Aktualności
Plan lekcji
Sport
Sukcesy szkoły
Archiwum
Rada rodziców Galeria fotografii Publikacje Dokumenty szkoły

  budynek1 wybierz
  budynek2
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

vulcan

FESTYN 2018R.

12 maja godz.12:00-15:00

Sponsorzy

PODRĘCZNIKI
REKRUTACJA 2018/2019
ULICE W OBWODZIE SP1
PRZEDSZKOLE
SUPER PRZEDSZKOLAKI
"POCIĄG DO EDUKACJI"
REFORMA EDUKACJI
RODZYNKI Z JEDYNKI
gazetka
REGULAMIN PORZĄDKOWY

Jednym z ważniejszych priorytetów szkoły jest bezpieczeństwo uczniów, należy więc bezwzględnie przestrzegać REGULAMINU, REGULAMINU SZATNI oraz PROCEDUR.

Stomatolog

       Gabinet czynny 
od poniedziałku do piątku
        8:00 - 13:00
    Rejestracja osobista
         w gabinecie.

PREZENTACJA SZKOŁY

Nowa prezentacja
o naszej szkole!

Zobacz video

Świetlica szkolna

Czynna codziennie
7:00 - 17:00
Obiady w godz.
10:55 - 13:30

DYREKTOR SZKOŁY

mgr Arkadiusz Skrzyński
godziny przyjęć:
  wtorek 7:30 - 9:00             (Kościelna 6)
czwartek 14:30 - 16:30 (Rodziewiczówny 10)

Dzwonki
1)  7:30 - 8:15  
2)  8:25 - 9:10  
 3)  9:20 - 10:05  
  4)  10:15 - 11:00  
  5)  11:10 - 11:55  
  6)  12:15 - 13:00  
  7)  13:15 - 14:00  
  8)  14:05 - 14:50  
  9)  15:00 - 15:45  
10)  15:55 - 16:40  

​ 

Sekretariat szkoły

poniedziałek - czwartek
7:30 - 15:30
piątek
7:00 - 15:00

Legitymacje szkolne

WYPADKI W SZKOLE
WYWIADY NA 100-lecie

           Obejrzyj

KONKURSY
Wynajem szkoły

Zobacz regulamin oraz cennik wynajmu pomieszczeń i obiektów sportowych szkoły.

 

 


OSADA SŁAWUTOWO

19 czerwca  uczniowie klasy II b i II a byli na wycieczce w Sławutowie w zrekonstruowanej osadzie średniowiecznej z przełomu IX-X w. Gród Słowian składa się z 3 bram obronnych i 8 chat, w których działają warsztaty ówczesnych rzemieślników. Otoczony on jest 400-metrową palisadą. Wszystko zbudowano z naturalnych drewnianych pali.
Po przekroczeniu bramy przenieśliśmy się w świat naszych praojców. Miejsce to pokazało nam jak dawniej rozwinięte było rzemiosło. Poznaliśmy pracę garncarza, rybaka, tkaczki, zielarza – czarownicy, rymarza. W chatach mogliśmy zobaczyć narzędzia i inne przedmioty codziennego użytku oraz jak żyli i pracowali nasi przodkowie. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy o ówczesnych walkach, wojnach i broni, którymi walczyli Słowianie i Wikingowie. Było także strzelanie z łuku. Największą atrakcją były zawody dwóch drużyn średniowiecznych, w których mogliśmy wykazać się zręcznością, szybkością, celnością i doskonałą równowagą. Na koniec piekliśmy kiełbaski na ognisku.
Była to wspaniała lekcja żywej historii. Po takich wrażeniach jesteśmy gotowi rozpocząć wakacje.

Życzę wszystkim, aby wakacje były pełne niezapomnianych wrażeń, udanego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Wypoczywajcie, realizujcie wakacyjne plany, rozwijajcie zainteresowania. Życzę wielu fantastycznych przygód i spotkań z interesującymi ludźmi, nawiązaniu nowych wartościowych przyjaźni.
Wróćcie w nowym roku szkolnym radośni, z zapasem sił do nauki, gotowi do podejmowania nowych wyzwań i kolejnych zadań.

PROJEKT „ZDROWE NIETRUDNE"

W tym roku szkolnym nasza klasa przystąpiła do projektu „Zdrowe nietrudne" realizowanego przez firmę KUPIEC. Celem jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród uczniów. Uczy najmłodszych, jakich błędów nie popełniać
w odżywianiu i jak je naprawiać oraz jak w prosty sposób wprowadzić zdrowe produkty do codziennego menu.
W ramach projektu przeprowadzone zastały zajęcia z następujących zagadnień:
• Czy jogurt naturalny może być smaczny i jak on smakuje: układanie hasła z rozsypani wyrazowe: JOGURT NATURALNY JEST SMACZNY I ZDROWY, jaki wpływ na nasz organizm ma spożywanie naturalnych jogurtów, przygotowaliśmy drugie śniadanie z jogurtu naturalnego, musli, owoców i wafli ryżowych.
• Zaprogramuj się na zdrowe – nietrudne, jakie posiłki przygotowywane na śniadanie, obiad i kolację są zdrowe i dlaczego.
• Wspólny posiłek – dlaczego jest tak ważny, potrzeba wspólnego spożywania posiłków i poświęcenia czasu rodzinie.

WYCIECZKA DO SŁOWIŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO

28 maja uczniowie klas II i III, którzy uczestniczyli w zajęciach z projektu unijnego „Pociąg do edukacji" byli na całodniowej wycieczce pod hasłem „Poznajemy atrakcje przyrodnicze i turystyczne Słowińskiego Parku Narodowego". Wycieczkę rozpoczęliśmy przejściem oznakowany szlakiem turystycznym przez Park Narodowy. Po drodze pani przewodnik opowiadała nam ciekawostki o zwierzętach i roślinach występujących na terenie Parku. Droga była długa, bo około 5,5 km, ale efekt końcowy, ruchome wydmy, wynagrodził zmęczenie dzieci. Zdobyliśmy piaszczyste wzniesienie wydmowe o nazwie Łącka Góra i wysokości 30 m.n.p.m. Po szaleństwach w gigantycznej „piaskownicy" wyruszyliśmy w drogę powrotną do autokaru. I znowu atrakcja - połowę drogi przejechaliśmy melexami. Kolejnym punktem wycieczki był Park Rekreacyjno – Edukacyjny Sea Park w Sarbsku. Z wielką radością obejrzeliśmy tresurę i popisy czterech sympatycznych fok szarych. Mogliśmy podziwiać naturalnej wielkości zwierzęta morskie i oceaniczne. Następnie dla ochłody były dla wszystkich pyszne lody. Wycieczka zakończyła się dreszczykiem emocji w kinie 5 D – w prehistorycznym oceanarium, gdzie przeżyliśmy atak olbrzymiego rekina.
Wycieczka była niezapomnianym przeżyciem. Pomimo zmęczenia i upału wszyscy na pewno będą ją długo wspominać.

PORCJA POZYTYWNEJ ENERGII

Nasza klasa bierze udział w programie edukacyjnym „Porcja pozytywnej energii". Celem programu jest edukacja i kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych polegających na spożywaniu warzyw i owoców. W ramach programu mieliśmy zajęcia, na których przerobiliśmy następujące zagadnienia:
• Zasady zdrowego żywienia wraz z piramidą żywieniową, co jest dobre dla naszego organizmu i dla naszego przewodu pokarmowego a co szkodzi, wykonaliśmy plakaty na temat zdrowych produktów.
• Co można zrobić z owoców i warzyw, aby było pysznie i zdrowo: bawiliśmy się
w owocowo-warzywne pary, szukaliśmy witamin w poszczególnych owcach
i warzywach, robiliśmy owocową sałatkę.
• Jemy warzywa i owoce codziennie: uczniowie wykonali prace plastyczne.
Po takich zajęciach wszyscy wiedzą, że warzywa i owoce wzmacniają odporność, są przepisem na młodość, doskonale orzeźwiają, zapobiegają wielu chorobom i oczywiście są pyszne – na zdrowie.

WIOSENALIA

21 marca pomimo mroźnego poranka powitaliśmy wiosnę. Bawiliśmy się wspólnie z przedszkolakami i z pozostałymi klasami drugimi. Wysłuchaliśmy listu od Pani Wiosny i wykonując różne zadania zachęcaliśmy ją, aby przyszła do nas jak najszybciej. Uczniowie układali puzzle i wyrazy z rozsypani literowej, rysowali wiosenny obrazek z zamkniętymi oczami, wykazali się znajomością tabliczki mnożenia. Dziewczynki wykonały amulet wiosenny. Julka i Wiktoria wzięły udział w pokazie wiosennej mody kapeluszowej. Najwięcej emocji było w czasie zawodów sportowych. Dzień okazał się wspaniały, bo nasza klasa zajęła I miejsce w kategorii klas drugich. Jest to już drugi puchar, który zdobyliśmy na Wiosenalich. Tak trzymać!
W trakcie imprezy zostały wręczone nagrody za udział w konkurach. Ola i Nadia dostały dyplomy za udział w konkursie recytatorskim. Lenka dostała nagrodę za II miejsce w kategorii klas II w XX Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym z cyklu: „Hej Kaszuby, jak Wy cudne...". Gratulujemy dziewczynkom i zachęcamy wszystkich do udziału w różnego rodzaju konkursach.

Copyright © Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rumi - 2014 (Agnieszka Gryzik)