Aktualności
Plan lekcji
Sport
Sukcesy szkoły
Archiwum
Rada rodziców Galeria fotografii Publikacje Dokumenty szkoły O nas w mediach

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

vulcan

REKRUTACJA 2020/2021
Facebook

pobrane

UCZESTNICZYMY W:
saferinternet
 śniadanie daje moc
 program dla szkół
 trzymaj formę
 adopcja na odległość
 porcja energii
 szkoła na widelcu1
 wielka orkiestra
zdrowo jem
 

Archiwum: Sport - Działania prozdrowotne 2017/2018

FIOLETOWO - GRANATOWY PIĄTEK

19 stycznia 2018 r. to ostatni dzień "Tygodnia Warzywno - Owocowego". W tym dniu zaproponowaliśmy uczestnikom spróbowania zdrowych przekąsek takich jak suszone owoce, ciemne winogrona, sok z czarnej porzeczki, aronii, a do obiadu podano surówkę z czerwonej kapusty. Tzw. niebiesko - purpurowe warzywa i owoce

  • wykazują wpływ na aktywność fizyczną,
  • wpływają na podwyższenie tzw. dobrego cholesterolu,
  • zapewniają prawidłowy przepływ krwi przez narządy,
  • ułatwiają proces uczenia się. 

Bardzo dziękujemy naszym uczniom za aktywny udział w "Tygodniu Warzywno-Owocowym". Szczególnie dziękujemy Rodzicom naszych podopiecznych za zaangażowanie i wspieranie działań prozdrowotnych naszej szkoły. Wszystkim pracownikom szkoły składamy podziękowania za wszelkie starania na rzecz zdrowia naszej szkolnej społeczności. 

Spróbujmy zamiast słodyczy na stałe wpisać do swojego szkolnego menu warzywa i owoce jako zdrowe przekąski.

Szkolny Zespół ds. Promocji Zdrowia,
Samorząd Uczniowski

Copyright © Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rumi - 2014 (Agnieszka Gryzik)