Aktualności
Plan lekcji
Sport
Sukcesy szkoły
Archiwum
Rada rodziców Galeria fotografii Publikacje Dokumenty szkoły

  budynek1 wybierz
  budynek2
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

vulcan

FESTYN 2018R.

12 maja godz.12:00-15:00

Sponsorzy

PODRĘCZNIKI
REKRUTACJA 2018/2019
ULICE W OBWODZIE SP1
PRZEDSZKOLE
SUPER PRZEDSZKOLAKI
"POCIĄG DO EDUKACJI"
REFORMA EDUKACJI
RODZYNKI Z JEDYNKI
gazetka
REGULAMIN PORZĄDKOWY

Jednym z ważniejszych priorytetów szkoły jest bezpieczeństwo uczniów, należy więc bezwzględnie przestrzegać REGULAMINU, REGULAMINU SZATNI oraz PROCEDUR.

Stomatolog

       Gabinet czynny 
od poniedziałku do piątku
        8:00 - 13:00
    Rejestracja osobista
         w gabinecie.

PREZENTACJA SZKOŁY

Nowa prezentacja
o naszej szkole!

Zobacz video

Świetlica szkolna

Czynna codziennie
7:00 - 17:00
Obiady w godz.
10:55 - 13:30

DYREKTOR SZKOŁY

mgr Arkadiusz Skrzyński
godziny przyjęć:
  wtorek 7:30 - 9:00             (Kościelna 6)
czwartek 14:30 - 16:30 (Rodziewiczówny 10)

Dzwonki
1)  7:30 - 8:15  
2)  8:25 - 9:10  
 3)  9:20 - 10:05  
  4)  10:15 - 11:00  
  5)  11:10 - 11:55  
  6)  12:15 - 13:00  
  7)  13:15 - 14:00  
  8)  14:05 - 14:50  
  9)  15:00 - 15:45  
10)  15:55 - 16:40  

​ 

Sekretariat szkoły

poniedziałek - czwartek
7:30 - 15:30
piątek
7:00 - 15:00

Legitymacje szkolne

WYPADKI W SZKOLE
WYWIADY NA 100-lecie

           Obejrzyj

KONKURSY
Wynajem szkoły

Zobacz regulamin oraz cennik wynajmu pomieszczeń i obiektów sportowych szkoły.

 

 


MAŁY MISTRZ

Witamy w roku szkolnym 2016 / 2017 z programem Mały Mistrz.

Mamy za sobą już pierwszy test sprawnościowy w tym roku szkolnym – bieg wahadłowy 10x5.
„Mali Mistrzowie" potraktowali zadanie z wielką powagą i zaangażowaniem. Udało się poprawić wyniki z pierwszej i drugiej klasy. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i z niecierpliwością czekają na kolejne testy.

We wrześniu 2016 r. rozpoczęliśmy trzeci i ostatni już etap programu Mały Mistrz.
Zaczęliśmy od przygotowania się do testów sprawnościowych na stadionie a gdy pogoda nie dopisuje dzielnie ćwiczymy w szkole. Zapraszamy do śledzenia naszych zmagań w tym roku.

 


W klasie II w roku szkolnym 2015/2016 realizowaliśmy program zgodnie z założeniami. Podobnie jak w klasie I zdobywaliśmy sprawności i poprawialiśmy swoje wcześniejsze wyniki. Testy sprawnościowe bieg 10x5 i zwis na drążku realizowaliśmy zarówno na początku i na końcu roku szkolnego. W międzyczasie zdobyliśmy sprawność piłkarza nożnego, siatkarza i tancerza. Niestety nie mamy z tego roku zdjęć, ale bawiliśmy się świetnie i nasze legitymacje Małego Mistrza zapełnione zostały kolejnymi odznakami.

 

Reprezentacja klasy I b na zawodach dla klas pierwszych w ramach XIX Mistrzostw Rumi w Sztafetach Olimpijskich o Puchar Dyrektora MOSiR Rumia

Udziałem w zawodach dla klas pierwszych szkół podstawowych na stadionie MOSiR w Rumi zakończyliśmy pracę w ramach projektu Mały Mistrz w roku szkolnym 2014/15. W zawodach wzięła udział reprezentacja klasy I b składająca się z czterech dziewczynek i czterech chłopców. Cała klasa I b dzielnie dopingowała swoje koleżanki i kolegów. Dzieci startowały w pięciu zabawach. Dzięki bardzo wyrównanej walce i pełnej zaangażowania postawie zawodników wszystkie pięć drużyn zdobyło równo 15 punktów. Na koniec wszyscy zasłużenie stanęli na podium i otrzymali słodki prezent.
Gratulujemy dzieciom wielkiego ducha walki!

WIOSENNY TEST SPRAWNOŚCI ZA NAMI

Już drugi raz wykonywaliśmy próby testu składające się z: biegu na dyst. 600m, biegu wahadłowego 10x5m oraz zwisu na drążku. Wszyscy uczniowie bardzo zaangażowali się w kolejne sprawdziany, a wielu z nich znacząco poprawiło wyniki z września 2014r. Gratulujemy dzieciom wielkiego ducha walki i postawy godnej prawdziwego sportowca.

SPRAWNOŚĆ PIŁKARZA NOŻNEGO

W maju przyszła kolej na zdobycie kolejnej sprawności . Tym razem w trakcie kolejnych zajęć dzieci zmagały się z ćwiczeniami przygotowującymi do zdobycia sprawności piłkarz nożny. Największą radość ćwiczenia te sprawiały oczywiście chłopcom, ale dziewczynki też nie dawały za wygraną. Nasi pierwszoklasiści nauczyli się prowadzić piłkę prawą i lewą nogą po prostej i slalomem, wykonywać podstawowe przyjęcia i podania piłki, a także strzelać do bramki. Sprawność piłkarza nożnego zdobyta , gratulujemy!

KOLEJNA SPRAWNOŚĆ NA NASZYM KONCIE - PIŁKARZ-SIATKARZ!

W marcu, po tygodniach ćwiczeń z balonami, piłeczkami gumowymi i właściwymi piłkami siatkowymi, dzieci zdobyły kolejną sprawność – piłkarz – siatkarz. Gratulujemy dzieciom opanowania pierwszych elementów piłki siatkowej. Jest to wyjątkowo techniczna dyscyplina, ale nasi zdolni pierwszoklasiści świetnie poradzili sobie z kolejnymi wymaganiami zaliczenia tej sprawności.

Gratulujemy i życzymy dalszej wytrwałości!

KOLEJNA ODZNAKA MAŁEGO MISTRZA

Możemy się pochwalić kolejną odznaką Małego Mistrza. 23 stycznia 2015 roku zdobyliśmy naszą trzecią odznakę – jesteśmy Małymi Mistrzami w piłce koszykowej.
Przez kolejne tygodnie pilnie przygotowywaliśmy się do zdobycia tej trudnej sprawności. Ćwiczyliśmy najpierw z piłkami gumowymi, potem już z prawdziwymi piłkami do piłki koszykowej – oczywiście o wielkości dostosowanej dla nas. Wytrwale oswajaliśmy się z piłkami, potem uczyliśmy się kozłować, podawać i przyjmować piłkę, aż w końcu rzucać do celu. Zabawy i ćwiczenia sprawiały nam wiele radości, ale tą największą było zdobycie odznaki Małego Mistrza – KOSZYKAR 

PIERWSZY TEST SPRAWNOŚCIOWY ZA NAMI

Pierwszy test sprawnościowy za nami. Po marszobiegu przyszła kolej na bieg wahadłowy 10 x 5m oraz zwis na drążku. Dzieci podeszły do wszystkich prób z ogromnym zaangażowaniem. Zapału i wytrwałości naszym dzieciom mógłby pozazdrościć niejeden sportowiec. Na pewno już drzemie w nich duch małego mistrza. W czasie, gdy kolejne dzieci zmagały się z testem biegowym czy zwisem na drążku, pozostałe dzieci gorąco je dopingowały. Wszyscy stworzyli klimat jak na najlepszej imprezie sportowej .
Test zakończony, teraz z zapałem przygotowujemy się do zdobywania pierwszych sprawności Małego Mistrza.

SPRAWNOŚĆ GIMNASTYCZNA

W dniu 21 listopada 2014r. zdobyliśmy kolejną odznakę Małego Mistrza! Tym razem otrzymaliśmy tytuł gimnastyk/tancerz. Wśród ćwiczeń, które realizowaliśmy znalazły się między innymi gry i zabawy ruchowe, ćwiczenia prawidłowej postawy ciała, ćwiczenia rytmiczne. Następnym etapem była nauka układu ruchowego z chustami i ze wstążkami. Mieliśmy wiele szczęścia, bo udało nam się uczestniczyć w treningu zawodniczek Klubu UKS Jantar Gdynia, które przygotowywały się do Drużynowych Mistrzostw Polski. Bardzo cenne okazało się dla dzieci spotkanie ze srebrnymi medalistkami Mistrzostw Polski Seniorek oraz uczestniczkami Mistrzostw Europy Juniorek. Dzieci miały okazję ćwiczyć z mistrzyniami na macie z użyciem obręczy, maczug, wstążek i piłek.
Na zaliczenie sprawności gimnastyk/tancerz dzieci przedstawiły układ ruchowy ze wstążkami i z chustami.

SPRAWNOŚĆ ROWEROWA

W dniu 7 listopada 2014r. zdobyliśmy pierwszą odznakę Małego Mistrza !!! Jesteśmy małymi mistrzami – rowerzystami. Większość z nas zdobyła tytuł super rowerzysty, czyli przejechała całą trasę wyznaczoną znakami drogowymi. Pojedyncze osoby zdobyły tytuł rowerzysty, czyli przejechały wyznaczoną trasę z pomocą pani. Wszyscy jednak jesteśmy zwycięzcami Przejechanie trasy, wyznaczonej prawdziwymi znakami drogowymi,
jak i same przygotowania do zdobycia odznaki rowerzysty sprawiły nam wiele radości i frajdy. A teraz jesteśmy dumni z naszych rowerowych umiejętności i na wiosnę możemy śmiało wyruszyć na rajd rowerowy 

.

W naszej szkole ruszył program „Mały Mistrz", który realizowany jest przez panią Joannę Nastały i panią Żanetę Knurek w klasie I B. Rozpoczęliśmy od marszobiegów na stadionie, a na ostatnich zajęciach chłopcy i dziewczęta z klasy pierwszej dokonali wielkiego wyczynu. W pięknym stylu i z zaangażowaniem, którego może im pozazdrościć niejeden uczeń klas starszych przebiegli dystans 600m. Gratulujemy najmłodszym zawodnikom naszej szkoły, a klasie VI D dziękujemy za pomoc w organizacji zajęć oraz opiekę nad młodszymi kolegami i koleżankami.

Program „Mały Mistrz", współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki skierowany jest do dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a jego ideą jest propagowanie aktywnej postawy. Formuła "Małego Mistrza" opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką.

Bloki te to: Rowerzysta-Turysta, Gimnastyk-Tancerz, Saneczkarz-Narciarz-Łyżwiarz, Piłkarz, Lekkoatleta, Pływak-Wodniak.

Uczniowie po opanowaniu kolejnych sprawności i umiejętności ruchowych otrzymują odznakę, którą wklejają do specjalnej legitymacji. Zdobywca kompletu sprawności otrzymuje tytuł Małego Mistrza.

Zdjęcia do obejrzenia w zakładce sport - wydarzenia .

MAŁY MISTRZ - ROWERZYSTA

 

Copyright © Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rumi - 2014 (Agnieszka Gryzik)