Aktualności
Plan lekcji
Sport
Sukcesy szkoły
Archiwum
Rada rodziców Galeria fotografii Publikacje Dokumenty szkoły O nas w mediach

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

vulcan

REKRUTACJA 2020/2021
Facebook

pobrane

UCZESTNICZYMY W:
saferinternet
 śniadanie daje moc
 program dla szkół
 trzymaj formę
 adopcja na odległość
 porcja energii
 szkoła na widelcu1
 wielka orkiestra
zdrowo jem
 

Archiwum: Sport - wydarzenia 2014/2015

REPREZENTACJA KLASY Ib NA ZAWODACH DLA KLAS PIERWSZYCH W RAMACH XIX MISTRZOSTW RUMI W SZTAFETACH OLIMPIJSKICH O PUCHAR DYREKTORA MOSiR RUMIA

Udziałem w zawodach dla klas pierwszych szkół podstawowych na stadionie MOSiR w Rumi zakończyliśmy pracę w ramach projektu Mały Mistrz w roku szkolnym 2014/15. W zawodach wzięła udział reprezentacja klasy I b składająca się z czterech dziewczynek i czterech chłopców. Cała klasa I b dzielnie dopingowała swoje koleżanki i kolegów. Dzieci startowały w pięciu zabawach. Dzięki bardzo wyrównanej walce i pełnej zaangażowania postawie zawodników wszystkie pięć drużyn zdobyło równo 15 punktów. Na koniec wszyscy zasłużenie stanęli na podium i otrzymali słodki prezent.
Gratulujemy dzieciom wielkiego ducha walki!

I TURNIEJ TENISOWY O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1

17 czerwca 2015 r. na kortach TKKF Orzeł rozegraliśmy pierwszy w historii naszej szkoły Turniej Tenisowy.  W turnieju wzięło udział dziesięciu zawodników i zawodniczek. Byli to głównie uczniowie klas piątych oraz dwoje uczniów klas czwartych. Wszyscy sumiennie przygotowywali się do rozegrania tego turnieju uczestnicząc przez cały rok szkolny w zajęciach Szkolnego Koła Sportowego z tenisa ziemnego, które w naszej szkole prowadzi nauczyciel wf i jednocześnie trener tej dyscypliny pani Joanna Nastały. Mecze turniejowe były bardzo zacięte, momentami mogliśmy podziwiać bardzo długie i ciekawe wymiany piłek.

Zwycięzcą turnieju został Oskar Bielski z klasy V a, II miejsce zajął Stanisław Marzejon z klasy IV e, III miejsce Artur Ostrowski z klasy V a, a IV miejsce Natalia Kreft z klasy V c.

Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Irenie Kopaczewskiej, która dopingowała zawodnikom w finale turnieju i wręczyła nagrody zwycięzcom.

REPREZENTACJA NASZEJ SZKOŁY W FINALE WOJEWÓDZKIM XLIII IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM

W dniu 9 czerwca 2015 r. reprezentacja dziewcząt naszej szkoły w składzie: Martyna Hinca, Justyna Labudda, Wiktoria Merchel, Zuzanna Sadowska, Zuzanna Voelkner, Izabela Kowlaska wzięła udział w Finale Wojewódzkim 4 – boju lekkoatletycznego, który odbywał się w Starogardzie Gdańskim. Wielkim sukcesem naszych dziewcząt był już fakt zakwalifikowania się do etapu wojewódzkiego tych zawodów. Dziewczyny na kolejnych etapach eliminacji okazały się najpierw najlepsze w Rumi, a następnie w całym powiecie wejherowskim. Na szczeblu wojewódzkim wywalczyły 15 – te miejsce.

Gratulujemy dziewczynom wielkiego ducha walki i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

JUMP WF VI D

18 maja 2015 r. klasa VI d uczestniczyła w wyjątkowej lekcji wychowania fizycznego w Parku Trampolin „JUMPCITY" w Gdyni. Mając do dyspozycji 500 m2 trampolin pod okiem instruktora krok po kroku uczyliśmy się podstawowych ewolucji akrobatycznych, kontrolowania własnego ciała i opanowania psychicznego w sytuacjach ekstremalnych. Skakanie na trampolinach - ciekawe urozmaicenie aktywności fizycznej to wspaniała zabawa, która dała nam wiele radości i przyjemności oraz sporą porcję ruchu niezbędnego do prawidłowego rozwoju.

11. WEEKEND POLSKA BIEGA

Polska już biega! Dla frajdy, spontanicznie, bez napięcia! Odejdź od komputera, telewizora, zostaw komórkę, spal kalorie ze słodyczy, chipsów i innej śmieciowej żywności. Załóż strój sportowy i dołącz do nas. Czekamy na Was i Wasze Rodziny na Stadionie Miejskim:

23 maja godz. 9:00 - 10:30 Polska Biega

Jest to świetna okazja żeby zacząć dbać o siebie, a przy okazji zdobyć 6 z wychowania fizycznego.

Więcej informacji na www.polskabiega.pl

BIEGAJ RAZEM Z NAMI

16 maja 2015 r. 40. Śmiałków z naszej szkoły pod opieką pani Jolanty Dobrzenieckiej postanowiło w sobotnie przedpołudnie odejść od komputera, telewizora, wyłączyć komórkę i spalić nadmiar kalorii uczestnicząc w 30 - min. marszobiegu dla zdrowia oraz biegu na orientację z mapą. Przedsięwzięcia te zostały zorganizowane przez pracowników MOSiR Rumia, pana Piotra Taube oraz UKS Siódemka. Uczestnicy spisali się na medal. Po wysiłku był czas na wspólne rozmowy, poczęstunek na świeżym powietrzu a potem loterię fantową. Wszystkim aktywnym gratulujemy wzorowej postawy i zasłużonych 6 z wychowania fizycznego.

HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ IM. ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

W dniu 28 lutego 2015 odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej LSO Archidiecezji Gdańskiej im. Żołnierzy Wyklętych w Gdańsku. Był to II etap zmagań o Mistrzostwo Archidiecezji Gdańskiej i prawo do reprezentowania naszej Diecezji na Mistrzostwach Polski.

Dzięki współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej w Gdańsku, zawody odbędą się ku czci Żołnierzy Wyklętych. Świadectwo ich męstwa, wierność Ojczyźnie, niezłomna postawa patriotyczna i przywiązanie do tradycji niepodległościowych to fundamentalne wartości, które chcemy kształtować kształtować wśród dzieci i młodzieży. Patronat honorowy nad całym turniejem objął również ks. Abp Sławoj Leszek Głódź – Metropolita Gdański.

Do turnieju zgłosili się również ministranci z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego z Rumi, którzy są uczniami Szkoły Podstawowej Nr 1 w Rumi. Po ciężkich bojach na 20 drużyn uczestniczących w turnieju zajęliśmy 2 miejsce.

Dziękujemy organizatorom i gratulujemy uczniom naszej szkoły dobrych wyników na boisku jak i sumienności służby przy ołtarzu.

Ks. Michał Kwiatkowski SDB - Katecheta SP Nr 1 w Rumi, Opiekun LSO Rumia św. Krzyż

I MARATON PŁYWACKI "60 KM NA 60 - LECIE RUMI"

25 lutego 2015 r. reprezentacja klasy II c pod opieką Rodziców oraz reprezentacja klas IV-VI pod opieką Pani Jolanty Dobrzenieckiej uczestniczyły w "I Maratonie Pływackim 60 km na 60 - lecie Rumi". Celem tego przedsięwzięcia było uczczenie 60 lat miasta Rumi, przepłynięcie 60 km przez uczniów szkół rumskich oraz mieszkańców miasta, popularyzacja pływania wśród dzieci i młodzieży, integracja mieszkańców naszego miasta. Uczniowie naszej szkoły pokonali wspólnie aż 9,5 km, a pływacy z kl. II c Szymon Niemczyk i Mikołaj Stępnik pokonali najdłuższy dystans 700 m. Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom uczestników z kl. II c za niezwykłe zaangażowanie, a w szczególności Panu Piotrowi Niemczyk. A naszym reprezentantom gratulujemy wspaniałego wyniku i dziękujemy za godne reprezentownie naszej szkoły.

Czytaj więcej...

MARSZ NA ORIENTACJĘ

8 listopada 2014 r. uczniowie klasy VI a, VI d, V c pod opieką pani Marty Cisowskiej i Jolanty Dobrzenieckiej aktywnie uczestniczyli w VII Rundzie Młodzieżowego Pucharu Województwa Pomorskiego w turystycznych marszach na orientację. Przedsięwzięcie zostało zorganizowacjane przez SKKT "Włóczykij" i Gimnazjum nr 4 w Rumi. Celem zawodów było rozwijanie wsród młodzieży i dorosłych zamiłowania do uprawiania sportu, turystyki kwalifikowanej i rekreacji, propagowanie projektu PTTK "Turystyka łączy pokolenia", popularyzacja turystycznych imprez na orientację, jako doskonałej formy niekonwencjonalnego wypoczynku. Była to również świetna okazja do podnoszenia ogólnej sprawności i zdrowotności uczestników.

MAŁY MISTRZ - ROWERZYSTA

W dniu 7 listopada 2014r. zdobyliśmy pierwszą odznakę Małego Mistrza !!! Jesteśmy małymi mistrzami – rowerzystami. Większość z nas zdobyła tytuł super rowerzysty, czyli przejechała całą trasę wyznaczoną znakami drogowymi. Pojedyncze osoby zdobyły tytuł rowerzysty, czyli przejechały wyznaczoną trasę z pomocą pani. Wszyscy jednak jesteśmy zwycięzcami. Przejechanie trasy, wyznaczonej prawdziwymi znakami drogowymi, jak i same przygotowania do zdobycia odznaki rowerzysty sprawiły nam wiele radości i frajdy. A teraz jesteśmy dumni z naszych rowerowych umiejętności i na wiosnę możemy śmiało wyruszyć na rajd rowerowy. Zapraszamy również do poznana Rodziny Mistrzowskich: ttps://www.youtube.com/watch?v=rVbMdt-Z05k

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ Z OKAZJI DNIA PIŁKARZA

18 września 2014 r. chłopcy klas piątych, pod opieką pani Jolanty Dobrzenieckiej, wzięli udział w Turnieju Piłki Nożnej zorganizowanym z okazji Dnia Piłkarza przez Szkołę Podstawową Nr 10 w Rumi. Celem tego przedsięwzięcia była popularyzacja piłki nożnej, integracja środowisk lokalnych oraz kształtowanie postawy "fair play" w rywalizacji sportowej. Towarzyski charakter rozgrywek sprawił, iż uczestnicy świetnie się bawili spędzając sobotę w sposób aktywny. 

WYCIECZKA ROWEROWA KLASY V A

3 października 2014 r. klasa V a wraz z wychowawcą panem Piotrem Taube i opiekunem panią Joanną Nastały uczestniczyła w wycieczce rowerowej ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Trasa prowadziła przez Rumię, Zbychowo, Jezioro Wyspowo, Nowy Dwór Wejherowski, Jezioro Borowo, Jezioro Borowo Małe, Rezerwat Wodny Pełcznica, Jezioro Pałsznik, Jezioro Krypko, Jezioro Wygoda, Jezioro Rębówko, Bieszkowice, Nowy Dwór Wejherowski, Rumię.

DZIEŃ SPORTU - CAŁA SZKOŁA BIEGA

26 września 2014 r. obchodziliśmy Dzień Sportu pt. "Cała Szkoła Biega" z okazji święta naszej szkoły tj. rocznicy urodzin patrona Józefa Wybickiego. Ten wyjątkowy dzień klasy V i VI spędziły aktywnie uczestnicząc w biegu wytrzymałościowym na stadionie MOSiR w Rumi. Uczniowie maszerowali i biegali w swoim tempie przez trzydzieści minut pokonując własne słabości i wzmacniając siłę charakteru. Uczestnicy podjęli również wyzwanie na wyróżnienie swojej klasy. Pokazaliśmy, że jesteśmy zgraną i aktywną społecznością naszej szkoły.

XXX BIEG POKOJU

21 września 2014 r. uczniowie naszej szkoły, pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego, kolejny raz aktywnie uczestniczyli w Biegu Pokoju. Chłopcy i dziewczęta wykazali się determinacją w dążeniu do celu, wolą walki i rywalizacji w duchu Fair Play. Pokonując własne słabości i hartując swój charakter nasi sportowcy zdobyli wyróżnienia indywidualne oraz puchar dla naszej szkoły za najliczniejszy udział w XXX Biegu Pokoju. Wzieli również udział w losowaniu nagród i przygotowanym poczęstunku. Bezcenna była obecność Rodziców naszych uczniów, którzy wspierali swoje pociechy w podjętym wysiłku i kształtowaniu nawyków prozdrowotnych. Szczególnie dziękujemy i gratulujemy Rodzicom, którzy sami dali przykład dzieciom i aktywnie uczestniczyli w biegu. Zapraszamy ponownie za rok. 

MAŁY MISTRZ

W naszej szkole ruszył program „Mały Mistrz”, który realizowany jest przez panią Joannę Nastały i panią Żanetę Knurek w klasie I B. Rozpoczęliśmy od marszobiegów na stadionie, a na ostatnich zajęciach chłopcy i dziewczęta z klasy pierwszej dokonali wielkiego wyczynu. W pięknym stylu i z zaangażowaniem, którego może im pozazdrościć niejeden uczeń klas starszych przebiegli dystans 600m. Gratulujemy najmłodszym zawodnikom naszej szkoły, a klasie VI D dziękujemy za pomoc w organizacji zajęć oraz opiekę nad młodszymi kolegami i koleżankami.

 

Program „Mały Mistrz”, współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki skierowany jest do dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a jego ideą jest propagowanie aktywnej postawy. Formuła "Małego Mistrza" opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką.

 

Bloki te to: Rowerzysta-Turysta, Gimnastyk-Tancerz, Saneczkarz-Narciarz-Łyżwiarz, Piłkarz, Lekkoatleta, Pływak-Wodniak.

 

Uczniowie po opanowaniu kolejnych sprawności i umiejętności ruchowych otrzymują odznakę, którą wklejają do specjalnej legitymacji. Zdobywca kompletu sprawności otrzymuje tytuł Małego Mistrza.

 

Copyright © Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rumi - 2014 (Agnieszka Gryzik)