Aktualności
Plan lekcji
Sport
Sukcesy szkoły
Archiwum
Rada rodziców Galeria fotografii Publikacje Dokumenty szkoły O nas w mediach

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

vulcan

REKRUTACJA 2020/2021
Facebook

pobrane

UCZESTNICZYMY W:
saferinternet
 śniadanie daje moc
 program dla szkół
 trzymaj formę
 adopcja na odległość
 porcja energii
 szkoła na widelcu1
 wielka orkiestra
zdrowo jem
 

Archiwum - Aktualności 2016/2017

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 KLAS IV, V, VI

Witajcie wakacje ...
23 czerwca 2017 r. zakończył się rok szkolny 2016/2017 i rozpoczęły się wakacje – czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy. Podczas uroczystego spotkania czwartoklasiści, piątoklasiści i szóstoklasiści odebrali z rąk Pani Dyrektor Ireny Kopaczewskiej i wychowawcy wyróżnienia. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy IV C i IV D pod opieką wychowawców. Wszystkim życzymy słonecznych wakacji. Wypoczywajcie, zostawcie komputery w domu i bawcie się dobrze. Pamiętajcie o rozsądku i bezpieczeństwie.

DBAM O ŚRODOWISKO NATURALNE

„Dbam o środowisko naturalne" – to hasło przyświecało wszystkim uczestnikom zbiórki surowców wtórnych, zużytych baterii i aparatów telefonicznych w naszej szkole. Dzięki tej akcji uczniowie uczą się, jak segregować odpady oraz jak można je powtórnie wykorzystywać. Takie działania powodują zmniejszanie ilości zużywanej energii, wody i surowców naturalnych, ale także pozwalają chronić środowisko przed zanieczyszczeniami.
A oto wyniki tegorocznej zbiórki:

Zbiórka plastikowych nakrętek:

I m-ce Maja Trafna IV c, Paweł Kojałowicz IV d 
II m-ce Marek Kloskowski IV d 
III m-ce Jakub Paradecki Vd
wyróżnienie: Mateusz Lewandowski VIb Julia Rendaszka VIb

Zbiórka baterii:

I m-ce Mateusz Lewandowski VI b
II m-ce Wiktor Bielski VIa
III m-ce Emilia Kulaszewicz VIa
wyróżnienie : Jakub Trella VIb

Zbiórka aparatów telefonicznych:

I m-ce Krzysztof Kotłowski IVc 
II m-ce Kornelia Windorpska IVa 
III m-ce Oliwia Detlaf Vd  wyróżnienie: Dempc Grzegorz Va Oskar Wiński IVa

Wszystkim gratulujemy wspaniałej postawy i wytrwałości oraz zachęcamy do dalszych działań na rzecz naszej Ziemi.

WYNIKI KONKURSU "MISTRZ SŁOWA"

Wyniki Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego dla klas I- III "Mistrz słowa"
 

W klasach pierwszych Mistrzami Słowa zostali:

Lena Kwiecień Ic i Mateusz Szeliga Ib

zaś Wicemistrzem Słowa została Ola Cymuta Ib.

 

W klasach drugich Mistrzami Słowa zostali:

Bartek Mokrzycki IIf, Cezary Kulling IIa, Tomasz Kuraczyk IIc, Oliver Knaś II c i Natalia Dampc IIe

zaś Wicemistrzami Słowa zostały Maja Skiba IIa i Hania Duda IIc.

 

W klasach trzecich Mistrzami Słowa zostały:

Patrycja Prociewicz IIIe i Amelia Ryncarz IIIb

zaś Wicemistrzem Słowa został Bartosz Grzelczyk IIIf.

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

WYSPA ZAGADEK 2017

17 czerwca 2017 r. w Gdyni odbył się finał krajowy 17. Ogólnopolskiego Konkursu Twórczego Używania Umysłu WYSPA ZAGADEK 2017. Do finału krajowego zakwalifikował się Miłosz Niemczuk z klasy V A.

Najbardziej kreatywne dzieciaki w Polsce zmierzyły się z zagadnieniami wymagającymi wykazania się wyobraźnią i logicznym myśleniem. O wynikach zmagań dowiemy się we wrześniu, ale już teraz gratulujemy Miłoszowi osiągniętego sukcesu.

To wyjątkowy konkurs, dobrze i mądrze spędzony czas. Niezależnie od tego, czy uczestnik znajdzie się w kilkuosobowej grupie nagrodzonych i wyjedzie do szwedzkiego Ośrodka Doświadczeń i Kształcenia Twórczego Kreativum w Karlshamn, na pewno nie zapomni tego cennego doświadczenia.

ZOSTAŃ ECOBOHATEREM

10 czerwca 2017 r. chętni uczniowie - wolontariusze przyłączyli się do kolejnej edycji akcji "Czysta Rumia". Spotkaliśmy się o godz. 10:00 przed halą MOSiR na pamiątkowe zdjęcie. Następnie wolontariusze pod opieką swojego koordynatora udali się w określone tereny w okolicy naszej szkoły. Sprzątaliśmy do godz. 14:00 czyniąc nasze miasto coraz ładniejszym, by od godz. 15:00 bawić się na zorganizowanym dla nas pikniku ekologicznym w Parku Żelewskiego, gdzie wszystkie atrakcje dla uczestników akcji były bezpłatne.

Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywną postawę i poświęcony czas dla wspólnego dobra. W sposób szczególny dziękujemy koordynatorom akcji oraz naszym wyjątkowym Rodzicom naszych uczniów, których aktywna obecność dała dzieciom bezcenny wzór do naśladowania.

WYCIECZKA KLAS PIĄTYCH DO GRĄBKOWA

9 czerwca 2017 r. klasy piąte aktywnie uczestniczyły w wycieczce "Na tropie przygody - Jeden za wszystkich - wszyscy za jednego!". Były to zajęcia integracyjne, budujące więzi w grupie i zachęcające do kreatywnego myślenia. A wszystko poprzez wspaniałą zabawę! Park linowy, tor 10 ruchomych przeszkód, ściana wspinaczkowa (10 m nad ziemią), szkoła pilotów lub zorbing, strzelnica. Przeprawy tratwą, dmuchane literki, pokonanie "terenu skażonego". Skoki w workach, skoki przez mega skakankę, marsz na szczudłach oraz w wieloosobowych spodniach. Wykrywacz metali, dojenie sztucznej krowy. Każdy uczestnik miał szansę wykazania się, a na zwycięzców czekało Trofeum Przygody. Pogoda dopisała, atmosfera była radosna i wszyscy uczestnicy zasłużyli na certyfikaty Łowcy Przygód. Bardzo dziękujemy pani Celinie Lubińskiej - Gliwa i pani Annie Szczygielskiej za wsparcie wychowawców klas piątych w działaniach organizacyjnych i sprawowaniu opieki nad uczniami.

KONCERT MUZYCZNY „MORSKIE OPOWIEŚCI"

8 czerwca po raz ostatni w tym roku szkolnym uczestniczyliśmy w koncercie muzycznym, który zabrał nas w rejs poprzez „Morskie Opowieści". Był kapitan statku, marynarz i i piratka, którzy kompletowali załogę, by móc wypłynąć w morze. Był także załadunek prowiantu – bananów. Piratka opowiedziała nam historię o tym, dlaczego woda w morzu jest słona. Poprzez wspólne zabawy i śpiewanie szant szukaliśmy skarbu. Kapitan przeprowadził dzielnie statek przez wzburzone morze i burzę. Wszyscy szczęśliwie dopłynęliśmy do portu, gdzie czeka na nas moc przygód i atrakcji w czasie nadchodzących wakacji.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU Z OKAZJI 100 – LECIA SZKOŁY

Mały Samorząd Szkolny zorganizował konkurs rodzinny  na makietę szkoły „Moja szkoła wczoraj i dziś”. Było  to związane z obchodami 100 – lecia naszej szkoły.  Wpłynęło 16 przepięknych prac.  Niezmiernie trudne zadanie miała komisja wyłaniająca zwycięzców, bo wszystkim, którzy wykonali makiety należą się WIELKIE BRAWA!  Dzisiaj, 8 czerwca, na koncercie muzycznym zostały wręczone dyplomy i nagrody wszystkim uczestnikom konkursu.

W kategorii rodzinna makieta nagrodzeni zostali:

I miejsce Magdalena Bodnar klasa I c

II miejsce Karol Hinz klasa III E i Mateusz Hinz klasa II B

III miejsce Maja Strongowska klasa III A i Antonina Kasprzycka – Buc klasa II B

W kategorii praca uczniów nagrodzeni zostali:

I miejsce uczniowie klasy II E: Julia Zwara, Dominika Miętek, Nadia Baumert, Natalia Damięc – Wos, Bartosz Sobczak

II miejsce Dominic Duszyński klasa III c

III miejsce Bartosz Kazanecki i Szymon Mróz klasa III F


Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

KONKURS MATEMATYCZNY "DZIEWIĄTKA"

7 czerwca 2017 roku w Szkole Podstawowej Nr 9 w Rumi odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Dziewiątka" dla uczniów klas piątych. Honorowy patronat konkursu objął Urząd Miasta Rumia. Organizatorami konkursu byli nauczyciele matematyki Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi.
Finał konkursu składał się z dwóch części. W pierwszej części uczniowie rozwiązywali zadania tekstowe indywidualnie, czas trwania – 30 minut. W drugiej części uczniowie rozwiązywali zadania problemowe w zespołach, czas trwania – 30 minut. Konkurs sprawdzał umiejętność rozwiązywania niestandardowych zadań matematycznych, wymagających pomysłowości i twórczego spojrzenia na problem. W skład komisji konkursowej weszli opiekunowie drużyn – nauczyciele matematyki.
Mamy zaszczyt pochwalić się, iż uczniowie naszej szkoły uplasowali się na bardzo wysokiej pozycji, zdobywając tytuł „Drużyny, która myśli logicznie" II miejsce – Miłosz Niemczuk, Wiktor Toruńczak, Borys Donderowicz oraz Dawid Skelnik – reprezentanci klasy V a i V d.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

"MADIKA Z CZERWCOWEGO WZGÓRZA"

5 czerwca 2017 roku uczniowie z klas młodszych uczestniczyli w ostatnich już w tym roku szkolnym zajęciach w ramach Akademii Filmowej. Omawiano temat „Kłamstwo ma krótkie nogi". Kłamstwo i zmyślanie – skąd się biorą i do czego prowadzą, wyobraźnia i kreatywność – z nimi nigdy się nie nudzimy i zasady bezpiecznej bezpiecznej zabawy to zagadnienia, które zostały poruszane i omawiane przed seansem. Jak uniknąć groźnych i kłopotliwych sytuacji? Od psotnych bohaterów książki Astrid Lindgren i ich filmowych adaptacji można się sporo nauczyć. Przygody figlarnej i często niesfornej Madiki to prawdziwa lekcja życia! Film „Madika z czerwcowego wzgórza" dostarczył dzieciom dużą porcję humoru i śmiechu. Warto obejrzeć !

O NAS W "RUMSKICH NOWINACH"

JUBILEUSZ STULECIA NASZEJ SZKOŁY

Msza święta koncelebrowana, która miała miejsce 26 maja br., otworzyła uroczystości jubileuszowe rumskiej stulatki. Odbyła się o godz. 10.00 przy ulicy Kościelnej, w świątyni znajdującej się niemal w sąsiedztwie budynku szkoły. Mszę św. odprawili m.in. absolwenci SP1: ks. prof. Henryk Skorowski, Honorowy Obywatel Miasta Rumi (wygłosił niezapomnianą homilię), ks. Brunon Borowski, Honorowy Obywatel Miasta Rumi oraz ojciec Alfons Labudda. Wśród zgromadzonych gości byli m.in.: poseł na Sejm RP Jan Klawiter, prof. Edmund Wittbrodt, absolwent szkoły, Honorowy Obywatel Miasta Rumi, prof. Danuta Marciniak – Naider - absolwentka SP1, prof. Leon Murawski - syn byłego dyrektora szkoły, Joanna Kurowska – absolwentka szkoły, Honorowy Obywatel Miasta Rumi.
Obecne były władze Rumi i powiatu, a wśród nich m.in.: Witold Reclaff- wicestarosta wejherowski, Michał Pasieczny- Burmistrz Miasta Rumi, Ariel Sinicki- Przewodniczący RM Rumia, zastępcy Burmistrza Miasta Rumi Marcin Kurkowski i Piotr Wittbrodt. Przybyła także Małgorzata Bielang, Pomorski Wicekurator Oświaty. Ponadto – radni miasta i powiatu, dyrektorzy szkół, placówek oświatowo-wychowawczych, kulturalnych i sportowych powiatu i gminy, przewodnicząca NSZZ „Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania w Rumi Danuta Wójcik, prezes Zarządu Oddziału ZNP w Rumi Joanna Smorkowska, komendant Straży Miejskiej w Rumi Roman Świrski. Przybyli zaproszeni emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, poprzedni dyrektor placówki Ewa Paczoska, przedstawiciele rodziców uczniów, a także sponsorzy uroczystości, wśród których było wielu absolwentów.

Czytaj więcej...

PRZEMÓWIENIE PANI DYREKTOR IRENY KOPACZEWSKIEJ Z OKAZJI 100 - LECIA NASZEJ SZKOŁY

Szanowni Goście, Nauczyciele. Drodzy Uczniowie i Rodzice.

         Taka uroczystość,  nie zdarza się często, bo 100 – lecie to cały wiek. To dużo dla pojedynczego człowieka, mieszkańca i dla miasta. To święto głównie tych, którzy tu, w Szkole Podstawowej nr 1 w Starej Rumi uczyli, do niej chodzili oraz ludzi działających na rzecz tej placówki. Szkoła  była ważna nie tylko dla uczniów, ale również dla mieszkańców. To tu toczyło się życie kulturalne i oświatowe. To właśnie stąd,  jak z gniazda, wyleciały „małe orły”, które potem osiągnęły w swoim życiu dużo, stali się znani i rozpoznawani w całej Polsce.

         Spoglądając na dostojnych absolwentów, którzy goszczą dzisiaj w naszych progach – warto powiedzieć, że to tutaj budowali fundamenty swojej kariery naukowej, swojej przyszłej drogi zawodowej.

         Dostojni Goście – jesteście dla nas przykładem, a zarazem dajecie świadectwo więzi ze swoimi korzeniami naukowymi i wychowawczymi. Dziękuję Wam za przyjaźń i pomoc, którą nas obdarzacie.

         Ta szkoła, tak ważna dla rdzennych mieszkańców Rumi, musi mieć nadal swoje miejsce w dziejach miasta.

Szczególna atmosfera, która tu panuje, współpraca i pamięć o ludziach związanych ze Starą Rumią musi być kontynuowana.

         Warto się zastanowić, dlaczego absolwenci tak chętnie wracają pamięcią do swoich pierwszych lat szkolnych. Widocznie klimat naszej szkoły jest specyficzny. Tu umie się pogodzić naukę, zainteresowania, rozrywkę, a także czułą i mądrą opiekę. Tu toczy się codzienne życie. Między innymi  dlatego tak bardzo zależało nam na rozbudowie szkoły. Nie było łatwo, ale zrobiliśmy to dla dziecka, bo tak nakazuje niepisany kodeks dyrektora, nauczyciela, rodzica.

Udało się to tylko w części, ale dla nas to dużo, nawet bardzo. Nasze dzieci uczą się w lepszych warunkach.

Czytaj więcej...

UROCZYSTOŚĆ 100-LECIA NASZEJ SZKOŁY - MSZA ŚWIĘTA

26 maja 2017 roku - fotorelacja z Uroczystej Mszy Świętej, w Intencji Szkoły Podstawowej Nr 1 w Rumi, w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego z okazji Jubileuszu 100-lecia.

UROCZYSTOŚĆ 100-LECIA NASZEJ SZKOŁY - NASI GOŚCIE, PRZYJACIELE, SZKOLNA RODZINA

26 maja 2017 roku - fotorelacja z Uroczystości z okazji 100-lecia Szkoły Podstawowej Nr 1 w Rumi.

UROCZYSTOŚĆ 100-LECIA NASZEJ SZKOŁY - JEDYNKA ŁĄCZY

26 maja 2017 roku - fotorelacja z przemarszu po Mszy Św. z okazji 100-lecia Szkoły Podstawowej Nr 1 w Rumi.

UROCZYSTOŚĆ 100-LECIA NASZEJ SZKOŁY - WITAMY W JEDYNCE

26 maja 2017 roku - fotorelacja z powitania przybyłych Gości, Przyjaciół i Szkolnej Społeczności na Uroczystą Akademię z okazji 100-lecia Szkoły Podstawowej Nr 1 w Rumi.

UROCZYSTOŚĆ 100-LECIA NASZEJ SZKOŁY - AKADEMIA

26 maja 2017 roku - fotorelacja z Uroczystej Akademii z okazji 100-lecia Szkoły Podstawowej Nr 1 w Rumi.

UROCZYSTOŚĆ 100-LECIA NASZEJ SZKOŁY - MIĘDZY WIERSZAMI

26 maja 2017 roku - fotorelacja z Uroczystej Akademii z okazji 100-lecia Szkoły Podstawowej Nr 1 w Rumi.

UROCZYSTOŚĆ 100-LECIA NASZEJ SZKOŁY - ŻYCZENIA I WSPOMNIENIA

26 maja 2017 roku - fotorelacja z Uroczystej Akademii z okazji 100-lecia Szkoły Podstwowej Nr 1 w Rumi.

Copyright © Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rumi - 2014 (Agnieszka Gryzik)