PATRONAT 100-LECIA

5. Oświadczenie woli
    przyjęcia do kl. I

100-lecie na Facebooku

Zapraszamy do odwiedzenia nas na Facebooku.

mgr Irena Kopaczewska
wtorek 8:00 - 10:00
środa  14:30 - 16:30

WYPRAWKA SZKOLNA 2016/2017

W wakacje 8:00 - 15:00

Zobacz regulamin oraz cennik wynajmu pomieszczeń i obiektów sportowych szkoły.

POWITANIE WIOSNY

W czwartek, 16 marca, obchodziliśmy Wiosenalia. Pani Wiosna przysłała do nas list zapowiadając swe przyjście i życzyła nam wspaniałej zabawy. Zespoły dwuosobowe z każdej klasy rozwiązywały różnego rodzaju zadania
z języka polskiego i matematyki oraz układali puzzle. Był także pokaz mody wiosennej. Najlepiej wszyscy bawili się przy karaoke. Na koniec przedstawiciele klas rywalizowali w zawodach sportowych.
Dla naszej klasy był to dzień sukcesu, bo zajęliśmy pierwsze miejsce i otrzymaliśmy puchar.

DZIEŃ Z TEATREM

W środę, 15 marca, byliśmy w Teatrze Miejskim w Gdyni na spektaklu „Śnieżka i krasnoludki" opartym na baśni Grimm. To ponadczasowa opowieść o pięknej i dobrej księżniczce oraz jej próżnej i złej macosze, która nigdy nie rozstaje się ze swym magicznym lustrem. Każdego dnia zadaje mu ona następujące pytanie: "Lustereczko powiedz przecie, któż jest najpiękniejszy w świecie". Pewnego dnia lustro zamiast odpowiedzi: "Ty, królowo", odpowiada: "Śnieżka". Nagły przypływ zazdrości wyzwala w królowej najgorsze emocje - postanawia zgładzić niczego nieświadomą królewnę.
Jak kończy się ta baśni wszyscy wiedzą, a kto jej nie zna, to zachęcam do jej przeczytania.
Uczniowie żywo reagowali na to co, działo się na scenie i obok nich, bo aktorzy poruszali się nie tylko na scenie, ale także obok widzów i nad widzami.

DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA

12 stycznia gościliśmy w naszej klasie Babcie i Dziadków. Z okazji Ich święta uczniowie przedstawili krótki program artystyczny, wiersze i piosenki. Niespodzianką dla Babci i Dziadka były prezenty własnoręcznie wykonane przez wnuczki i wnuków – świeczniki. Na koniec spotkania wszyscy raczyli się pysznymi ciastami, które upiekły Mamy naszych uczniów.
Było to wspaniałe popołudnie spędzone z ludźmi, którzy jak mówi piosenka „...mają dla mnie czasu wiele, to najlepsi przyjaciele...".
Wszystkim Babciom I Dziadkom życzymy im STO LAT!!!

BAL 100-LECIA

KLASOWA WIGILIA

W czwartek, 22 grudnia, po raz pierwszy obchodziliśmy wspólną klasową Wigilię. Jak przystało na taką uroczystość był biały obrus, choinka, kolędy, opłatek i szczere dziecięce życzenia płynące prosto z serca. Doczekaliśmy się także prezentów od Świętego Mikołaja – widocznie byliśmy bardzo grzeczni, że zasłużyliśmy na niespodziankę. Na koniec obejrzeliśmy Jasełka w wykonaniu uczniów klas drugich oraz uczniów uczęszczających na lekcję języka kaszubskiego.