WYPRAWKA 2017/2018

5. Oświadczenie woli
    przyjęcia do kl. I

100-lecie na Facebooku

Zapraszamy do odwiedzenia nas na Facebooku.

PATRONAT 100-LECIA

WYWIADY NA 100-lecie

Obejrzyj

mgr Irena Kopaczewska
wtorek 8:00 - 10:00
środa  14:30 - 16:30

W wakacje 8:00 - 15:00

Zobacz regulamin oraz cennik wynajmu pomieszczeń i obiektów sportowych szkoły.

WYCIECZKA NA FERMĘ STRUSI

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW

Od kilku lat w czerwcu odwiedzają nas przedszkolaki z przedszkola „Bajka". W piątek,
9 czerwca, przyszła do nas pani Iza z grupą 6 – latków „Smerfami". Była to dla nich pierwsza lekcja. W związku z tym, że zbliżają się wakacje, to było rozwiązywanie wakacyjnych zagadek, zabawy
z głoskami i wspólne układanie hasła WAKACJE. W kolejnym etapie lekcji była wspólna praca plastyczna przedszkolaków i naszych uczniów. Dzieci miały za zadanie przedstawić, gdzie chciałyby pojechać na wakacje. Ta część najbardziej spodobała się naszym uczniom, bo miały okazje wykazać się pomocą młodszym kolegom. Na koniec zajęć były słodkości i życzenia wspaniałych
i bezpiecznych wakacji.

DZIEŃ Z TEATREM

W środę, 15 marca, byliśmy w Teatrze Miejskim w Gdyni na spektaklu „Śnieżka i krasnoludki" opartym na baśni Grimm. To ponadczasowa opowieść o pięknej i dobrej księżniczce oraz jej próżnej i złej macosze, która nigdy nie rozstaje się ze swym magicznym lustrem. Każdego dnia zadaje mu ona następujące pytanie: "Lustereczko powiedz przecie, któż jest najpiękniejszy w świecie". Pewnego dnia lustro zamiast odpowiedzi: "Ty, królowo", odpowiada: "Śnieżka". Nagły przypływ zazdrości wyzwala w królowej najgorsze emocje - postanawia zgładzić niczego nieświadomą królewnę.
Jak kończy się ta baśni wszyscy wiedzą, a kto jej nie zna, to zachęcam do jej przeczytania.
Uczniowie żywo reagowali na to co, działo się na scenie i obok nich, bo aktorzy poruszali się nie tylko na scenie, ale także obok widzów i nad widzami.

POWITANIE WIOSNY

W czwartek, 16 marca, obchodziliśmy Wiosenalia. Pani Wiosna przysłała do nas list zapowiadając swe przyjście i życzyła nam wspaniałej zabawy. Zespoły dwuosobowe z każdej klasy rozwiązywały różnego rodzaju zadania
z języka polskiego i matematyki oraz układali puzzle. Był także pokaz mody wiosennej. Najlepiej wszyscy bawili się przy karaoke. Na koniec przedstawiciele klas rywalizowali w zawodach sportowych.
Dla naszej klasy był to dzień sukcesu, bo zajęliśmy pierwsze miejsce i otrzymaliśmy puchar.

BAL 100-LECIA