Rada rodziców Galeria fotografii Publikacje Dokumenty szkoły

SUPER PRZEDSZKOLAKI
"POCIĄG DO EDUKACJI"

mgr Arkadiusz Skrzyński
  wtorek 7:30 - 9:00             (Kościelna 6)
czwartek 14:30 - 16:30 (Rodziewiczówny 10)

WYWIADY NA 100-lecie

Obejrzyj

Zobacz regulamin oraz cennik wynajmu pomieszczeń i obiektów sportowych szkoły.

WIOSENALIA

21 marca pomimo mroźnego poranka powitaliśmy wiosnę. Bawiliśmy się wspólnie z przedszkolakami i z pozostałymi klasami drugimi. Wysłuchaliśmy listu od Pani Wiosny i wykonując różne zadania zachęcaliśmy ją, aby przyszła do nas jak najszybciej. Uczniowie układali puzzle i wyrazy z rozsypani literowej, rysowali wiosenny obrazek z zamkniętymi oczami, wykazali się znajomością tabliczki mnożenia. Dziewczynki wykonały amulet wiosenny. Julka i Wiktoria wzięły udział w pokazie wiosennej mody kapeluszowej. Najwięcej emocji było w czasie zawodów sportowych. Dzień okazał się wspaniały, bo nasza klasa zajęła I miejsce w kategorii klas drugich. Jest to już drugi puchar, który zdobyliśmy na Wiosenalich. Tak trzymać!
W trakcie imprezy zostały wręczone nagrody za udział w konkurach. Ola i Nadia dostały dyplomy za udział w konkursie recytatorskim. Lenka dostała nagrodę za II miejsce w kategorii klas II w XX Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym z cyklu: „Hej Kaszuby, jak Wy cudne...". Gratulujemy dziewczynkom i zachęcamy wszystkich do udziału w różnego rodzaju konkursach.

SPOTKANIE Z TEATREM

We wtorek, 20 marca, byliśmy w Gdyni na spektaklu muzycznym „Nowe szaty króla". Było to przedstawienie na motywach baśni Hansa Christiana Andersena. Morałem tej terapeutycznej przypowieści jest przestroga dla pyszniących się, próżnych ludzi, dla których liczy się tylko bogactwo czy ubiór. A każdy z nas powinien wiedzieć, że najważniejsze jest to, co mamy w sercu i to w jaki sposób traktujemy innego człowieka. Spektakl był pełen tańca żywiołowej muzyki wraz z porywającym śpiewem na żywo i ciekawą grą aktorską.

"Tydzień Warzywno - Owocowy"

Ostatni tydzień pod względem ubioru był bardzo nietypowy. W związku z „Tygodniem warzywno – owocowym" przychodziliśmy ubrani: w poniedziałek na czerwono, we wtorek na pomarańczowo, w środę na biało, w czwartek na zielono, w piątek na granatowo lub filetowo. W zależności od koloru ubioru, uczniowie przynosili ze sobą warzywa i owoce w takim kolorze. Był to kolorowy i zdrowy tydzień.

NIECH ŻYJE BAL!!!

Karnawałowo zakończyliśmy I półrocze roku szkolnego. We wspaniałych nastrojach i wystrzałowych strojach wzięliśmy udział w balu karnawałowym. Na sali balowej towarzyszyły nam dookoła choinki, łańcuchy i balony. Oprócz szalonej zabawy były też konkursy, w których nasi uczniowie zdobyli pierwsze miejsca. Kuba dzielnie walczył o zdobycie balonika, Lenka przeciwnie – musiała jak najszybciej pozbyć się bombki. A po balu – zasłużone, bezpieczne ferie.

Jasełka

Poniedziałkowe popołudnie, 18 grudnia, spędziliśmy wspólnie z Rodzicami. Były tradycyjne jasełka, kolędy i życzenia świąteczne. W klasie czekał na wszystkich słodki poczęstunek.
I niespodzianka – prezenty świąteczne.

Jest taki wyjątkowy wieczór w roku,
gdy wszyscy obecni gromadzą sie przy wspólnym stole.
Jest taki wieczór, gdy gasną spory,
wieczór, gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia.
To noc niepowtarzalna, magiczna noc Bożego Narodzenia.
W tę jedyną i niepowtarzalną noc życzymy wszystkim zdrowia,
miłości a także wiele szczęścia w nadchodzącym Nowym Roku.