga z kl. Va i Emilia Reimann z kl. Vd

Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do dalszego udziału w w/w akcjach !

"2012 ROKIEM JANUSZA KORCZAKA" - APEL KLASY VA


25 czerwca 2012r. uczniowie klasy Va pod opieką wychowawczyni Pani Lucyny Konkol przedstawili apel upamiętniający postać Janusz Korczaka - lekarza i pedagoga, którego prawdziwe nazwisko brzmiało Henryk Goldszmit. Urodził się 22 lipca 1878r. w Warszawie. Marzył o lepszym świecie, w którym nie będzie okrucieństwa i niesprawiedliwości. Marzenia te znalazły odbicie w jego książce "Król Maciuś Pierwszy". Był prekursorem działań na rzecz praw dziecka i całkowitego równouprawnienia dziecka, opiekował się sierotami, organizował kolonie dla dzieci. Zmarł wraz z podopiecznymi około 6 sierpnia 1942r. w obozie zagłady w Treblince. Wychowawca ten stał się symbolem męczeńskiej śmierci deportowanych i zamordowanych ludzi. Janusz Korczak do końca pozostał wierny swoim dzieciom i powołaniu.
Ostatnią drogę Korczaka i dzieci Nechum Remba relacjonuje: „Wszystkie dzieci ustawiono w czwórki, na czele Korczak z oczami zwróconymi ku górze trzymał dwoje dzieci za rączki, prowadził pochód. (...) Były to pierwsze żydowskie szeregi, które szły na śmierć z godnością. (...) Nawet Służba Porządkowa stanęła na baczność i salutowała. Gdy Niemcy zobaczyli Korczaka, pytali: Kim jest ten człowiek?".
Zachęcamy do odwiedzania oficjalnej strony poświęconej Januszowi Korczakowi: www.2012korczak.pl

FINALIŚCI "WYSPY ZAGADEK 2012"

Uczniowie kl.6d-Agata Okroj i Oskar Mazurek w zeszłą sobotę uczestniczyli w finale Ogólnopolskiego Konkursu Twórczego Używania Umysłu „Wyspa Zagadek 2012”, który i w tym roku miał podłoże sensoryczne. Przez kilka godzin rozwiązywali kreatywne zagadki,obmyślali zasady gry dotyczącej zmysłu smaku,pisali dowcipne historyjki dotyczące jedzenia i wiele innych. Na rozwiązanie konkursu i wyłonienie laureatów przyjdzie nam poczekać do końca wakacji. Trzymamy kciuki!

LIDER LOKALNEJ EKOLOGII

Po raz kolejny nasza szkoła otrzymała tytuł i statuetkę „Lider Lokalnej Ekologii". Uroczyste wręczenie odbyło się 13 czerwca b.r. w siedzibie Muzeum Miasta Gdyni. Tytuł został przyznany przez Komunalny Związek Gmin Dolina Redy i Chylonki , który to był organizatorem tego projektu. W czasie jego trwania uczniowie naszej szkoły wykonali szereg działań skupionych wokół tematu przewodniego- „ Ochrony wód". Koordynatorami projektu były nauczycielki przyrody: Marta Cisowska i Lucyna Konkol. Więcej o realizacji zadań w ramach projektu można przeczytać w zakładce „ Lider Lokalnej Ekologii".

WYCIECZKA KLASY IIa

12 czerwca klasa II a była na wycieczce w gospodarstwie agroturystycznym w Kiełpinie. Podczas przejażdżki wozem drabiniastym podziwialiśmy piękne widoki Kaszub. Potem bawiliśmy się w piekarzy i piekliśmy bułeczki - wyszły pyszne, że palce lizać. Każdy mógł wcielić się w rolę rzeźbiarza i ulepić z masy solnej coś niepowtarzalnego. Oglądaliśmy także piękne konie, owce, kozy, pawie, bażanty i inne ptactwo domowe. Dowiedzieliśmy się, jak się doi krowy. Na koniec piekliśmy kiełbaski na ognisku - smakowały wyśmienicie.
Wycieczka pozostawiła w pamięci wiele niezapomnianych wrażeń.

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

„BEZPIECZNE WAKACJE”

Organizator

Magdalena Bielińska – nauczyciel plastyki

Cele konkursu

  • · rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej dzieci;
  • · rozwijanie wrażliwości estetycznej;
  • · stworzenie dzieciom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych
  • · zapoznanie z zagrożeniami wynikającymi ze spędzania czasu wolnego nad wodą, mieście, górach. 

Zadaniem uczestników jest przedstawienie za pomocą wyrazu plastycznego jak można spędzić bezpiecznie wakacje:

- bezpieczna kąpiel w morzu, jeziorze, rzece 
- bezpieczny pobyt w górach,

- bezpieczna jazda na rowerze, rolkach, deskorolce,

- bezpieczny pobyt na kolonii lub półkolonii,

- bezpieczne zabawy w miejscu zamieszkania (zabawy wokół domu, jazda na rolkach, rowerze, deskorolce)

- bezpieczna podróż do miejsca wypoczynku letniego.

W Bibliotece szkolnej dla uczniów udostępnione będą książki dotyczące tej tematyki w celu inspiracji.

Uczestnicy

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas I-VI Szkoły Podstawowej nr.1 w Rumi.

Zasady konkursu

q W konkursie udział wezmą prace wykonane samodzielnie przedstawiające powyższy temat

q Technika wykonania prac jest dowolna

Prawa autorskie

Prace przechodzą na własność szkoły i zostaną wykorzystane do publikacji na terenie szkoły i w Internecie.

Termin składania prac:

Prace zostaną wykonane, ocenione i nagrodzone na Festynie Rodzinnym „Mama, Tata i Ja” 20.06.2012r

Nagrody:

Autorzy Najpiękniejszych prac zostaną nagrodzeni. Jury w składzie: Anna Korzeniewska, Anna Burchacka, Magdalena Bielińska

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!!!

DZIEŃ BEZ PRZEMOCY "KIBICUJĘ FAIR PLAY"

Dnia 6 czerwca 2012r. obchodziliśmy "Dzień bez przemocy" w ramach realizowanego już od wielu lat w naszej szkole programu "Szkoła bez przemocy". Hasło na ten rok szkolny to "Kibicuję FAIR PLAY". Tego dnia obejrzeliśmy spektakle profilaktyczne dla poszczególnych klas pt. "Być sobą", "Krzyk" i "Śniadanie". Ubraliśmy się również w kolorach narodowych i świętowaliśmy rozpoczynające się EURO 2012 w atmosferze "FAIR PLAY".

FESTYN RODZINNY "MAMA, TATA I JA"

Dnia 1 czerwca 2012r. odbył się w naszej szkole Festyn Rodzinny "Mama, Tata i Ja". Podczas pokazów artystycznych podziwialiśmy spektakle Szkolnego Koła Teatralnego, występy taneczne i wokalne. Towarzyszyliśmy uroczystemu otwarciu Koła Ligii Morskiej. Oglądaliśmy prezentację "Comenius", "Pasja i Twórczość", "Prezentacja Kaszubska" oraz pokazy historyczne "Chorągiew Jakuba Wejhera". Braliśmy udział w konkursie "Żyj zdrowo i ekologicznie". Z ochotą odwiedzaliśmy kącik promocji zdrowia, rysowania portretów, malowania twarzy jak również loterię fantową. Ze smakiem zajadaliśmy domowe ciasta z kawiarenki, kiełbaski z grilla, pyszne gofry i wiele innych smakołyków. Wszyscy świetnie się bawili w miłej i rodzinnej atmosferze. Dziękujemy wspaniałym Rodzicom i wszystkim pracownikom szkoły za organizację tego pięknego przedsięwzięcia.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ "I HAVE A DREAM"

Dnia 2 czerwca 2012 roku w Szkole Podstawowej Nr 28 w Gdyni odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej „I HAVE A DREAM", na którym soliści i zespoły z całego województwa pomorskiego prezentowały piosenki zespołu ABBA w języku angielskim. Z naszej szkoły- Paulina Wasik, uczennica klasy VA zdobyła wyróżnienie, śpiewając utwór 'Layallyour love on me". Zespołowi w składzie Natalia Panasiuk, Natalia Rózga, Weronika Rochna i Julia Bratnicka nie udało się zdobyć miejsca na podium, ale przygotowania i występ konkursowy dostarczył młodym artystkom  wielu miłych i niezapomnianych wrażeń.

SUKCESY ZESPOŁÓW TEATRALNYCH NASZEJ SZKOŁY

Jest!!!!! Z wielką radością pragniemy podzielić się naszymi sukcesami. Sukcesami, bo są aż dwa. Pierwszy to -  I miejsce w Rejonowych Eliminacjach Turnieju Teatralnego „Niebieskich Tarcz" w dniu 14 maja. To było niesamowite przeżycie i wielkie wyróżnienie. Jury bardzo spodobał się nasz spektakl „Smocze perypetie" - chwalili grę aktorską, pomysły muzyczno -choreograficzne, wdzięk i pomysł inscenizacyjny. Poziom tegorocznych eliminacji był bardzo wysoki- tym bardziej jest to dla nas wielkie wyróżnienie. Swe szczęście dzielimy z zespołem z ESS z Rumi, z monodramem i z muzycznym spektaklem ze Swarzewa.. A to zwycięska obsada : Zuzanna Ryduchowska – III a , Martyna Ostrowska – IIIa, Iza Kowalska – II b , Julia Patok – Ie, Nikola Sękiewicz – II b, Marcelina Sajewska – II c, Małgorzata Mucha – II c, Mateusz Bochniak – II c, Wiktoria Piekarska – II c, Ajsza Potrykus -I d, Anna Fierek – II c a tańczyli : Patrycja Hermmann – II c i Tomek Siudmiak – II c, a drugi równie znaczący sukces to II miejsce /pierwszego nie przyznano/ w IV Otwartym Turnieju Teatralno-Kabaretowym „Wieżowisko" w Gniewinie, który trwał dwa dni /19 i 20 maja/, gdzie występowało kilkadziesiąt zespołów, w tym jeden z Rosji. Wystawiliśmy tam również sztukę „Smocze perypetie", ale w innej obsadzie, która także bardzo spodobała się jurorom /w jednym i drugim przypadku jurorami byli profesjonalni aktorzy scen polskich/ . Oto druga zwycięska obsada : Justyna Baboszyn- III d, Kasper Jaworski – III d, Ajsza Potrykus – I d, Zuzanna Pyziak – III d, Agnieszka Stromska- III d, Agnieszka Szweda- III d, Leokadia Zwara – III d, Zuzanna Ryduchowska- III a, Martyna Ostrowska- III a , Ania Flatau – III d,tańczyła – Justyna Labuda – IIIa. Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli pokazać wszystkim nasz spektakl.

                                                                     Joanna Ryduchowska-Wrzałek

ZAJĘCIA LABORATORYJNE KLASY VIA

Dnia 25 maja klasa VIA miała okazję wziąć udział w zajęciach laboratoryjnych na Akademii Morskiej w Gdyni w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Uczniowie uczestniczyli w trzech rodzajach zajęć  o następującej  tematyce: „Niewidoczni towarzysze życia", „Chemia jaką każdy lubi" oraz w pogadance „Czy lody są zdrowe". Wszystkie zajęcia były bardzo ciekawie prowadzone przez pracowników Akademii Morskiej, a każdy z uczniów mógł choć przez chwilę poczuć się jak młody mikrobiolog i chemik. Takie praktyczne zajęcia w prawdziwym laboratorium  na pewno na długo zostaną w naszej pamięci. Dziękujemy pani Krasowskiej – mamie naszej koleżanki za zorganizowanie tak wspaniałych zajęć!
Więcej zdjęć można zobaczyć na stronie klasy VI A. Zapraszamy!

UWAGA KONKURS!

Biblioteka szkolna i nauczyciele techniki proponują uczniom klas IV-VI udział w konkursie „Zaplanuj bibliotekę swoich marzeń" . Polega on na zaplanowaniu nowego pomieszczenia bibliotecznego. Planując wystrój pamiętaj na podzieleniu przestrzeni na kilka miejsc: czytelnia, wypożyczalnia, kącik malucha, kącik do cichej pracy, kącik dyskusyjny, magazyn, szatnia. W bibliotece znajdują się filary , które możesz ozdobić plakatami i rysunkami. Przestrzeń możesz podzielić ściankami gipsowymi, aby ukazać kolory możesz użyć kredek. Prace muszą być wykonane samodzielnie, a podpisane należy dostarczyć do 15.VI do biblioteki. Szczegółowy regulamin w bibliotece.

Powodzenia.

POWIATOWY KONKURS EKOLOGICZNO-PLASTYCZNY "BARWY LASU"

   Dnia 11 maja b.r. w szkole w Barłominie nastąpiło rozstrzygnięcie Powiatowego Ekologiczno- Plastycznego Konkursu pt. „Barwy lasu". Prace oceniano w trzech kategoriach wiekowych:  - kl. 0-I; II-III i IV-VI. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się wspaniale- ich prace  zajęły czołowe lokaty:     

I miejsce- Wiktoria Pastuszczak z kl. 0c (gr. 0-I)

I miejsce- Katarzyna Jóźwiak z kl. Va (gr. IV-VI)

II miejsce- Mateusz Baranowski z kl. III c (gr. II-III)

Paulina Formela z kl. 0a otrzymała wyróżnienie

Ponadto Kasia Jóżwiak została wyróżniona, gdyż jej rysunek  został  logo na dyplomach dla uczestników konkursu.  

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

GOŚCIE Z GDAŃSKIEJ SZKOŁY BALETOWEJ

W dniu 21 maja w naszej szkole gościły osoby z Gdańskiej Szkoły Baletowej, która to jest aktualnie najlepszą wśród pięciu szkół baletowych funkcjonujących w Polsce. Uczennica tej szkoły wraz ze swoimi opiekunami odwiedziły uczniów klas trzecich opowiadając o zajęciach prowadzonych w szkole, o różnych rodzajach tańca, które dzieci tam poznają , o możliwościach późniejszej, interesującej pracy. Dzieci mogły obejrzeć również krótki pokaz tańca klasycznego.
Nauka w szkole baletowej rozpoczyna się od klasy IV , stąd szczególnym zainteresowaniem cieszyli się uczniowie klas trzecich.

DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW 2012

„Zrób coś dobrego dla środowiska,zwierząt i bliźniego„-już po raz kolejny przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji Dnia Dobrych Uczynków patronowanej przez Fundację Arka. Uczniowie kl.VI c pod opieką wychowawcy p.Magdy Gepner zachęcali do czynienia dobra na co dzień,a nie tylko od święta.17-18 maja udekorowali hol szkolny kolorowymi plakatami i dekoracjami,roznosili karty z życzeniami do przedszkola, Straży Pożarnej,Biblioteki Miejskiej,na plebanię. Dziewczęta czytały bajki przedszkolakom i rozdawały zakładki do kolorowania,a w piątek odbyła się akcja dobroczynna sprzedaży domowych wypieków.Do akcji czynienia dobra dołączyli także młodsi koledzy ze świetlicy szkolnej,którzy z pomocą swoich wychowawców -p.Lucyny i p.Beaty przygotowali Drzewko Dobrych Uczynków i wystawę kolorowych prac plastycznych pt:„Lubimy pomagać"w głównym holu. Brawo dla wszystkich!

WYJAZD KLASY VIA I VIC NA ZIELONĄ SZKOŁĘ

W dniach od 14 do16 maja klasy VI A i VI C pojechały na wycieczkę do Wiela, która organizowana była w formie Zielonej Szkoły. Tematem przewodnim naszej wyprawy był survival. Uczyliśmy się m.in. jak przeżyć w lesie, przygotować bezpiecznie ognisko, zbudować szałas oraz znaleźć pożywienie. Jeździliśmy quadem, zjeżdżaliśmy tyrolką, strzelaliśmy do celu i budowaliśmy namioty. Niezapomnianą atrakcją były "Nocne łowy", podczas których   w środku nocy  uczestnicy wędrowali w ciemnym lesie. W czasie rozgrywek sportowych napełnialiśmy m.in. hydrorurę - miała z niej wyskoczyć piłeczka, a skończyło się na wodzie lanej z wiadra wprost na głowy zawodników. Miłą niespodzianką dla wszystkich były odwiedziny Siostry  Danieli Kochanowskiej, która pracuje teraz w Szkole Podstawowej w Brusach. Pogoda i humory nam dopisywały, bo wszyscy bawili się świetnie. Więcej zdjęć można zobaczyć na stronie klasy VI A. Zapraszamy!

KONKURS BIBLIJNY

W piątek 27 .04. 2012r. w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi odbyło się podsumowanie i zakończenie Wojewódzko-  Metropolitarnego Konkursu Biblijnego z Ewangelii według świętego Mateusza. Nasza uczennica Anna Butowska z V klasy została laureatką otrzymując dyplom Pomorskiego Kuratora Oświaty. Ogłoszono również wyniki   plastycznego konkursu biblijnego. Nasi uczniowie z młodszych klas również zajęli wysokie miejsca.  W grupie uczniów klas I Przemysław Nieradko zajął III miejsce, w klasach II Angelika Kummer zajęła I miejsce, a pośród uczniów klas III Konrad Kopeć zajął II miejsce.

8 MAJA - DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK

  Tego właśnie dnia uczniowie klasy II b wzięli udziałw spotkaniu zorganizowanym przez Bibliotekę Miejską w Rumi Janowie z panią Agnieszką Żelewską- ilustratorką wielu książek i czasopism dla dzieci. Studia ukończyła w PWSSP w Gdańsku na Wydziale Malarstwa i Grafiki, gdzie zrobiła dyplom z ilustracji książkowej. Do tej pory zaprojektowała i zilustrowała wiele książek dla dzieci. Brała także udział w licznych wystawach ilustracji w Polsce i za granicą. Zdobyła główne nagrody w prestiżowym konkursie „Książka Roku" organizowanym przez Polską Sekcję IBBY. Została wpisana również na Listę Honorową International Board on Books for Young People za ilustracje do książki „Bajki o rzeczach i nierzeczach" Zofii Beszczyńskiej. Mieszka w Sopocie, ma dwoje dzieci: małą Kasię i dużego Bartka.
  Spotkanie z przemiłą panią Agnieszką uważamy za niezwykle ciekawe i bardzo inspirujące.
Po serdecznych podziękowaniach i życzeniach wszystkim paniom z okazji ich święta wróciliśmy do szkoły bardzo zadowoleni. Biblioteka nasza zyskała dzięki tej wizycie 4 egzemplarze książek dla dzieci ze specjalną dedykacją pani Agnieszki Żelewskiej.

WYNIKI XVII KONKURSU - "HAFT KASZUBSKI - LINIA 2012"

Dnia 10.05.2012r. w Gminnym Domu Kultury w Lini został rozstrzygnięty XVII Konkurs " Haft Kaszubski - Linia 2012 ". Uczennice naszej szkoły biorace udział
w konkursie zajęły następujace miejsca:
III miejsce - Julia Skowera z kl. Vd
Wyroznienie Klaudia Rosiak z kl. VIb
Uczennice do konkursu przygotowywala naucyzcielka techniki, Weronika Syczak.

Copyright © Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rumi - 2014 (Agnieszka Gryzik)