Aktualności
Plan lekcji
Sport
Sukcesy szkoły
Archiwum
Rada rodziców Galeria fotografii Publikacje Dokumenty szkoły O nas w mediach

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

vulcan

REKRUTACJA 2020/2021
Facebook

pobrane

UCZESTNICZYMY W:
saferinternet
 śniadanie daje moc
 program dla szkół
 trzymaj formę
 adopcja na odległość
 porcja energii
 szkoła na widelcu1
 wielka orkiestra
zdrowo jem
 

Archiwum: Sport - Działania prozdrowotne 2017/2018

CZERWONY PONIEDZIAŁEK

15 stycznia 2018 r. rozpoczął się w naszej szkole "Tydzień Warzywno - Owocowy". W ten sposób cyklicznie zachęcamy społeczność szkolną do sięgania po smaczne oraz zdrowe warzywa i owoce. Dzisiejszy poniedziałek wyróżniliśmy ubierając się na czerwono, a na przerwach zajadając owoce i warzywa właśnie w tym kolorze. W obiadowym jadłospisie pojawiła się zupa pomidorowa oraz jogurt naturalny z truskawkami. Dowiedzieliśmy się również jak ważną rolę pełnią te czerwone smakołyki dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie i pracownicy szkoły coraz częściej zamiast słodyczy i żywności wysokoprzetworzonej będą przynosić na szkolne drugie śniadanie np. jabłko, suszoną żurawinę, pokrojoną czerwoną paprykę, pomidorki koktajlowe czy sok pomidorowy. Czerwone owoce i warzywa

  • zapewniają prawidłowy stan włosów, skóry i paznokci,
  • chronia przed szkodliwym działaniem czynników środowiskowych,
  • wykazują wpływ na prawidłowe działanie przewodu pokarmowego.

Copyright © Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rumi - 2014 (Agnieszka Gryzik)