Archiwum: Sport - Działania prozdrowotne 2017/2018

RATOWNICTWO WODNE W KLASIE V A I V B

27 marca 2018 r. rozpoczeliśmy zajęcia z ratownictwa wodnego w ramach wychowania fizycznego - edukacji zdrowotnej. Przy współpracy z ratownikami WOPR pływalni MOSiR Rumia oraz Drużyną WOPR Rumia klasy V A i V B z wielkim zaangażowaniem i zainteresowaniem poznawały zagadnienia z obszaru ratownictwa wodnego. Uczestnicy spisali się doskonale wykonując niełatwe i wyczerpujące ćwiczenia z bojkami sp, pasami ratowniczymi, manekinem, ucząc się holować osobę nieprzytomną czy nurkować w głąb. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów. Zajęcia tego rodzaju pozwalają nabyć dzieciom umiejętności przydatne na całe życie, uczą bezpieczeństwa w wodzie, udzielania pomocy, opanowania, radzenia sobie z sytuacjami trudnymi i stresem.