Aktualności
Plan lekcji
Sport
Sukcesy szkoły
Archiwum
Rada rodziców Galeria fotografii Publikacje Dokumenty szkoły O nas w mediach

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

vulcan

REKRUTACJA 2020/2021
Facebook

pobrane

UCZESTNICZYMY W:
saferinternet
 śniadanie daje moc
 program dla szkół
 trzymaj formę
 adopcja na odległość
 porcja energii
 szkoła na widelcu1
 wielka orkiestra
zdrowo jem
 

Archiwum: Sport - Działania prozdrowotne 2017/2018

ZIELONY CZWARTEK

18 stycznia 2018 r. w naszej szkole zrobiło się zielono. Uczestnicy "Tygodnia Warzywnego - Owocowego" przekonali się, że świetną, szkolną przekąską mogą być kawałki kiwi lub kilka winogron. Uczniowskie kanapki wzbogaciły się o listek sałaty i plasterki ogórka. Na obiad nasze Panie pracujące w kuchni przygotowały zupę z brokułów, pyszny kisiel z jabłkiem, a na deser bogate w składniki odżywcze kiwi. Kiwi jest bardzo bogatym źródłem witamin C i K oraz bogatym źródłem witaminy E, kwasu foliowego, potasu, miedzi, manganu i błonnika, pomagającego obniżyć poziom złego cholesterolu i pomocnego w zaparciach. Kolejny raz udowodniliśmy, że edukację zdrowotną można połączyć z zabawą, która integruje naszą wyjątkową społeczność szkolną. Zielone warzywa i owoce

  • gwarantują odpowiednią wytrzymałość naczyń krwionośnych i prawidłową pracę serca,
  • zapewniają prawidłowe działanie narządu wzroku,
  • wykazują wpływ na aktywność fizyczną.

Copyright © Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rumi - 2014 (Agnieszka Gryzik)