Aktualności
Plan lekcji
Sport
Sukcesy szkoły
Archiwum
Rada rodziców Galeria fotografii Publikacje Dokumenty szkoły O nas w mediach

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

vulcan

REKRUTACJA 2020/2021
Facebook

pobrane

UCZESTNICZYMY W:
saferinternet
 śniadanie daje moc
 program dla szkół
 trzymaj formę
 adopcja na odległość
 porcja energii
 szkoła na widelcu1
 wielka orkiestra
zdrowo jem
 

Archiwum: Sport - wydarzenia 2017/2018

NOCNY RAJD FABULARYZOWANY Z CYKLU PRZYGODA "W DRODZE DO HOGWARTU"

13 - 14 kwietnia 2018 r. nasi niezwykli przyjaciele ze Stowarzyszenia Miłośników Turystyki „Włóczykij” i SP 10 przy ul. Batorego 29 w Rumi, zaprosili nas po raz kolejny na nocny rajd fabularyzowany z cyklu „Przygoda” w tym roku pt. "W drodze do Hogwartu". Te spektakularne przedsięwzięcie jest w całości fabularyzowane, a jego scenariusz jest inspirowany przygodami opisanymi w powieści „Harry Potter”.

Akcja rozgrywała się od piątku godz. 17:00 do soboty godz. 8:00. Począwszy od peronu 9 i 3/4, przez zakazany las, po sam Hogwart.

Uczestnikom ukazano treści nauki szkolnej w sposób niekonwencjonalny i atrakcyjny, promowano aktywny sposób spędzania czasu wolnego.

Była to świetna okazja do integracji uczniów ze szkół podstawowych. Celem rajdu było doskonalenie umiejętności pracy w grupach, w tym również odnajdywanie swojego miejsca w zespole i umiejętności podziału obowiązków, rozwijanie poczucia odpowiedzialności za swoje oraz grupowe decyzje, próba przezwyciężania własnych słabości i lęków, a także kształtowanie pozytywnej samooceny. Uczniowie dostrzegli znaczenie ruchu dla zdrowia i równowagi psychicznej człowieka, walory turystyczne okolic i jego ukształtowanie.

„Wśród pośpiechu, trosk i problemów, na jakie napotykamy codziennie, wszyscy organizatorzy poświęcili swój czas, energię i własne pieniądze, by całkowicie bezinteresownie przygotować zabawę edukacyjną dla uczniów naszej szkoły – jest to wartość, której nie da się przecenić.”

Z całego serca dziękujemy.

Dziękujemy również dodatkowym opiekunom naszych grup - rodzicom uczniów z klasy VI A - Pani Anecie Mackiewicz i Pani Karolinie Rydzewskiej, za bezcenną pomoc i wsparcie.

Uczestnicy rajdu:

 • Olaf Gorszewski IV
 • Julia Bużan IV E
 • Joanna Kaszuba IV F
 • Wiktoria Pscolovskas IV F
 • Sara Rakowska IV F
 • Nikola Andrałojć VI A
 • Zuzanna Bużan VI A
 • Grzegorz Dempc VI A
 • Daniel Domagała VI A
 • Maciej Drewniak VI A
 • Apolonia Gorszewska VI A
 • Maximilian Jasiński VI A
 • Oliwia Kurkowska VI A
 • Wiktoria Kwiatkowska VI A
 • Wiktor Toruńczak VI A
 • Miłosz Niemczuk VI A
 • Maciej Mackiewicz VI A
 • Maciej Mallek VI A
 • Marcin Marchewicz VI A
 • Wiktoria Rydzewska VI A
 • Paulina Sokołowska VI A
 • Marcelina Zagrobelna VI A
 • Adriana Cylka VI B

Opiekunowie: Jolanta Dobrzeniecka, Pani Aneta Mackiewicz - rodzic VI A, Pani Karolina Rydzewska - rodzic VI A

Copyright © Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rumi - 2014 (Agnieszka Gryzik)