Archiwum: Sport - Działania prozdrowotne 2017/2018

ZDROWE - NIETRUDNE

Zdrowe odżywianie jest łatwe jak dodawanie – wystarczy zsumować dobre chęci i odrobinę wiedzy. I dokładnie tego chcą się nauczyć uczniowie z kl. II a pod kierunkiem wychowawczyni p. Joanny Pionke przystępując do III edycji programu „Zdrowe nietrudne", którego celem jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród uczniów, promowanie zdrowego trybu życia oraz pośrednio edukacja dorosłych. Partnerem programu jest m. in. Instytut Żywności i Żywienia.
Dla zainteresowanych: na stronie internetowej programu "Zdrowe nietrudne" http://zdrowenietrudne.pl dostępne są zakładki dla uczniów i rodziców, dzięki którym każdy uczeń będzie mógł poznać tajemnice zdrowego żywienia, odkryć przepisy na proste i pyszne posiłki, a potem spróbować swoich sił w gotowaniu – oczywiście pod okiem dorosłych. Z kolei rodzice znajdą na stronie porady i wskazówki żywieniowe, propozycje aktywności fizycznej oraz przepisy, które świetnie nadają się, by przygotowywać je z dziećmi. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

zdrowenietrudne