Rada rodziców Galeria fotografii Publikacje Dokumenty szkoły

SUPER PRZEDSZKOLAKI
"POCIĄG DO EDUKACJI"

mgr Arkadiusz Skrzyński
  wtorek 7:30 - 9:00             (Kościelna 6)
czwartek 14:30 - 16:30 (Rodziewiczówny 10)

WYWIADY NA 100-lecie

Obejrzyj

Zobacz regulamin oraz cennik wynajmu pomieszczeń i obiektów sportowych szkoły.

"Tydzień Warzywno - Owocowy"

Ostatni tydzień pod względem ubioru był bardzo nietypowy. W związku z „Tygodniem warzywno – owocowym" przychodziliśmy ubrani: w poniedziałek na czerwono, we wtorek na pomarańczowo, w środę na biało, w czwartek na zielono, w piątek na granatowo lub filetowo. W zależności od koloru ubioru, uczniowie przynosili ze sobą warzywa i owoce w takim kolorze. Był to kolorowy i zdrowy tydzień.

Jasełka

Poniedziałkowe popołudnie, 18 grudnia, spędziliśmy wspólnie z Rodzicami. Były tradycyjne jasełka, kolędy i życzenia świąteczne. W klasie czekał na wszystkich słodki poczęstunek.
I niespodzianka – prezenty świąteczne.

Jest taki wyjątkowy wieczór w roku,
gdy wszyscy obecni gromadzą sie przy wspólnym stole.
Jest taki wieczór, gdy gasną spory,
wieczór, gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia.
To noc niepowtarzalna, magiczna noc Bożego Narodzenia.
W tę jedyną i niepowtarzalną noc życzymy wszystkim zdrowia,
miłości a także wiele szczęścia w nadchodzącym Nowym Roku.

W ŚWIECIE BAJEK

W poniedziałek, 27 listopada, uczniowie uczestniczyli w warsztatach „Bajkowe podróże po świecie". Na początku leżało rozwiązać bajkowe zagadki. Były to: „Calineczka" J. Christiana Andersena, „Smurfy" Pierre Culliford, „Flinstonowie", „Kubuś Puchatek" Alana Aleksandra Milne i „Mumunki" Tove Jansson. Następnie Pani Agata zabrała nas do krajów skąd pochodzą odgadnięte bajki i opowiadała ciekawostki z nimi związane. Wiemy, że Dania ma królową, pomnik syrenki i Legoland. Belgia słynie z frytek i czekolady. W Stanach Zjednoczonych jest Statua Wolności, wykute w skale podobizny prezydentów USA.
W Wielkiej Brytanii rządzi królowa Elżbieta II, na wieży bije Big Ben, po Londynie jeżdżą piętrowe autobusy. A Finlandia słynie z Mikołaja, zorzy polarnej i reniferów. Poznaliśmy flagi i stolice omawianych państw. Aby utrwalić poznane wiadomości na koniec warsztatów należało połączyć bajkowe postaci z flagami państw, z których pochodzą i pokolorować obrazki. Była to bardzo miła i pouczająca podróż.

MIKOŁAJKI

6 grudnia, jak co roku, od rana wszyscy czekają na Świętego Mikołaja. My w szkole też czekaliśmy na Niego. Jednak nie pojawił się osobiście, ale zostawił nam prezenty pod choinką. Były to słodkie niespodzianki wraz z listem. Dziękujemy Mikołaju!

WARSZTATY MAJSTERKOWO

21 listopada byliśmy w Castoramie na zajęciach majsterkowania. Na początku pani zapoznała nas z historyjką obrazkową „Czy wiesz jak powstaje deska?" W trakcie padały różne pytania do uczniów, którzy za dobre odpowiedzi dostawali naklejki. Następnie dzieci wyposażeni w fartuchy przystąpiły do robienia samolotu. Najpierw należało papierem ściernym wygładzić wszystkie elementy, potem sklejać je według instrukcji. Najwięcej emocji wzbudził moment, kiedy trzeba było użyć gwoździ i młotka do przybicia śmigieł. Na koniec wszyscy dostali dyplomy za udział w warsztatach. Było to nowe i niezapomniane doświadczenie.