Aktualności
Plan lekcji
Sport
Sukcesy szkoły
Archiwum
Rada rodziców Galeria fotografii Publikacje Dokumenty szkoły O nas w mediach

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

vulcan

REKRUTACJA 2020/2021
Facebook

pobrane

UCZESTNICZYMY W:
saferinternet
 śniadanie daje moc
 program dla szkół
 trzymaj formę
 adopcja na odległość
 porcja energii
 szkoła na widelcu1
 wielka orkiestra
zdrowo jem
 

Archiwum: Sport - Działania prozdrowotne 2013/2014

PROJEKT POLSKO - SZWAJCARSKI "DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY"

pobrane
pobrane_1

Od września 2014r. w naszej szkole realizowany będzie projekt „Dzieciństwo bez próchnicy". Jego celem jest edukacja stomatologiczna najmłodszych dzieci, rodziców, opiekunów i nauczycieli. Prowadzone będą szkolenia, dzieci zostaną wyposażone w szczoteczki oraz pasty do zębów. Promowane będą prawidłowe postawy profilaktyczne oraz właściwe zasady odżywiania i doboru pokarmów. W projekcie wezmą udział dzieci pięcioletnie. Jest on współfinansowany przez Szwajcarię w ramach Szwajcarsko Polskiego Programu Współpracy oraz Ministerstwo Zdrowia.

120-OUSQQ6J4

PROZDROWOTNA LEKCJA WYCHOWAWCZA KL. IVD - ŻYJ ZDROWO I KOLOROWO

20 maja 2014 r. uczniowie klasy IV d na drugie śniadanie przygotowali sałatki warzywne i owocowe, które miały zapewnić im mnóstwo energii aż do obiadu. Zanim przystąpiliśmy do sedna sprawy, nasza wychowawczyni przeprowadziła z nami krótką pogadankę na temat zdrowego odżywiania oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Następnie wyposażeni w fartuszki, deski do krojenia, ceramiczne noże, a także niezbędne produkty, przystąpiliśmy do przygotowywania sałatek. Musimy przyznać, że praca w grupach przebiegała bardzo sprawnie i zgodnie. Na koniec naszych zajęć nadszedł najprzyjemniejszy moment- konsumpcja. Uwierzcie nam, sałatki były przepyszne , a co najważniejsze bardzo zdrowe! Mamy nadzieję, że takich lekcji będzie więcej, ponieważ ... Kiedy IV d zdrowe sałatki je, to dobrze bawi się.

KOLOROWY PIĄTEK

29 listopada 2013 r. to ostatni dzień "Tygodnia Owocowo-Warzywnego". W tym dniu zaproponowaliśmy uczestnikom spróbowania zdrowych przekąsek takich jak orzechy, suszone owoce, nasiona i pestki. Dzieci świetnie wywiązały się z zadania i pokazały, że można chrupać coś bardziej zdrowego od chipsów. Zachęcamy wszystkich uczniów i pracowników szkoły, aby na stałe wpisali do swojego szkolnego menu owoce, warzywa i zdrowe przekąski. Wszystkim bardzo dziękujemy za aktywny udział w tym przedsięwzięciu, a szczególnie Rodzicom naszych uczniów oraz Wychowawcom za zaangażowanie i wspieranie działań prozdrowotnych naszej szkoły.

ŻÓŁTY CZWARTEK

28 listopada 2013 r. rozświetliliśmy naszą szkołę żółtym kolorem. W tym dniu uczniowie i pracownicy naszej szkoły dodali do swoich szkolnych śniadań bardzo wartościowe i odżywcze banany. Okazało się również, że wsród dzieci mamy odważnych smakoszy, którzy z ochotą zjadali miąższ z ćwiartek cytryny.

POMARAŃCZOWA ŚRODA

27 listopada 2013 r. to kolejny dzień "Tygodnia Owocowo-Warzywnego" czyli "pomarańczowa środa". Tego dnia wielu uczniów naszej szkoły dostarczyło swojemu organizmowi sporo cennych witamin zjadając podczas przerw pyszne mandarynki, pomarańcze i marchewki. Niektórzy z rodziców naszych podopiecznych, wzbogacili drugie czyli szkolne śniadania swoich pociech w sok pomarańczowy.

CZERWONY WTOREK

26 listopada 2013 r. to drugi dzień przedsięwzięcia prozdrowotnego naszej szkoły pt. "Tydzień Owocowo-Warzywny". Zachęcamy w ten sposób społeczność szkolną do sięgania po smaczne oraz zdrowe owoce i warzywa. Dzisiejszy wtorek wyróżniliśmy ubierając się na czerwono, a na przerwach zajadając owoce i warzywa właśnie w tym kolorze. Dowiedzieliśmy się również jak ważną rolę pełnią te czerwone smakołyki dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

ZIELONY PONIEDZIAŁEK


25 listopada 2013 r. w naszej szkole rozpoczął się "Tydzień Owocowo-Warzywny". W tym dniu zrobiło się zielono. Uczestnicy przekonali się, że świetną, szkolną przekąską może być kawałek kiwi lub kilka winogron. Uczniowskie kanapki wzbogaciły się o listek sałaty i plasterki ogórka. Kolejny raz udowodniliśmy, że edukację zdrowotną można połączyć z zabawą, która integruje naszą wyjątkową społeczność szkolną.
 

"TYDZIEŃ OWOCOWO-WARZYWNY"


Samorząd Uczniowski i Szkolny Zespół ds Promocji Zdrowia zaprasza wszystkich uczniów i pracowników szkoły do udziału w kolejnej edycji "Tygodnia Owocowo-Warzywnego":

25 listopada 2013r. zielony poniedziałek
przynosimy do szkoły i jemy na przerwach kanapki, sałatki z zielonymi warzywami np. sałatą, ogórkiem, szczypiorkiem, zieloną papryką, 
ubieramy się na zielono
26 listopada 2013r. czerwony wtorek
przynosimy do szkoły i jemy na przerwach np. jabłka, czerwoną paprykę, pomidorki koktajlowe,
ubieramy się na czerwono
27 listopada 2013r. pomarańczowa środa
przynosimy do szkoły i jemy na przerwach np. marchewki, mandarynki,
ubieramy się na pomarańczowo
28 listopada 2013r. żółty czwartek
przynosimy do szkoły i jemy na przerwach np. banany, żółtą paprykę,
ubieramy się na żółto
29 listopada 2013r.  kolorowy piątek
przynosimy do szkoły i jemy na przerwach np. łuskane nasiona słonecznika, dyni; suszone morele, śliwki, żurawinę, jabłka, banany, rodzynki; orzechy włoskie, laskowe, migdały,
ubieramy się w kolorze wybranej przekąski

WARSZTATY Z RATOWNICTWA MEDYCZNEGO

Dnia 12 listopada klasa Vc wraz z opiekunami wybrała się do Gdyni na zajęcia edukacyjne, dotyczące udzielania  pierwszej pomocy medycznej. Zostaliśmy podzieleni na sześć grup, dzięki czemu mogliśmy w sposób praktyczny nauczyć się zasad ratowania życia osób poszkodowanych. Dowiedzieliśmy się między innymi jak udzielić pomocy osobie nieprzytomnej , jak opatrzyć rany czy też jak pomóc osobie dławiącej się. Zajęcia zostały przeprowadzone przez studentów szkoły medycznej, którzy w przyszłości będą wykonywać ten trudny zawód. Lekcję zorganizowała mama naszego nowego kolegi – Kacpra, za co bardzo dziękujemy. Na pewno taka praktyczna wiedza zostanie na długo w naszej pamięci.

Więcej zdjęć można zobaczyć na stronie klasy Vc. Zapraszamy !

ŚNIADANIE DAJE MOC

W naszej szkole, w dniu 8 listopada 2013r. odbyła się akcja pt."Śniadanie daje moc". Celem tej akcji było przekazanie informacji nt. zdrowego żywienia oraz jak ważną rolę odgrywa śniadanie w diecie dziecka. Akcja ta miała za zadanie obniżyć poziom niedożywienia dzieci w Polsce poprzez promowanie zdrowego żywienia. W akcji brały udział dzieci z oddziałów przedszkolnych, klasy pierwsze oraz wybrane klasy drugie. Dzieci z pomocą nauczycieli przygotowywały śniadania w postaci wesołych kanapek przyozdobionych zdrowymi warzywami. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem.

WRĘCZENIE CERTYFIKATU WOJEWÓDZKIEGO SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE

Z wielką radością informujemy, iż podczas Seminarium Szkół Promujących Zdrowie pt. "Aktywność fizyczna szansą na zdrowie." został uroczyście wręczony naszej szkole Wojewódzki Certyfikat Szkół Promujących Zdrowie. W tej podniosłej chwili towarzyszli nam przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Gdańsku, Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, Uniwersytetu Warszawskiego oraz innych Szkół Promujących Zdrowie. Pani Dyrektor Irena Kopaczewska i koordynator ds. promocji zdrowia Jolanta Dobrzeniecka odebrały certyfikat i gratulacje z rąk Pani Kurator oraz Wojewódzkiego Koordynatora Pomorskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie Pani Krystyny Odorskiej.

RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

W dniu dzisiejszym 16 października 2013 r. punktualnie o godz. 12.00 uczniowie z klas III przystąpili do akcji wspólnego ustanowienia rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej, polegającej na jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji na jak największej ilości fantomów, a co za tym idzie przez jak największą ilość osób. Całe wydarzenie trwało pół godziny więc uczniowie zmieniali się przy fantomach. Akcja objęła młodzież wszystkich krajów w Europie, jak również członków Parlamentu Europejskiego, którzy uczyli się udzielania pierwszej pomocy. Przedsięwzięcie to odbyło się w naszej szkole w ramach realizacji programu edukacyjnego  fundacji WOŚP "Ratujemy i Uczymy Ratować" w klasach I-III. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Żanecie Knurek za wieloletnie zaangażowanie w realizację tego programu wśród uczniów klas młodszych.

Copyright © Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rumi - 2014 (Agnieszka Gryzik)