WYPRAWKA 2017/2018

5. Oświadczenie woli
    przyjęcia do kl. I

100-lecie na Facebooku

Zapraszamy do odwiedzenia nas na Facebooku.

PATRONAT 100-LECIA

WYWIADY NA 100-lecie

Obejrzyj

mgr Irena Kopaczewska
wtorek 8:00 - 10:00
środa  14:30 - 16:30

W wakacje 8:00 - 15:00

Zobacz regulamin oraz cennik wynajmu pomieszczeń i obiektów sportowych szkoły.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada 2016 r. wzięliśmy udział w apelu przygotowanym przez naszych kolegów i koleżanki z klasy II z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, które przypada 11 listopada. Mogliśmy dowiedzieć się, co to niewola i wolność. Z zainteresowaniem i uwagą wysłuchaliśmy pięknego programu artystycznego. Z powagą odśpiewaliśmy nasz hymn narodowy i wysłuchaliśmy słów, które skierowała do nas Pani Dyrektor Irena Kopaczewska. Oddaliśmy hołd poległym za naszą wolność. Obejrzeliśmy również w bibliotece szkolnej film animowany „Polak mały" o naszych symbolach narodowych. Teraz już na pewno będziemy wiedzieć co to godło, flaga i hymn.

WIZYTA POLICJANTA

9 listopada 2016 r. była u nas na zajęciach pani policjantka D. Stawska z Komendy Policji w Rumi, aby porozmawiać z nami na temat naszego bezpieczeństwa. Przypomniała nam też o konieczności noszenia odblasków. Wiemy już co nieco jak zadbać o siebie. Jesteśmy przecież w Klubie Bezpiecznego Puchatka!

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

27 pażdziernika 2016 r. zostaliśmy zaproszeni na specjalne spotkanie do biblioteki. Przed drzwiami czekała na nas „Chatka Bajek". Z zainteresowaniem śledziliśmy pojawiające się baśniowe postacie: Kopciuszka, Jasia i Małgosię z towarzyszącą im Babą Jagą, Królewnę Śnieżkę i jej rycerza- wybawcę, Kota w butach, Czerwonego Kapturka i wilka oraz Rybaka z baśni „O rybaku i złotej rybce". Po zakończeniu krótkiego spektaklu odbyło się ślubowanie oraz pasowanie nas na czytelnika. Wszyscy otrzymaliśmy własny identyfikator oraz zakładkę do książki. Potem mogliśmy po raz pierwszy wypożyczyć książki. Przyrzekamy, że będziemy je szanować!

ŚNIADANIE DAJE MOC

8 listopada 2016 r. wzięliśmy udział w przygotowaniu zdrowego śniadania w ramach akcji ŚNIADANIE DAJE MOC. Obejrzeliśmy prezentację przedstawiającą różne produkty spożywcze i dowiedzieliśmy się, jak ważne jest zjedzenie pożywnego śniadania. Mieliśmy okazję przyrządzić własne kanapki. Przygotowaliśmy się solidnie. Mieliśmy niezbędny „sprzęt", i co najważniejsze rozmaite produkty przygotowane przez naszych rodziców. No i do roboty! Efektem naszej pracy były pyszności, które ze smakiem zjedliśmy. Mniam, mniam, mniam!!! Liczymy na więcej takich lekcji!

ZDROWE ŚNIADANIE

18 października 2016 r. wzięliśmy udział w warsztatach edukacyjnych dla klas I-III pt. "Zdrowe Śniadanie". Na stołach gościło musli na bazie jogurtu naturalnego z samodzielnie dobieranymi przez nas dodatkami (płatki różnego rodzaju, bakalie, miód, banan itp.). Dowiedzieliśmy się, jak ważne jest zjadanie pięciu posiłków dziennie. Pani prowadząca zajęcia zapoznała nas z sześcioma zasadami zdrowego stylu życia, a jest to: zdrowe odżywianie, picie wody, aktywność fizyczna, higiena osobista i właściwy ubiór, odpoczynek. Podkreśliła ponadto, jak ważne jest zjedzenie zdrowego i pożywnego śniadania. Było przepysznie!

Więcej artykułów…

1. BRICKS FOR KIDZ