Aktualności
Plan lekcji
Sport
Sukcesy szkoły
Archiwum
Rada rodziców Galeria fotografii Publikacje Dokumenty szkoły O nas w mediach

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

vulcan

REKRUTACJA 2020/2021
Facebook

pobrane

UCZESTNICZYMY W:
saferinternet
 śniadanie daje moc
 program dla szkół
 trzymaj formę
 adopcja na odległość
 porcja energii
 szkoła na widelcu1
 wielka orkiestra
zdrowo jem
 

Archiwum - Aktualności 2015/2016

PRZEDSTAWIENIE "CZERWONE KAPTURKI"


W dniu zakończenia roku szkolnego uczniowie zostali obdarowani niespodzianką, którą było przedstawienie pt. „Czerwone Kapturki".

„Czerwone Kapturki" na szkolnej scenie
Autor tekstu – Zofia Wójcik
tytuł „Czerwone Kapturki"
reżyseria – Joanna Ryduchowska – Wrzałek
miejsce – sala gimnastyczna w naszej szkole
czas – 24 czerwca 2016r.

Szkolny spektakl został wyreżyserowany przez Joannę Ryduchowską – Wrzałek, nauczyciela mającego doświadczenie w adaptacjach tekstów, który sam występuje amatorsko na scenie, na przykład w MDK w Rumi oraz w Kosakowie. Ponadto prowadzi szkolne koło teatralne, przygotowując uczniów do występów w przeglądach spektakli teatralnych(szczegóły w zakładce : Koła zainteresowań).
Pomysł zorganizowania przedstawienia dla uczniów narodził się przed kilkoma miesiącami i od razu znaleźli się chętni, ale nie była to pełna obsada. Praca nad tekstem zaczęła się w maju, wcześniej zachodziły zmiany personalne, niektórzy nauczyciele z różnych przyczyn musieli zrezygnować z udziału w przedstawieniu. Ćwiczono partiami, odbywały się próby z różnymi członkami zespołu, jednak
z powodu natłoku zajęć nie było próby generalnej! Jedna z bohaterek przedstawienia objęła rolę w tygodniu poprzedzającym koniec roku szkolnego.

Czytaj więcej...

BEZPIECZNE WAKACJE 2016

Nasza szkoła jak co roku przystąpiła do ogólnopolskiej akcji społecznej "Bezpieczne Wakacje", której celem jest podniesienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie spędzania wolnego czasu podczas wakacji oraz uświadomienie zagrożeń związanych z podróżą i wypoczynkiem. Akcja adresowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych. Zachęcamy do odwiedzania strony www.bezpiecznewakacje.pl

bezpieczne wakacje 360 300

AKCJA INFORMACYJNO - EDUKACYJNA „BEZPIECZNA WODA”

woda

Akcja „Bezpieczna Woda" jest inicjatywą Ministerstwa Sportu i Turystyki skierowaną przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej, ale stanowi również cenne źródło informacji dla rodziców, nauczycieli i wychowawców, jak i dla całego środowiska wodniackiego.

Celem akcji „Bezpieczna woda" jest popularyzacja bezpiecznego zachowania w wodzie, nad wodą oraz na wodzie podczas letniego wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej. Akcja obejmuje swym zasięgiem, w zakresie informacyjno-edukacyjnym, szkoły na terenie całego kraju, natomiast działania promocyjne skoncentrowane zostaną na obszarach wodnych: kąpieliskach, stanicach wodnych, marinach itp.

Ministerstwo Sportu i Turystyki realizuje Akcję „Bezpieczna Woda" we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Polską Organizacją Turystyczną, przy wsparciu Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendy Głównej Policji i Centrum Turystyki Wodnej PTTK.

W założeniach efektem planowanej Akcji będzie zmniejszenie liczby wypadków podczas letniego wypoczynku poprzez wykształcenie bezpiecznych zachowań wśród dzieci i młodzieży szkolnej uprawiających sporty i rekreację wodną. Ministerstwo Sportu i Turystyki na potrzeby Akcji „Bezpieczna Woda" opracowało zestaw materiałów informacyjno-edukacyjnych, które są udostępnianie na stronie internetowej dla wszystkich zainteresowanych.

zobacz tutaj

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 KLAS IV I V

Wakacje, znowu są wakacje ...
Zakończył się rok szkolny i rozpoczęły się wakacje – czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy. Podczas uroczystego spotkania czwartoklasiści i piątoklasiści odebrali z rąk dyrektora i wychowawcy wyróżnienia za szczególne osiągnięcia. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy Vc i Vd.
Drodzy Uczniowie! Czas wakacji to czas relaksu. Wszystkim życzymy słońca, wyśmienitych humorów i jak najdłuższych dwóch miesięcy. Wypoczywajcie, zostawcie komputery w domu i bawcie się dobrze. Pamiętajcie o rozsądku i bezpieczeństwie w czasie zabawy i wypoczynku.

POŻEGNANIE KLAS VI

Ostatni dzień w naszej szkole był dla szóstoklasistów bardzo uroczysty. Tego dnia serdeczne słowa i życzenia składała naszym najstarszym klasom Pani Dyrektor, uczniowie klas V i I. Pani Dyrektor nagrodziła uczniów z wyróżnieniem, ze wzorową frekwencją, wręczyła również stypendia motywacyjne oraz podziękowania dla rodziców szóstoklasistów. Uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar naszej szkoły, a następnie odbyła się uroczysta zmiana pocztu sztandarowego. Była też chwila aby pomyśleć o swojej przyszłości podczas programu artystycznego. Na koniec przyszedł czas na podziękowania skierowane do wszystkich pracowników naszej Jedynki oraz pożegnanie z naszą wyjątkową społecznością szkolną.

WYCIECZKA KLASY III D DO GDAŃSKA

22 czerwca powitaliśmy lato na pięknej wycieczce do zaprzyjaźnionej szkoły w Gdańsku. Od kilku lat nasza klasa, czyli III d, koresponduje z klasą III ze Szkoły Gedanensis w Gdańsku. Wymienialiśmy między sobą listy, swobodne teksty, prace plastyczne, zdjęcia. W końcu nadszedł czas na spotkanie. I stało się!!! Rozpoczęliśmy od latarni morskiej w Nowym Porcie. Piękne miejsce, w przepięknej okolicy. Dowiedzieliśmy się, że właśnie stąd padł pierwszy strzał podczas II wojny światowej. Potem udaliśmy się na plażę. Uczestniczyliśmy tam w poszukiwaniu Neptuna. W tym celu musieliśmy np. wymyślić okrzyk dla marynarzy, rymowankę o morzu, zajrzeć do jadłospisu w jednej z wielu restauracji przy morzu i rozwiązać krzyżówkę. Radości było dużo, zwłaszcza, gdy odnaleźliśmy Neptuna, a on kazał nam chodzić na czworaka!!! Mamy za to wspólne z nim zdjęcie. Oczywiście potem były lody, gofry, lub kto co chciał. Po tej uczcie udaliśmy się do szkoły i tam czekała na nas niespodzianka. Stoły zastawione smakołykami morskimi, za które trzeba było „płacić" np. podskokiem, uśmiechem itp. Ależ nam się to podobało!!! Potem wymieniliśmy się podarunkami między sobą, chwilę porozmawialiśmy i ...przedstawiono nas całej szkolnej społeczności. Wszyscy byli ciekawi, skąd przyjechaliśmy. To było bardzo urocze. Zaśpiewaliśmy wspólnie szantę i powróciliśmy do klasy, gdzie wspólnie zrobiliśmy breloczki. Niestety, czas nas gonił, więc pożegnaliśmy się i wróciliśmy do szkoły. Myślę, że na długo zapamiętamy sobie tę piękną szkołę, bardzo miłych uczniów i nauczycieli- szczególnie Panią Martynę, która ma niesamowite pomysły:) A ja bardzo dziękuję moim wspaniałym Mamom, które zechciały mi towarzyszyć i bardzo pomogły w przygotowaniach. I jeszcze jedno - udało nam się wydać gazetę klasy III d „Ku wspomnieniom" z pracami plastycznymi i swobodnym tekstami wszystkich naszych uczniów. Jeden egzemplarz będzie w bibliotece. Zachęcam do przeczytania, jeżeli nie teraz, to po wakacjach:)

Joanna Ryduchowska-Wrzałek

KONKURS "BEZPIECZNE WAKACJE" ROZSTRZYGNIĘTY

Wakacje już za chwilę.
Chcemy wszyscy wrócić do szkoły cali i zdrowi, dlatego więc uczestniczymy w akcji „Bezpieczne wakacje 2016". Nasze zdobyte wiadomości na temat tego, jak bezpiecznie je spędzić przedstawiliśmy biorąc udział w konkursie plastycznym zorganizowanym na terenie naszej szkoły przez nauczyciela plastyki Panią Magdalenę Bielińską. Prac wpłynęło 46, a wśród nich znaleźli się laureaci:
W klasach I – III
I miejsce – Aniela Maszota klasa IIf
II miejsce – Paulina Duc klasa IIf
III miejsce – Julia Wróbel III c
Wyróżnienie – Wiktoria Hoppa IIF
W klasach IV- VI
I miejsce – Filip Kulesza VId
I miejsce – Paulina Sokołowska IVa
II miejsce – Karolina Orkwiszewska Vd
III miejsce – Szymon Niemczuk VIb
Wyróżnienia:
Weronika Krasnodębska IVb
Kacper Fronczak Vc
Nikola Wasiewicz IVa
Zuzanna Miłek Va
Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!!
Za nagrody bardzo dziękujemy Radzie Rodziców.

FINALIŚCI "WYSPY ZAGADEK 2016"

W ostatnią sobotę Angelika Kummer i Szymon Niemczuk z kl.6b brali udział w finałowych rozgrywkach Ogólnopolskiego Konkursu Twórczego Używania Umysłu "Wyspa Zagadek 2016".W tym roku wszystkie zadania poświęcone były zmysłowi słuchu.Nasi finaliści próbowali rozszyfrować rosyjski komunikat,wymyślić zasady gry dźwiękowej ,czy też opracować muzykę do filmu.Wyniki konkursu dopiero w sierpniu-trzymamy kciuki za Angelikę i Szymona.

WYNIKI WYBORÓW NA PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2016/2017

Wyniki wyborów na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego 2016/2017 z dnia 20.06.2016r.:

 1. Mikołaj Florczyk V C - 38 głosów - Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego
 2. Maja Pranczke V A - 31 głosów - zastępca Przewodniczącego Samorzadu Uczniowskiego
 3. Julia Rendaszka V B - 26 głosów - zastępca Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego
 4. Martyna Golba V B, Laura Piano V B - po 19 głosów
 5. Karolina Hacia  V A - 12 głosów
 6. Marika Gieracz  V D - 8 głosów

Komisja w składzie: Wiktoria Jaśniak VI d, Justyna Tocka VI d, Daria Rosinke VI d, pani Dominika Widera, Marta Cisowska, Jolanta Dobrzeniecka - opiekunowie SU

"POLONEZA CZAS ZACZĄĆ"

16 czerwca 2016 r. odbył się pożegnalny bal klas VI. Po przywitaniu szóstoklasistów, zgromadzonych rodziców i gości przez panią Dyrektor, jak co roku uczniowie najstarszych klas w szkole zatańczyli Poloneza. Do tego wyjątkowego występu przygotowywali się już od maja, ćwicząc i poznajac ten dumny taniec narodowy. Wszytkim uczestnikom gratulujemy pięknego i wzruszającego występu.

Następnie w wyśmienitych humorach bawili się w rytmach współczesnej muzyki i odpoczywali podczas poczęstunku przygotowanego przez rodziców.

TWÓRCA KOMIKSÓW PAN ŁUKASZ KOWALCZUK W KLASIE IVB

W środę 15.06.2016r. do klasy IV b na gościnne lekcje zawitał twórca komiksów – pan Łukasz Kowalczuk. Przeprowadził zajęcia poświęcone swojej pasji – komiksom: ich historii, warsztatowi, swojej drodze autorskiej. Dzięki zabawie twórczej zainspirował uczniów do stworzenia własnych historii, w których obrazy, słowa i pełna fantazji fabuła składają się na zaskakujący przekaz. Dziękujemy za efektywnie spędzony wspólnie czas!

WYCIECZKA KLASY IIIC I IIID DO FROMBORKA

15 czerwca 2016 r. klasy III c III d wybrały się na całodzienną wycieczkę autokarową do FROMBORKA. Pogoda dopisywała, humory również. Najpierw zwiedziliśmy MUZEUM MIKOŁAJA KOPERNIKA, gdzie obejrzeliśmy piękne wystawy poświęcone życiu i działalności Wielkiego Polskiego Astronoma. Niesamowite wrażenie wywarło na nas wejście na wieżę widokową, która znajduje się koło Muzeum na Wzgórzu Katedralnym. Widok z góry był wprost "zapierający dech w piersiach". Natomiast w PLANETARIUM czekał na nas pokaz wizualny, w którym przenieśliśmy się w inny wymiar czasu i obserwowaliśmy z wielkim zaciekawieniem niebo, gwiazdy, planety ... i zmieniające się pory roku. Ostatnim punktem naszej wycieczki był Park Astronomiczny. Tam zostaliśmy oprowadzeni i w bardzo ciekawy sposób zapoznani z różnego rodzaju lunetami i teleskopami, ich znaczeniem i historią powstania. Były to dla nas interesujące wiadomości i bardzo chcielibyśmy pojechać tam jeszcze kiedyś, żeby móc nocą poobserwować niebo i gwiazdozbiór. Uwieńczeniem naszej wspaniałej wycieczki były warsztaty na temat "MAPA NIEBA", w których aktywnie uczestniczyliśmy. Z prac przez nas wykonanych stworzyliśmy piękną "mapę nieba" naszych marzeń. Wróciliśmy późno do domów, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, z wieloma wspaniałymi przeżyciami i wrażeniami!

TYDZIEŃ EDUKACJI EKOLOGICZNEJ

6 - 10 czerwca 2016 r. trwał w naszej szkole Tydzień Edukacji Ekologicznej pt. "Tu mieszkam, uczę się, bawię i dbam o środowisko!" w ramach akcji "Czysta Rumia". Samorząd Uczniowski we współpracy z Samorządem Lokalnym zaprosił klasy 0 - VI, jeżeli miały możliwość realizacji zadań dodatkowych, oraz społeczność lokalną do udziału w:

 • konkursie plastycznym na plakat lub pracę plastyczną zachęcającą do niezaśmiecania środowiska, dbania o czystość miejsca w którym żyjemy,

 • pogadankach klasowych na temat dbania o czystość środowiska,

 • spacerach ekologicznych – porządkowanie wybranego terenu z rejonu naszej szkoły podobnie jak w akcji "sprzątanie świata",

 • konkursie na najciekawsze, najśmieszniejsze zdjęcie ze spaceru ekologicznego,

 • zaznaczeniu na mapce gdzie Waszym zdaniem powinien stanąć kosz na śmieci, abyśmy nie wyrzucali śmieci na chodniki, trawniki w drodze do szkoły i podczas powrotu do domu, podczas zabaw na świeżym powietrzu,

 • akcji "Czysta Rumia" w sobotę 11 czerwca o godz. 10:00 (zbiórka przy hali MOSiR),

 • festynie ekologicznym "Czysta Rumia" dla dzieci i ich rodziców w sobotę 11 czerwca od godz. 17:00 do 20:00 w Parku Żelewskiego przy ul. Filtrowej.

Dziękujemy 272 aktywnym uczniom naszej szkoły za bezcenne zaangażowanie.

Dziękujemy paniom: Agacie Mazur, Joannie Nastały, Justynie Oleksiak, Bogusławie Bistroń - Czyż, Magdalenie Gepner, Joannie Ryduchowskiej - Wrzałek, Marcie Purol, Monice Jastrzębskiej, Joannie Pionke oraz Księdzu Michałowi za realizację dodatkowych zadań i opiekę nad uczestnikami.

Dziękujemy również pani Teresie Mireli Jałocha oraz Panu Krzysztofowi Woźniak z Rady Miasta Rumi za wsparcie nas przy organizacji i realizacji tego przedsięwzięcia.

Samorząd Uczniowski klas I -VI

TU MIESZKAM, UCZĘ SIĘ, BAWIĘ I DBAM O ŚRODOWISKO!

Spacery ekologiczne 6 czerwca 2016 r.:
- V A dziewczęta - ul. Świętopełka
- IV B chłopcy - park przy ul.Chełmińskiej
- IV D dziewczęta - Plac Kaszubski, ul. Kościelna, ul. Lipowa
- VI A, B, D dziewczęta - ul. I Dywizji Wojska Polskiego

Spacery ekologiczne 7 czerwca 2016 r.:
- IV A - ul. Dębogórska

Spacery ekologiczne 8 czerwca 2016 r.:
- IV C chłopcy - ul. Kościelna, pętla autobusowa i ul. I Dywizji Wojska Polskiego
- IV C dziewczęta - ul. Świętopełka, ul. Cmentarna, ul. Chełmińska i ul. Bukowa przy boiskach
- III D - ul. Mickiewicza

Spacery ekologiczne 9 czerwca 2016 r.:
- V E - ul. Spółdzielcza, ul. Akacjowa, ul. Klonowa, ul. Wiązowa, ul. Kazimierska (od ul. Wiązowej do ul. Bukowej)
- VI C - Plac Wolności, Plac Kaszubski

Spacery ekologiczne 10 czerwca 2016 r.:
- IV A dziewczęta - ul. Subisława, ul. Topolowa, ul. Rajska, ul. Bukowa
- IV B chłopcy - ul. Dębogórska do ul. Orzechowej, parking przy Targowisku
- III A - ul. Świętopełka, ul. Mostowa, ul. Kościelna

AKADEMIA FILMOWA

W czwartek 9.06 po raz ostatni w tym roku szkolnym uczniowie klas 1c, 1d, 1g, 2e, 2f, 2g, 3c, 3d wraz z wychowawcami i opiekunami uczestniczyli w AKADEMII FILMOWEJ. Film, który wzruszająco poruszył temat przyjaźni to „Ernest i Celestyna". Wielki niedźwiedź i mała myszka zazwyczaj nie przepadają za swoim towarzystwem. Kiedy jednak spotykają się zostają nierozłączną parą przyjaciół. Razem przeżywają niezwykłe przygody. Ta wyjątkowa animacja pozwoliła nam spróbować odpowiedzieć na pytania: czy inny znaczy gorszy?, co oznacza prawdziwa przyjaźń?.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym również włączymy się w program Akademii Filmowej, która poprzez swoje lekcje uczy dzieci łamać stereotypy, pozytywnie myśleć, obserwować i wyciągać wnioski.

 

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANEM MICHAŁEM ZAWAKA

9 czerwca 2016 r. klasa III c i kl. III d wraz z wychowawczyniami udały się do STACJI "KULTURA" w Rumi na wcześniej zaplanowane spotkanie z autorem książek dla dzieci. Jak się okazało, Pan Michał Zawadka jest nie tylko autorem książek dla dzieci, ale także aktorem, konferansjerem, lektorem i animatorem publiczności. Zawodowo też jest artystą estradowym, telewizyjnym i kaskaderem filmowym. Ponad dziesięć lat trenował sztuki walki. Jego pasją jest retoryka, sztuka słowa, możliwości i tajemnice umysłu oraz osiąganie założonych celów. Tematem spotkania z dziećmi były "Kompetencje miękkie w zabawach". Pan Michał w bardzo obrazowy sposób przedstawił jak należy wykorzystywać drogocenny czas, nie marnując go i jak ważna jest wiedza w naszym życiu. W trakcie warsztatów dzieci brały aktywny udział, chętnie pracując indywidualnie i w grupach. Przekonały się jak ważna jest właściwa współpraca podczas pracy grupowej i jak można zyskać na czasie. Został nawet w bardzo wizualny sposób "ugotowany czas". Spotkanie okazało się bardzo twórcze i owocne! Na koniec spotkania dzieci zakupiły książki autorstwa pana Michała Zawadki i otrzymały wpisy z pamiątkowymi dedykacjami. Zostały również zakupione książki do biblioteki szkolnej pt. "ZARZĄDZANIE MARZENIAMI, POEZJA MOTYWACYJNA DLA DZIECI" oraz "GALERIA BAJEK, WIERSZE CZYTANE OBRAZEM". Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z tą piękną poezją.

OGÓLNOPOLSKA AKCJA MASOWEGO CZYTANIA "JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM"

10 czerwca (piątek) o 10.00 uczniowie z całej Polski zbiorą się
w swoich szkołach i będą wspólnie czytać — każdy to, na co ma ochotę.

Przy organizacyjnej pomocy bibliotek stworzą niespotykaną dotąd
ogólnopolską akcję, ustanawiając rekord czytania w jednym momencie.

Zapraszamy wszystkie klasy 0 - VI i całą społeczność szkolną do spotkania o 9.50 na boisku szkolnym.

Przynosimy ze sobą ulubioną książkę (możemy wypożyczyć z biblioteki)

O godz. 10:00 czytamy i robimy wspólne zdjęcie.

Koniecznie odwiedź www.czytamy.org

PODZIĘKOWANIE

Dyrekcja Szkoły oraz Rada Rodziców składają podziękowania wszystkim Pracownikom Szkoły ,Rodzicom, Sponsorom za przygotowanie i organizację festynu ,,Żyj zdrowo i ekologicznie ".Dzięki wielkiemu zaangażowaniu wielu osób wszyscy jego uczestnicy bawili się wspaniale .

RUMIA DLA TOLERANCJI

6 czerwca 2016 r., odbył się Finał Międzyszkolnego Konkursu Literacko-Fotograficznego, pod patronatem Burmistrza Miasta "Rumia dla tolerancji". Podczas uroczystej gali w Gimnazjum nr 2 w Rumi, zostały wręczone nagrody. Uczniowie naszej szkoły w kategorii szkół podstawowych zdobyli:

I miejsce – Wojciech Gliwa z klasy 4b
II miejsce – Aleksandra Czerska z klasy 6a
III miejsce – Julia Bauer z klasy 5c
wyróżnienie – Przemysław Wilczewski z klasy 5a

Uczestnikom biorącym udział w finale serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

Copyright © Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rumi - 2014 (Agnieszka Gryzik)