Aktualności
Plan lekcji
Sport
Sukcesy szkoły
Archiwum
Rada rodziców Galeria fotografii Publikacje Dokumenty szkoły

  budynek1 wybierz
  budynek2
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

vulcan

FESTYN 2018R.

12 maja godz.12:00-15:00

Sponsorzy

PODRĘCZNIKI
REKRUTACJA 2018/2019
ULICE W OBWODZIE SP1
PRZEDSZKOLE
SUPER PRZEDSZKOLAKI
"POCIĄG DO EDUKACJI"
REFORMA EDUKACJI
RODZYNKI Z JEDYNKI
gazetka
REGULAMIN PORZĄDKOWY

Jednym z ważniejszych priorytetów szkoły jest bezpieczeństwo uczniów, należy więc bezwzględnie przestrzegać REGULAMINU, REGULAMINU SZATNI oraz PROCEDUR.

Stomatolog

       Gabinet czynny 
od poniedziałku do piątku
        8:00 - 13:00
    Rejestracja osobista
         w gabinecie.

PREZENTACJA SZKOŁY

Nowa prezentacja
o naszej szkole!

Zobacz video

Świetlica szkolna

Czynna codziennie
7:00 - 17:00
Obiady w godz.
10:55 - 13:30

DYREKTOR SZKOŁY

mgr Arkadiusz Skrzyński
godziny przyjęć:
  wtorek 7:30 - 9:00             (Kościelna 6)
czwartek 14:30 - 16:30 (Rodziewiczówny 10)

Dzwonki
1)  7:30 - 8:15  
2)  8:25 - 9:10  
 3)  9:20 - 10:05  
  4)  10:15 - 11:00  
  5)  11:10 - 11:55  
  6)  12:15 - 13:00  
  7)  13:15 - 14:00  
  8)  14:05 - 14:50  
  9)  15:00 - 15:45  
10)  15:55 - 16:40  

​ 

Sekretariat szkoły

poniedziałek - czwartek
7:30 - 15:30
piątek
7:00 - 15:00

Legitymacje szkolne

WYPADKI W SZKOLE
WYWIADY NA 100-lecie

           Obejrzyj

KONKURSY
Wynajem szkoły

Zobacz regulamin oraz cennik wynajmu pomieszczeń i obiektów sportowych szkoły.

 

 


Biblioteka - Aktualności

Finał konkursu dobrych manier

W dniach 22 i 23 maja 2018 roku odbył się wielki finał konkursu na Damę i Dżentelmena naszej szkoły. Klasy II - IV I miejsce-Marcel Podgórny IVf II miejsce-Sara Rakowska IVf III miejsce-Agnieszka Najdowska IIc Klasy V - VII I miejsce - Lena Florczyk VId II miejsce - Zuzanna Neyman Vc III miejsce - Paweł Kardas VIIa Najlepsi uczniowie z klas II - VII wybrani po dwóch trudnych etapach stanęli do rywalizacji, a raczej mieli okazję w przyjaznej, kulturalnej atmosferze zmagać się z pytaniami o zasadach kulturalnego zachowania się oraz z zadaniami praktycznymi . Musieli pięknie zapakować prezent i to na czas , a także nakryć do stołu na uroczysty obiad pamiętając o odpowiednim ułożeniu sztućców, wręczyć kwiaty . Komisja w składzie Anna Korzeniewska, Bożena Skwara, Barbara Kamińska , Iza Kasprzycka brała pod uwagę również estetykę wykonania i fair- play między zawodnikami. Oceniana była też publiczność - klasy III d, III e, IV f, V c, VIc, VII a - zasłużyły na miano mistrzów kibicowania swoim koleżankom i kolegom. Przygotowali transparenty, napisy z hasłami o grzeczności , zawołania . Wszyscy bawili się świetnie przy okazji przyswajając sobie reguły bon - tonu. Zawodnicy: Agnieszka Najdowska II c, Wiktoria Skwierawska, Natalia Lińska, Filip Kreft III c, Natalia Ostrowska, Antoni Zalach III d, Natalia Dampc-Woś III e, Jan Ostojski Żurek IV a, Kornelia Łapińska, Dominika Stewa IV b, Natalia Wajdzik, Sara Rakowska, Marcel Podgórny IV f, Zuzanna Neyman V c, Patrycja Jankowska, Kornelia Czerlik VI b, Julia Kwidzińska, Martyna Mendalka, Jakub Kuraczyk VI c, Martyna Kreft, Lena Florczyk, Magda Borkowska, Borys Donderowicz VId, Paweł Kardas VIIa. Wszystkim gratulujemy !

ROZDANIE NAGRÓD

24 maja w naszej bibliotece nastapiło rozdanie nagród laureatom Konkursu Pieknego Czytania dla klas I-III. Nagrody i dyplomy wręczyła pani wicedyrektor Gabriela Maliszewska. Poprzedziliśmy to wydarzenie prezentacją Fundacji ABCXXI "Cała Polska czyta dzieciom", promującą czytelnictwo wśród dzieci i ich rodzin.

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy!

 

RUMIA OCZAMI DZIECI

Biblioteka włączyła się w działania związane z projektem " Rumia oczami dzieci". Uczniowie mogą podziwiać wystawę albumów o naszym mieście " umia dawniej, dziś i jutro" wykonanych przez uczniów klasy III c.
9 i 11 maja gościliśmy osoby związane z Rumią panią Joannę Ryduchowską - Wrzałek i pana Ludwika Bacha, którzy w bardzo interesujący sposób przybliżyli uczniom swoje pasje i działania na rzecz Rumi.
Zostały również wyświetlone krótkie spoty o Rumi, a także przeprowadzono prelekcje i prezentacje na temat ważnych, ciekawych wydarzeń z dziejów miasta. Zaprezentowano również zbiory biblioteczne o naszym regionie. Przypomnieliśmy także książkę "Rumia pachnąca rumiankiem, czyli czego szukał, a co znalazł Pan Sukulenty" autorstwa Jovanki Tomaszewskiej i Wojciecha Kołyszko.

III SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA DLA KLAS II I III

16 maja już po raz trzeci w naszej szkolnej bibliotece odbył się konkurs pięknego czytania. Wiosenny termin konkursu powiązany jest ze świętami książki, bibliotek i bibliotekarzy. Do rywalizacji przystąpiło 19 uczniów klas II i III wytypowanych po eliminacjach klasowych. Czytali najpierw przygotowane fragmenty wybranych przez siebie książek , a następnie tekst wybrany w drodze losowania. Wśród wybranych tytułów pojawiły się m.in. "Baśniobór", "Harry Potter i kamień filozoficzny", "Mikołajek", seria o Lence, seria Holly Webb, "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnice..." i wiele innych interesujących książek .
Komisja w składzie: przewodnicząca Jolanta Labudda i członkowie Anna Korzeniewska i Hanna Toruńczak zdecydowała, że w kategorii klas drugich

dwa I miejsca zdobyły uczennice klasy II c - Kinga Boszk i Magdalena Bodnar
II miejsce - Wiktoria Andrałojć II b

W kategorii klas trzecich :
I miejsce - Marta Kalandyk III a
II miejsce - Wiktoria Skwierawska III c
III miejsce - Weronika Latos III g
Wyróżnienie : Natalia Dampc - Woś III e oraz Maksymilian Pasieczny III a

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy!

Spektakl "Piotruś Pan"

15 maja w bibliotece gościliśmy klasy II a i II b. Po raz kolejny nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wydarzeniu teatralnym emitowanym przez Internet . Tym razem na żywo z teatru w Rzeszowie obejrzeli przygody Piotrusia Pana. Przedstawienie to podobało się i dzieci z zainteresowaniem śledziły losy bohaterów. Na koniec nagrodziły aktorów brawami jak w prawdziwym teatrze.

"PASJA I TWÓRCZOŚĆ" NA FESTYNIE

Tradycyjnie na festynie mogliśmy podziwiać efekty naszych kreatywnych uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli. Na wystawie "Pasja i Twórczość " oaz "Galerii Młodego Twórcy "znalazly się kolekcje książek , kotów , kucykow , plakatów , pucharów i medali za osiągniecia sportowe, koszulki kibica Trefla i WOŚP . Zostały zaprezentowane piękne dzieła malowane , haftowane , wykonane techniką dequpage oraz twórczość literacka. Harcerki zachęcały do spróbowania życia obozowego prezentując swój ekwipunek. Dużą atrakcją dla licznie odwiedzających były żywe krewetki z Singapuru. Wszystkim pasjonatom ,twórcom , kolekcjonerom dziękujemy! Zachęcamy tych, którzy nie mieli okazji pokazać swoich prac czy zbiorów do pochwalenia się nimi za rok ! Magda Bielińska, Anna Korzeniewska , Katarzyna Tworek organizatorki tegorocznej wystawy.

Tydzień Bibliotek i Bibliotekarzy

Tydzień Bibliotek i Bibliotekarzy - 8 - 15 maja 2018 r.
Po raz kolejny świętowaliśmy z naszymi czytelnikami i gośćmi.
8 maja naszą bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z Bajkowej Krainy wraz ze swoimi opiekunkami. Mogły uczestniczyć w zajęciach pokazujących jak powstaje książka i jak trafia do czytelników. Wysłuchały fragmentów książki" Kraina nieczytania", a potem rozmawiały z prowadzącą spotkanie Anną Korzeniewską o tym kim jest pisarz, bawiły się w drukarzy i ilustratorów oraz zajrzały między regały, by przekonać się jaki ciekawy i zaczarowany jest świat biblioteki dostępny dla jej czytelników. Miłą niespodzianką był wykonany przez dzieci i wręczony nam bajkowy Rupak, o którym dowiedziały się podczas poprzedniej wizyty.
Dziękujemy wszystkim gościom i czytelnikom za miłe słowa, a najbardziej cieszy nas każda wypożyczona i przeczytana przez was książka, a było ich w tych dniach wiele ! 

Wiosną zapraszamy na wystawy biblioteczne!

Warto obejrzeć i poczytać na tematy:
- naszego miasta albumy o Rumi wykonane przez klasę III c "Rumia dawniej, dziś i jutro"
- różne ciekawostki o zwierzętach, matematyce, kawie itp. w Lapbookach czyli książkach zaprojektowanych i wykonanych samodzielnie bądź z całą rodziną przez uczniów klasy III a
- książki przyrodnicze opisujące las i jego mieszkańców, zarówno popularnonaukowe jak i bajkowe,  przygodowe, które mogliście już czytać podczas akcji witania wiosny.

Warsztaty czytelnicze w klasach czwartych !

W dniach 19 -28 lutego przeprowadziłyśmy we wszystkich kl. IV warsztaty biblioterapeutyczne " Ja i świat mediów". Zajęcia miały na celu zapoznanie z rodzajami środków masowego przekazu oraz wyrobienie u uczniów umiejętności rozsądnego korzystania z mass mediów , a także zwrócenie uwagi na aktywne i wartościowe spędzanie wolnego czasu. Zależało nam także, by nasi czytelnicy chętniej zaglądali do biblioteki po ciekawe książki, czasopisma lub programy komputerowe czy strony internetowe.

Finał XlV Międzyszkolnego Konkursu Jednego Autora

17 stycznia w Domu Kultury odbył się Finał XlV Międzyszkolnego Konkursu Jednego Autora dla klas czwartych - Jan Brzechwa. Nasi uczniowie zdobyli dwa wyróżnienia: Beata Franiak z IV B i Matylda Skierka z IV g. Gratulujemy sukcesu!

Internetowy Teatr TVP

W ramach projektu Internetowy Teatr TVP dla Szkół 11 stycznia klasa IIa i IIc obejrzały transmisję na żywo spektaklu „Królewna z drewna" z Teatru Lalek Arlekin z Łodzi. Była to opowieść o przygodach małej Sosenki, która ratuje swoich rodziców i cały las przed złem czyhającym na bezpieczny dotąd świat, w jakim mieszkała. A zło czyhało wszędzie. Ze strony natury była to wichura, pożar i korniki, ze strony ludzi – bezwzględni drwale. Poza walorami muzycznymi i plastycznymi – głównie pięknymi, animowanymi lalkami – była to doskonała propozycja edukacyjna, uczącą gatunków drzew oraz w atrakcyjnej formie zachęcającą do obcowania z przyrodą. Z ciekawością czekamy, jakie przedstawienie będzie można obejrzeć w następnym miesiącu.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU RECYTATORSKIEGO DLA KLAS IV

10 stycznia 2018 r. w bibliotece szkolnej odbył się etap szkolny XIV Międzyszkolnego Konkursu Jednego Autora - Jana Brzechwy. Wzięło w nim udział 14 uczniów z klas czwartych. Zaprezentowali po dwa wiersze poety pokazując kunszt aktorski, pomysłowe stroje i rekwizyty. Zebranych powitał pan dyrektor Arkadiusz Skrzyński życząc wszystkim dobrej zabawy i sukcesów. Publiczność oklaskami nagrodziła występujących i wybrała ich zdaniem najciekawszego. Nagrodę publiczności otrzymał Mateusz Cyniak IV e, który w bardzo ekspresyjny sposób wyrecytował "Hipopotama" i " Skarżypytę".

Komisja w składzie: Anita Lesnow, Katarzyna Burzyńska, Joanna Bukowska i Anna Korzeniewska przyznała następujące nagrody:
dwa pierwsze miejsca dla Kornelii Łapińskiej z IV b i Mateusza Cyniaka z IV e, drugie miejsce otrzymała Matylda Skierka z IV g, a trzecie Beata Franiak z IV B. Wyróżnienia otrzymali Jakub Żak z IV b i Maksymilian Bloch z IV b. Gratulujemy. Etap międzyszkolny odbędzie się 17 stycznia w Domu Kultury w Rumi.

Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów !

II A W STACJI KULTURA

10 stycznia 2018r. klasa IIa wzięła udział w spotkaniu z p. Eweliną Grądzką, które odbyło się w Stacji Kultura. Uczniowie mogli obejrzeć bibliotekę miejską, a następnie wzięli udział w warsztatach, których celem była odpowiedź na pytanie „Co to znaczy być wolnym człowiekiem?". Pytanie trudne, ale dzieci doskonale poradziły sobie z odpowiedzią na nie, podając wiele ciekawych przykładów. Okazało się, że nawet filozofia nie jest dzieciom obca, a ich kreatywność jest zdumiewająca!

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

 Wszystkim naszym czytelnikom życzymy  szczęśliwego Nowego Roku 2018, abyście znaleźli czas na czytanie wspaniałych i mądrych książek!  fajerwerki gif 5

Spotkanie Mikołajkowe Koła Przyjaciół Biblioteki

6 grudnia spotkaliśmy się z uczniami zaangażowanymi w pracę biblioteki. Najlepszym pani dyrektor Alicja Bruska wręczyła odznaki dyżurnych w kolorze czerwonym, bo wszystko i wszyscy tego dnia byliśmy ubrani na czerwono, gdyż przebraliśmy się za Mikołajów. Pozostali otrzymali naklejki : Jestem Super !" i zakładki do książek. Nie zabrakło też słodkiego co nieco oraz podziękowań i życzeń świątecznych ! Jak zwykle było miło i wesoło, bo przecież "Biblioteka to Dobre Miejsce dla Człowieka".

Konkurs na świąteczną kartkę

Konkurs na świąteczną kartkę organizowany przez szkolną biblioteką został rozstrzygnięty.
I miejsce zajęła Lena Smętek z klasy 2b, II miejsce - Lena Mallek kl 3b, a III miejsce - wszystkie dzieci z 3b i Zuzia Czaja z 2b.

Na to, by poczuć magię Świąt, sposobów jest wiele. Poza porządkami i długo listą "spraw do zrobienia" pamiętajcie o prezentach. Nie ma chyba nic przyjemniejszego niż znalezienie pod świątecznym drzewkiem długo wyczekiwanej książki. A kto wie, czy przed opakowaniem w świąteczny papier, sami nie zechcecie jej przeczytać...
Życzymy miłej lektury i Wesołych Świąt.
Nauczyciele Bibliotekarze

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

W Dniu Życzliwości ( 21 XI) Kubuś Puchatek chodził po szkole z koszykiem pełnym dobrych słów i rozdawał je wszystkim napotkanym :) a bibliotekarze promowali książki o misiach ( bo 25 XI świętują) i o bon- tonie, by żyło się wszystkim przyjemniej. Uczniowie mieli za zadanie narysować, napisać książeczki, wykonać plakat, prezentację multimedialną o misiach i niedźwiedziach- co zresztą zrobili z ochotą. Otrzymali za to podziękowanie i zakładki do książek. Efekty ich pracy można oglądać na wystawie na korytarzu szkolnym. Dodatkowo prezentacje multimedialne wykonane przez uczniów sa wykorzystywane na zajęciach w klasach młodszych.

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW

16 listopada po raz kolejny odwiedziły nas przedszkolaki z "Bajkowej krainy". Była to bardzo wesoła i przyjemna wizyta, podczas której maluchy poznały naszą bibliotekę.  Zaprezentowaliśmy dzieciom wiersz Danuty Wawiłow pt. "Rupaki" wspomagając się prezentacja multimedialną. Przedszkolaki wspólnie z wychowawczyniami wykonały prace plastyczne przedstawiające tytułowego Rupaka. Na koniec wizyty wszyscy razem odtańczyliśmy wspólny taniec do piosenki o Rupakach. Śmiechu było co niemiara. Wierzymy, że dzieci polubiły bibliotekę i chętnie będą tu wracać.

WIERSZE

Z okazji Dnia Życzliwości uczniowie mogli przetłumaczyć wiersz napisany w języku angielskim pt." Be kind today". Poniżej przedstawiamy najciekawsze prace. Kliknij na obrazek, aby powiększyć.

BĄDŹMY DLA SIEBIE ŻYCZLIWI

21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Tego dnia, nasz przyjaciel Kubuś razem z paniami bibliotekarkami odwiedzał uczniów w klasach i w świetlicy. Dla wszystkich miał koszyk pełen miłych i życzliwych zwrotów. Każdy mógł wylosować coś dla siebie. "Jesteś wspaniałym przyjacielem", "Usmiechnij się!", "Bądź dobrym człowiekiem", "Dobrze, że jesteś" to tylko niektóre z życzliwych słów od Kubusia. Chciejmy je mówić innym jak najczęściej, nie tylko od święta.

Copyright © Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rumi - 2014 (Agnieszka Gryzik)