Aktualności
Plan lekcji
Sport
Sukcesy szkoły
Archiwum
Rada rodziców Galeria fotografii Publikacje Dokumenty szkoły O nas w mediach

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

vulcan

REKRUTACJA 2020/2021
Facebook

pobrane

UCZESTNICZYMY W:
saferinternet
 śniadanie daje moc
 program dla szkół
 trzymaj formę
 adopcja na odległość
 porcja energii
 szkoła na widelcu1
 wielka orkiestra
zdrowo jem
 

Archiwum - Aktualności 2013/2014

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

Dzieci z oddziałów przedszkolnych zakończyły rok szkolny 2013/2014 programem słowno - muzycznym. Życzymy dzieciom wspaniałych przygód oraz odpoczynku. Udanych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.

POŻEGNANIE KLAS VI

Ostatni dzień w naszej szkole był dla szóstoklasistów bardzo uroczysty. Tego dnia serdeczne słowa i życzenia składała naszym najstarszym klasom Pani Dyrektor, Ksiądz Proboszcz i Przewodniczący Rady Rodziców. Pani Dyrektor nagrodziła uczniów z wyróżnieniem, ze wzorową frekwencją, wręczyła również stypendia motywacyjne, podziękowania i listy gratulacyjne dla rodziców szóstoklasistów. Był też czas na wręczenie dyplomów i nagród za konkursy, szkolne osiągnięcia i aktywność społeczną. Uczniowie złożyli przysięgę na sztandar naszej szkoły, a następnie odbyła się uroczysta zmiana pocztu sztandarowego. Dziewczęta z klasy VI B zaprosiły wszystkich na chwilę wspomnień i refleksji przy filmie własnego autorstwa. Klasa I D i V B pożegnała najstarsze klasy w szkole programem artystycznym i gorącymi życzeniami. Na koniec przyszedł czas na podziękowania dla nauczycieli i rodziców oraz pożegnanie z naszą społecznością szkolną.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS IV I V

27 czerwca 2014 r. klasy czwarte i piąte uroczyście zakończyły rok szkolny 2013/2014. Podczas apelu Pani Dyrektor podsumowała minione miesiące, nagrodziła wyróżniających się uczniów, wręczyła stypendia motywacyjne oraz nagrody za wzorową frekwencję. Był też moment aby wręczyć dyplomy i nagrody za udział w konkursach, szkolne osiągnięcia i aktywność naszych uczniów. Wysłuchaliśmy również serdecznych życzeń na nadchodzące wakacje. Klasa IV D przygotowała krótki pokaz artystyczny, pełen dobrego humoru, a dziewczęta zaprosiły wszystkich do wspólnej zabawy. W tak radosnym nastroju rozpoczęliśmy wakacje.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY "RUMIA W OBIEKTYWIE"

Idąc na miasto nie zapomnij o aparacie, a po wakacjach weź udział w konkursie.
Z okazji 60-lecia miasta Rumi zorganizowany został konkurs w którym mogą wziąć udział uczniowie klas III - VI szkół podstawowych w Rumi,
Konkurs przeprowadzony jest w kategorii: fotografia miasta Rumi.
Każdy uczestnik konkursu jest zobowiązany do przedstawienia 3 fotografii ciekawych, intrygujących, niezwykłych form przyrody lub wytworów pracy człowieka. Fotografie muszą być wykonane na terenie Rumi.
Prace składamy do 16 września 2014 r. u ks. Michała Kwiatkowskiego.

2014_Rumia_w_obiektywie_-_plakat_1

Regulamin Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego

BEZPIECZNE WAKACJE 2014

bezpieczne_wakacje_750_100

Nasza szkoła kolejny raz przystąpiła do ogólnopolskiej akcji społecznej "Bezpieczne Wakacje", której organizatorem jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych we współpracy z kuratoriami, komendami Policji i Straży Pożarnej. Celem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie spędzania wolnego czasu podczas wakacji oraz uświadomienie zagrożeń związanych z podróżą i wypoczynkiem. Akcja adresowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych oraz instytucji publicznych w tym szkół. Zachęcamy do odwiedzania strony www.bezpiecznewakacje.pl

WYCIECZKA KLAS DRUGICH DO OLIWSKIEGO ZOO

24 czerwca 2014 r. klasy drugie wybrały się na wycieczkę do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Gdańsku- Oliwie. Podczas wycieczki dzieci zobaczyły i poznały liczne gatunki zwierząt, które do tej pory widziały tylko w książkach lub telewizji. Zachwycały się wielkością słoni, żyraf, niedźwiedzi. Bawiły je harce i zabawy małp. Wielkie wrażenie zrobiła na uczestnikach wycieczki kolekcja motyli. Wyjątkowość tego miejsca wynika z tego, że motyle nie są pozamykane, latają pośród zwiedzających, nierzadko robiąc sobie na nich „przystanek". W ZOO dzieci czuły się bardzo swobodnie, chętnie spacerowały i chciały zobaczyć jak najwięcej. Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym dostarczył im wielu nowych wrażeń i radości, był dla nich wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu. To była naprawdę interesująca wycieczka, która sprawiła uczniom wiele radości.

"DZIEŃ RODZINY" W KLASACH DRUGICH

23 czerwca 2014 r. w naszej szkole odbyła się przemiła uroczystość pt. „Dzień Rodziny", na którą dzieci z klas drugich i ich wychowawczynie: p. Beata Zahajkiewicz, p. Bożena Skwara. p. Jolanta Gronek i p. Jolanta Labudda zaprosiły swoich bliskich. Były wiersze, piosenki, tańce z przyborami oraz krótki pokaz tańca towarzyskiego. Rodzice z dumą obserwowali swoje pociechy podczas występów. W niejednym oku zakręciły się łzy wzruszenia. Po części artystycznej mali artyści wraz z gośćmi udali się do stołówki szkolnej na słodki poczęstunek. Tam też dzieci obdarowały rodziców własnoręcznie wykonanymi upominkami. A potem były już tylko pogawędki w miłej atmosferze. To był naprawdę cudowny dzień, który na długo zapadnie w pamięć jej uczestników.

ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH

Wspaniałą postawą ekologiczną i troską o stan środowiska naturalnego wykazali się uczniowie naszej szkoły uczestniczący w corocznej zbiórce surowców wtórnych: plastikowych nakrętek, makulatury oraz baterii. Dzięki tej akcji, uczniowie i ich rodziny uczą się, jak segregować odpady i wyrabiają właściwe nawyki ekologiczne.

Zbiórka plastikowych nakrętek, która w tym roku przebiegała pod hasłem „Zakręcona akcja", umożliwiła pomóc w zakupie wózka inwalidzkiego dla Kasi.
Dziękujemy

A oto wyniki tegorocznej zbiórki:

Zbiórka plastikowych nakrętek:

I m-ce Martynka Sypytkowska kl. IIIa – 231.710 szt.
II m-ce Arkadiusz Kamień kl.IV- 15.000 szt.
III m-ce Kacper Łapiński kl.Vb- 11.500 szt.

Wyróżnienie- Kacper Kunikowski kl.IV c- 11.200 szt.

Na pochwałę zasługuje również postawa uczniów z klasy Id, którzy systematycznie i z ogromnym zaangażowaniem zbierali plastikowe nakrętki.

Zbiórka makulatury:

I m-ce Justyna Labudda kl.Va -885 kg.
II m-ce Martyna Sypytkowska kl.IIIa- 420 kg.
III m-ce Daria Dampc kl.Va -350 kg.

Wyróżnienie – Krzysztof Zelewski kl.Vc 330 kg.

Zbiórka baterii:

I m-ce Przemysław Pocierznicki kl.Vd- 776 szt.
II m-ce Zuzanna Jakubowska kl.Va -306 szt.
III m-ce Zuzanna Gloza kl.VIc- 300 szt.

Wszystkim gratulujemy wspaniałej postawy i wytrwałości oraz zachęcamy do dalszych działań na rzecz naszej Ziemi.

KONKURS LINGUA PLUS 2014

Pragniemy poinformować, że Leosia Zwara z kl.Vd otrzymała tytuł laureata I stopnia z wyróżnieniem w Konkursie Ogólnopolskim z Języka Angielskiego "Lingua Plus 2014".Otrzymała maksymalną liczbę 100 punktów. Świetne wyniki w tym konkursie uzyskali także w swoich grupach wiekowych: Zuzanna Pyziak Vd (laureat I stopnia), Dominik Jadach (laureat III stopnia), Dawid Pawłowski Vd (laureat IV stopnia), Szymon Niemczuk IVb, Marcelina Sajewska, Tomasz Siudmiak IVc (laureaci V stopnia). Gratulujemy.

WYSPA ZAGADEK 2014

W sobotę 14 czerwca 2014 r. Angelika Kummer kl.IV b brała udział w krajowym finale Ogólnopolskiego Konkursu Twórczego Używania Umysłu Wyspa Zagadek 2014 w Sopocie.W tegorocznej edycji tego konkursu kuratoryjnego dzieci pisały na temat samotności,wymyślały zabawy z cieniem,tworzyły historyjki w nieznanej krainie,kreowały nowe znaczenia wyrazów przy pomocy słów i obrazów.Konkurs był niezmiernie intrygujący i ciekawy.Na jego wyniki  trzeba poczekać do września.Trzymamy kciuki.

WYNIKI WYBORÓW PRZEDSTAWICIELI SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO NA ROK SZKOLNY 2014/2015

  1. Martyna Hinca Va - 67 głosów - Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego
  2. Monika Wydra Va - 19 głosów - I Zastępca Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego
  3. Vanessa Beńska Vd - 18 głosów - II Zastępca Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego
  4. Patrycja Hinz Vd - 17 głosów
  5. Klaudia Kahs Vc - 10 głosów, Martyna Ostrowska Va - 10 głosów
  6. Nadia Gurbiel Vc - 8 głosów
  7. Agnieszka Stromska Vd - 5 głosów, Agnieszka Szweda Vd - 5 głosów, Natalia Żurawska Vd - 5 głosów
  8. Daria Dampc Va - 2 głosy

Komisja w składzie: Kamil Zarwalski VIb, Paulina Chyzińska VIc, Natalia Kudlicka VIa, pani Agata Mazur, pani Jolanta Dobrzeniecka

NIECH ŻYJE BAL!!!

12.06.2014r. o 17.00 szkolne mury wypełniły dźwięki majestatycznej muzyki – szóstoklasiści rozpoczęli polonezem swój pożegnalny bal. Pełni powagi i skupienia przemierzali korytarz wyściełany czerwonym dywanem. Następnie w wyśmienitych humorach bawili się w rytmach współczesnej muzyki i odpoczywali podczas poczęstunku przygotowanego przez rodziców,

,,(...) I szły pary po parach hucznie i wesoło,

Rozkręcało się, znowu skręcało się koło

Jak wąż olbrzymi, w tysiąc łamiący się zwojów (...)"

Mickiewicz „Pan Tadeusz"

RAJD FABULARYZOWANY "KUP PAN CEGŁĘ"

7 czerwca 2014 r. uczniowie klasy IVA, IVC, VC, VD należący do Koła Turystycznego, prowadzonego w naszej szkole przez panią Dominikę Widerę, uczestniczyli w rajdzie fabularyzowanym "Kup Pan cegłę" pod opieką pani Jolanty Dobrzenieckiej. Do wspólnej zabawy zaprosili nas organizatorzy rajdu - Stowarzyszenie Miłośników Turystyki "Włóczykij" w Rumi. Po zbiórce dowiedzieliśmy się, że zostaniemy wysłani na obóz harcerski w Borach Tucholskich. Musieliśmy więc zdobyć produkty pierwszej potrzeby oraz wykonać określone zadania na ten wyjazd. Doradzono nam aby udać się do kotłowni pana Gienka i poprosić o makulaturę. Aby ją otrzymać musieliśmy obrać i zabrać ziemniaki dla pani Zochy. Makulaturę i zebrane butelki wymieniliśmy w skupie na papier toaletowy. Musieliśmy tam jednak wspomóc pracowników w malowaniu plakatów propagandowych. Następnie trafiliśmy do komendanta hufca na naukę składania namiotu  i przegląd higieny. Tam zdobyliśmy kawałek szarego mydła i masło solone. Odesłano nas do fachowców w celu dorobienia śledzia, za co musieliśmy poprostować gwoździe. Aby zdobyć herbatę od pani dbającej o czystość udaliśmy się na zebrabnie partii, mocząc po drodze ziemniaki aby nie zczerniały. Niezapomniane wrażenie wywarł na nas obiad w barze "Zgaga". Stojąc w kolejce po konserwy mięsne, byliśmy świadkami interwencji Milicji Obywatelskiej. Na bazarku musieliśmy zagrać w karty. Odwiedziliśmy bardzo ciekawy warsztat samochodowy. Na łące odpracowaliśmy czyn społeczny, kopiąc doły pod sadzonki topoli. Na koniec zdobyliśmy cukier, zjedliśmy pyszne ciasto oraz otrzymaliśmy butelkę z oranżadą w proszku. Tak zapoznani z realiami życia w latach 70 - 80 PRLu z radością wróciliśmy do demokracji. 

FESTYN RODZINNY

W piątek 30 maja 2014 r. w godzinach 14.00-18.00 na terenie naszej szkoły odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka.
W tym szczególnym dla nas dniu mieliśmy zaszczyt gościć Burmistrz Miasta Rumi Elżbietę Rogala-Kończak..
Tego dnia nasi uczniowie, nauczyciele przygotowali dla wszystkich gości szereg atrakcji, m.in. pokaz mody, występy muzyczne, taneczne i wokalne. Na rodziny czekały liczne konkursy sportowe, logopedyczne i ekologiczne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska: wystawa "Pasja i Twórczość" w bibliotece szkolnej (więcej informacji w zakładce Biblioteka/Imprezy), Promocja zdrowia, stanowisko Regionalne, Żeglarskie. Najmłodsi mogli spróbować swych sił w zabawach zręcznościowych, pojeździć na posłusznym kucyku , pomalować twarz kolorowymi farbkami ,a także pobawić się na placu zabaw. Była loteria fantowa, trampolina, warsztaty edukacyjne –" Żyj zdrowo i ekologicznie". Oprócz atrakcji artystycznych można było odpocząć i delektować się domowymi ciastami oraz aromatyczną kawą. Ci , których "dopadł" większy głód lub woleli zjeść coś bardziej konkretnego, mogli posilić się przepysznym żurkiem, zjeść kiełbaskę z grilla, pajdę chleba ze smalcem, czy też chrupiącego gofra.
Atrakcji było mnóstwo, a pogoda mimo dość kapryśnej w tym roku, tego dnia była wprost wymarzona na rodzinny piknik pod chmurką.
Dopełnieniem wesołej zabawy był mecz w " Dwa ognie" pomiędzy pracownikami szkoły a rodzicami, rodzicami a uczniami, pracownikami szkoły– uczniami. Ten emocjonujący mecz zapewne na długo zapisze się w naszej pamięci.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom, wszystkim pracownikom szkoły oraz sponsorom za zaangażowanie się w organizację tak wspaniałego przedsięwzięcia.

Więcej zdjęć możesz zobaczyć w galerii.

POTAŃCÓWKA Z OKAZJI DNIA DZIECKA

29 maja 2014 r. Samorząd Uczniowski wraz z klasą VA, VB, VC zorganizował Szkolną Potańcówkę z okazji Dnia Dziecka dla klas IV-VI. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili przy muzyce nowego DJ'a Krzyśka i Filipa z klasy VC. To oni zastąpią Wojtka Szopę w następnym roku szkolnym. Serdecznie dziękujemy za organizację przedsięwzięcia i opiekę nad dziećmi Pani Agacie Mazur, Pani Małgorzacie Osiadacz, Pani Bogusławie Bistroń-Czyż. Za niezwykłe zaangażowanie w obsługę nagłośnienia podczas uroczystości i imprez szkolnych oraz prowadzenie potańcówek, w mijającym już roku szkolnym, bardzo gorąco dziękujemy Wojtkowi Szopie z klasy VID.

 

WYCIECZKA DO CZOŁPINA I KLUK

27 maja br. grupa uczniów tj. laureaci konkursu „Wiedzy o Kaszubach", recytatorzy prozy i poezji kaszubskiej, uczniowie nagrodzeni przez wychowawców ze szkół w Rumi uczestniczyli w wycieczce zorganizowanej przez MDK w Rumi. Trasa wycieczki wiodła przez Słowiński Park Narodowy - wydmy , latarnię morską w Czołpinie oraz Skansen Słowińskiej Wsi w Klukach. Pomimo braku słońca  wyjazd dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń.

WKRÓTCE FESTYN RODZINNY Z OKAZJI DNIA DZIECKA

Serdecznie zapraszamy na Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się 30 maja 2014 r. na terenie naszej szkoły od godz. 14.00 do godz. 18.00. Przygotowaliśmy dla Was występy artystyczne, gry i zabawy, loterię fantową, kawiarenkę, konkursy i wiele innych atrakcji

REKRUTACJA - KLASY I i GRUPY 0

 

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2014/2015

DO ODDZIAŁU ZEROWEGO ORAZ DO KLASY I

TRWA OD DNIA 3 MARCA 2014 r.

 

Lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do grupy 0 lub do kl. I

zostanie wywieszona 11 IV 2014 r.

Rekrutacja uzupełniająca będzie trwała od 14 IV do 30 V 2014 r.

POWIATOWY KONKURS "SZUKAMY WŁASNYCH KORZENI"

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz zostali nagrodzeni w powiatowym konkursie ,,Szukamy własnych korzeni". Organizatorem konkursu był Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie .II miejsce zajął uczeń klasy VA Krzysztof Jerzyk, III miejsce zajęła uczennica klasy VB Klaudia Kwidzińska ,wyróżnienie otrzymała uczennica klasy VD Agnieszka Stromska. Gratulujemy!!

FINAŁ XVII MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU POLONISTYCZNEGO DLA KLAS IV POD HASŁEM : "WARTO W DOROSŁE ŻYCIE ZABRAĆ ZE SOBĄ COŚ Z DZIECIŃSTWA"

W sobotnim finale międzyszkolnego Konkursu Polonistycznego dla klas IV uczestnicy, rozwiązując test składający się z trzech części, musieli wykazać się znajomością konkursowej lektury, a także umiejętnościami polonistycznymi i ortograficznymi. Pierwsze miejsce zajęły ex aequo Martyna Skwierawska (PESS) i Maja Główczewska (SSP1), drugie miejsce ex aequo Michał Słowakiewicz (SSP1) i Maria Pieleń (SP6), trzecie miejsce ex aequo Paweł Laskowski (SP1 z klasy IV c) oraz Szymon Bębenek (SP9). Ośmioro uczniów zostało wyróżnionych, wśród nich Anna Fierek (SP1 z klasy IV c). Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Copyright © Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rumi - 2014 (Agnieszka Gryzik)