Aktualności
Plan lekcji
Sport
Sukcesy szkoły
Archiwum
Rada rodziców Galeria fotografii Publikacje Dokumenty szkoły

  budynek1 wybierz
  budynek2
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

vulcan

FESTYN 2018R.

12 maja godz.12:00-15:00

Sponsorzy

PODRĘCZNIKI
REKRUTACJA 2018/2019
ULICE W OBWODZIE SP1
PRZEDSZKOLE
SUPER PRZEDSZKOLAKI
"POCIĄG DO EDUKACJI"
REFORMA EDUKACJI
RODZYNKI Z JEDYNKI
gazetka
REGULAMIN PORZĄDKOWY

Jednym z ważniejszych priorytetów szkoły jest bezpieczeństwo uczniów, należy więc bezwzględnie przestrzegać REGULAMINU, REGULAMINU SZATNI oraz PROCEDUR.

Stomatolog

       Gabinet czynny 
od poniedziałku do piątku
        8:00 - 13:00
    Rejestracja osobista
         w gabinecie.

PREZENTACJA SZKOŁY

Nowa prezentacja
o naszej szkole!

Zobacz video

Świetlica szkolna

Czynna codziennie
7:00 - 17:00
Obiady w godz.
10:55 - 13:30

DYREKTOR SZKOŁY

mgr Arkadiusz Skrzyński
godziny przyjęć:
  wtorek 7:30 - 9:00             (Kościelna 6)
czwartek 14:30 - 16:30 (Rodziewiczówny 10)

Dzwonki
1)  7:30 - 8:15  
2)  8:25 - 9:10  
 3)  9:20 - 10:05  
  4)  10:15 - 11:00  
  5)  11:10 - 11:55  
  6)  12:15 - 13:00  
  7)  13:15 - 14:00  
  8)  14:05 - 14:50  
  9)  15:00 - 15:45  
10)  15:55 - 16:40  

​ 

Sekretariat szkoły

poniedziałek - czwartek
7:30 - 15:30
piątek
7:00 - 15:00

Legitymacje szkolne

WYPADKI W SZKOLE
WYWIADY NA 100-lecie

           Obejrzyj

KONKURSY
Wynajem szkoły

Zobacz regulamin oraz cennik wynajmu pomieszczeń i obiektów sportowych szkoły.

 

 


ŚNIADANIE DAJE MOC

Klasa III c już po raz kolejny wzięła udział w akcji ,,Śniadanie daje
moc". Jest to akcja promująca zdrowe odżywianie. Tym razem uczniowie
robili zdrowe sałatki. Zajęcia te przyczyniły się do wielu pozytywnych
emocji u dzieci. Radość, duma, zadowolenie, satysfakcja to tylko
niektóre z nich. Na koniec degustacja i dzielenie się wrażeniami
smakowymi. Brawo wszystkie sałatki były pyszne!!!

AKADEMIA FILMOWA PO RAZ CZWARTY

10 stycznia 2017 r. wybraliśmy się kolejny raz ( ostatni już w tym półroczu) do Multikina w Rumi na film pt. ”KACPER I EMMA NA SAFARI”. Temat lekcji brzmiał:  „Film jak biuro podróży – lekcja geografii w kinie.                                 

      Zagadnienia edukacyjne:

  • Egzotyka w kinie i filmowe podróże.
  • Wygląd, język, zwyczaje – czym się między sobą różnimy?
  • Dżungla, pustynia, sawanna i inne krajobrazy Afryki.
  • „Żyrafa tym głównie żyje, że w górę wyciąga szyję” – zoologiczne ciekawostki Afryki.
  • Zoolog i jego codzienne obowiązki.
  • Na czym polega praca podróżnika?

Kolejna, już czwarta część przygód dwójki przyjaciół, Kacpra i Emmy, w niczym nie ustępuje swoim poprzedniczkom. Sympatyczni bohaterowie docenionej na całym świecie serii filmów powrócili na ekrany kin, by przeżyć niecodzienną podróż! Tym razem wyjechali  do Afryki, gdzie zmierzyli się z wieloma nowymi wyzwaniami. Ta urocza, pouczająca i przepięknie sfotografowana opowieść jest gratką nie tylko dla wszystkich ciekawych świata dzieci, ale również dla każdego, nawet najbardziej wymagającego, nauczyciela.

ŚNIADANIE DAJE MOC

8 listopada 2016 r. wzięliśmy udział w OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „ŚNIADANIE DAJE MOC". Wcześniej dobrze przygotowaliśmy się do tego dnia. Każdy z nas przyniósł z domu różne produkty: były to wędlinki, serki, gotowane jajka oraz dużo zdrowych warzyw. Nie zapomnieliśmy też o przyniesieniu niezbędnych w pracy: deseczek do krojenia, talerzyków, fartuszków, a nawet obrusików i serwetek. Z gotowych produktów wykonywaliśmy przepyszne i zdrowe kanapeczki, według własnej fantazji i wyobraźni. Pamiętaliśmy też o zachowaniu bezpieczeństwa podczas pracy. Wychodziły nam różnego rodzaju wesołe zwierzątka, serduszka, uśmiechnięte buźki Wszystko wyglądało bardzo apetycznie i tak też smakowało! A największą radość mieliśmy z tego powodu, że sami wszystko wykonaliśmy, zgodnie z zasadą: „ŻYJ ZDROWO, JEDZ ZDROWO". Zastosowaliśmy się też do Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, w której obowiązuje powiedzenie: „Śniadanie jedz jak cesarz, obiad jak szlachcic, a kolację jak żebrak". Wcześniej obejrzeliśmy prezentację multimedialną na temat prowadzenia zdrowego stylu życia i obiecujemy, że będziemy zawsze starać się stosować 12 zasad zdrowego odżywiania! To był dla nas miły dzień, pełen wesołych wrażeń i niesamowitych smaków!

BAL KARNAWAŁOWY – „BAL 100 – LECIA

Ah, co to był za BAL ...

13 stycznia 2017 r. wszyscy bawiliśmy się, jak co roku, na WSPANIAŁYM BALU KARNAWAŁOWYM! W tym roku był to szczególny bal, ponieważ nasza szkoła będzie niedługo obchodziła 100 – lecie swego istnienia. Stąd został on nazwany „BALEM 100 – LECIA". Wcześniej przygotowywaliśmy się do niego szykując przepiękne stroje oraz serca własnoręcznie przez nas wykonane. Na serduszkach znajdowały się życzenia od nas dla naszej kochanej szkoły. Wśród licznych życzeń znalazły się życzenia powodzenia, sukcesów i samych wspaniałych I GRZECZNYCH UCZNIÓW Niektórzy życzyli szkole 200 lat! Na balu bawiliśmy się wszyscy świetnie przy doskonałej dyskotekowej muzyce. Nie zabrakło też ciekawych konkursów i dobrych humorów Bardzo dziękujemy pani Dorocie Gibas za profesjonalne poprowadzenie tego WYJĄTKOWEGO BALU Na długo zostanie on w naszej pamięci!

WIZYTA W PIEKARNI

4 listopada 2016 r. nasza klasa udała się na warsztaty do pobliskiej piekarni „U SKIERKI". Dowiedzieliśmy się, że piekarnia ta istniała już w 1934 r., czyli przed II wojną światową i prowadzona jest z pokolenia na pokolenie. Już pradziadek Leon Skierka i dziadek pana Skierki, prowadzili tę piekarnię. Wtedy wypiekało się chlebki tylko raz na tydzień. Mieliśmy okazję zaobserwować kolejne etapy powstawania chleba. Widzieliśmy również z jakich składników powstają różne rodzaje chlebków i bułeczek. Na koniec mogliśmy sami uformować dowolne i wymyślone przez nas kształty bułeczek, rogalików, warkoczy itp., a następnie posypać zdrowymi ziarenkami. W wielkim piecu te bułeczki zostały dla nas upieczone i otrzymaliśmy je do skonsumowania w domu. Były przepyszne!!!! DZIĘKUJEMY BARDZO PANU SKIERCE za tak ciekawą lekcję! Na pewno będziemy bardzo szanować chlebek, bo widzieliśmy ile pracy kosztuje wielu ludzi!

JASEŁKA I WSPÓLNY OPŁATEK

21 grudnia 2016 r. na nasze zaproszenie przybyli do szkoły nasi Kochani Rodzice i Dziadkowie. Gości było dużo, bo razem z nami ok. 100 osób. Naszym specjalnym Gościem była Siostra Zofia i pani Magdalena Bielińska. Na początku zaprezentowaliśmy przygotowane przez nas JASEŁKA, w których występowały znane postacie z bajek, takie jak: Dziewczynka z zapałkami, Jaś i Małgosia, Stary Rybak, Smerf, Czerwony Kapturek, Pinokio i Kopciszek. Śpiewaliśmy też zespołowo i indywidualnie znane i mniej znane kolędy: „Cicha noc", „Anioł pasterzom mówił", „Ciemno, cicho dookoła", "Świeć gwiazdeczko", „Lulajże Jezuniu", „Tobie mały Panie", „Pójdźmy wszyscy do stajenki", „W grudniowe noce". Konferansjerkę całej uroczystości godnie prowadził Tomek Kuraczyk. Specjalną niespodzianką dla zaproszonych Gości były 2 tańce kaszubskie w wykonaniu 5 par, oczywiście ubranych w stroje kaszubskie. Były to tańce" „Kowal" i „Szewiec". Bardzo dziękujemy pani Żanecie Knurek za to, że nas tak pięknie nauczyła tańczyć i śpiewać. Po części artystycznej zaprosiliśmy wszystkich do stołówki szkolnej, gdzie odbywała się dalsza część Uroczystości. Po odczytaniu słów z Ewangelii według Świętego Łukasza, składaliśmy sobie wzajemnie życzenia i łamaliśmy się tradycyjnie opłatkiem. Nie zabrakło też Świętego Mikołaja, który uznał, że byliśmy grzeczni i przyniósł nam piękne prezenty. A od siostry Zofii otrzymaliśmy obrazek z Betlejem, miejsca gdzie urodził się mały Jezusek. My też przygotowaliśmy malutkie upominki dla naszych gości. Uroczystość przebiegała w podniosłym i pięknym nastroju. Na długo zachowamy ją w naszej pamięci!

1. AKADEMIA FILMOWA W MULTIKINIE

17 października 2016 r. po raz pierwszy w bieżącym roku szkolnym, wybraliśmy się w ramach AKADEMII FILMOWEJ, do Multikina w Rumi na film pt. „ZWIERZOGRÓD". Temat lekcji brzmiał: „Wymarzone miasto i jego bohaterowie". Zagadnienia edukacyjne skupiały się wokół pytań: Po co nam marzenia i jak możemy z nich korzystać? Jakie panują reguły w mieście marzeń? Co to jest „Równość" – wielka idea w codziennym życiu. Zawód policjant, czyli na czym polega rola strażnika prawa? Bohater, motywacja, konflikt i przemiana. Zostaliśmy też zapoznani z podstawami dramaturgii dla najmłodszych. Film odpowiadał na pytanie: Co zrobić, kiedy stereotypy utrudniają realizację największych marzeń? Oczywiście, nie poddawać się! Tego właśnie uczy najmłodszych widzów dzielna Judy Hops. Długoucha bohaterka w walce o ideały przeciwstawia się nie tylko swoim słabościom, ale również szkodliwym podziałom społecznym. Tym samym podejmuje bardzo aktualny problem w przystępny dla najmłodszych widzów sposób. Był to kapitalny film o żwawej akcji, który niesie niezwykle mądre przesłanie: „praca nad sobą i szacunek dla odmienności są drogą do lepszego jutra".

WYJAZD DO TEATRU MUZYCZNEGO W GDYNI

20 grudnia 2016 r. spotkało nas wyjątkowe wydarzenie kulturalne, bowiem na zaproszenie naszego kolegi, pojechaliśmy wszyscy po raz pierwszy do Teatru Muzycznego w Gdyni. Było to dla nas szczególne wydarzenie, bowiem na scenie Teatru występował nasz kolega z klasy – Franek Jaedtka. Przedstawienie, które mieliśmy okazję obejrzeć nosiło piękny tytuł: „CODZIENNE JASEŁKA ANIOŁKA I DIABEŁKA". Występowało w nim ponad 120 dzieci. Nasz Franek grał Bałwanka. Dzieci na scenie wprost „po mistrzowsku" odgrywały swoje role. Mogliśmy też zachwycać się ich pięknym śpiewem. Głównym przesłaniem tego cudownego, dziecięcego spektaklu było to, że należy ( mimo wszystko – chociaż Diabełek kusił i namawiał do złego ) pomagać innym! Przedstawienie wszystkim się podobało i biliśmy gromkie brawa! A Frankowi szczerze gratulujemy i jesteśmy z Niego naprawdę bardzo dumni!!!

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

12 października 2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Edukacji Narodowej, tzn. Święto wszystkich pracujących w szkole nauczycieli,
pracowników administracji i obsługi. My również złożyliśmy życzenia naszej wychowawczyni oraz wszystkim uczącym nas nauczycielom: pani
Małgorzacie Kowalewskiej, pani Magdalenie Bielińskiej, pani Żanecie Knurek, Joannie Klim, Joannie Pionke i Siostrze Zofii. Życzyliśmy naszym Paniom dużo satysfakcji z wykonywanego zawodu oraz samych grzecznych dzieci.
Delegacja z naszej klasy: Tomek Kuraczyk i Dawid Bury reprezentowała naszą klasę podczas Uroczystej Akademii z okazji obchodzonego Święta.

AKADEMIA FILMOWA PO RAZ TRZECI

15 grudnia 2016 r. uczestniczyliśmy w trzecim już spotkaniu Akademii Filmowej. Tematem lekcji była: „Magia – nie tylko w Święta! Rozważania na temat czasu" na podstawie książki Astrid Lindgren pt. „Nowe przygody dzieci z Bullerbyn". Poznaliśmy świąteczne zwyczaje w Polsce i w Szwecji, gdzie rozgrywa się akcja filmu. Przy okazji utrwaliliśmy sobie nazwy dni tygodnia, miesięcy i pór roku. Ze zdziwieniem oglądaliśmy jak wygląda codzienne życie głównych bohaterów, tak odmienne od naszego życia. Widzieliśmy jakie mają obowiązki domowe, jak pomagają rodzicom i starszym, jak uczą się w szkole i jak opiekują się zwierzętami. Dzieci z Bullerbyn potrafiły też świetnie razem się bawić. Wymyślały przeróżne, atrakcyjne zabawy. Czasami chłopcy rywalizowali z dziewczynkami i płatali im różne figle. Ale zawsze było wesoło i z poczuciem humoru! Książka Astrid Lindgren jest bardzo ciekawą lekturą i polecamy ją wszystkim do wnikliwego przeczytania! Można z niej się dużo nauczyć!

KUCHNIA JESIENNA

5 października 2016 r. zagościła u nas w szkole polska, złota jesień i został zorganizowany DZIEŃ KUCHNI JESIENNEJ. Wszystkie dzieci ubrałysię w tym dniu w pięknych kolorach jesieni: czerwonym, pomarańczowym, żółtym, złotym, brązowym. Wykonaliśmy też sobie opaski na głowę z przyczepionymi liśćmi. Panie kucharki przygotowały dla nas przepyszny obiad w złocistych barwach jesiennych. W stołówce szkolnej czekała nanas piękna wystawa bogatych zbiorów DARÓW JESIENI. W tym dniu wszyscy bawiliśmy się wspaniale, zgodnie z hasłem: " MAMY WESOŁE MINKI, BO LUBIMY WITAMINKI":)

WYCIECZKA DO WIOSKI ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W DRZEWINIE

9 grudnia 2016 r. nasza klasa wraz z innymi klasami drugimi, odwiedziła PRZYSTANEK ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W DRZEWINIE. Na początku zwiedziliśmy Wioskę Lapońską. Mogliśmy tam pogłaskać zwierzęta w bożonarodzeniowej szopce, wypić „magiczny napój" – serwowany przez Elfy. Następnie obejrzeliśmy film „Jak powstają bombki"? Wiele radości sprawiły nam warsztaty, na których samodzielnie ozdabialiśmy bombki i robiliśmy stroiki świąteczne. Wielkim przeżyciem dla nas było spotkanie ze Świętym Mikołajem, któremu każdy z nas szepnął do uszka, co chciałby dostać od Niego. Święty Mikołaj wszystkich uważnie wysłuchał, udzielał nam też rad. Wykonaliśmy sobie pamiątkowe, klasowe zdjęcia, a na kiermaszu świątecznym zakupiliśmy piękne pamiątki świąteczne dla naszych najbliższych. Wyjazd do Wioski Świętego Mikołaja możemy uznać za bardzo udany. Podobało nam się w tej Wiosce i na pewno długo będziemy ją wspominać.

MUZEUM POD DĘBOWĄ GÓRĄ

30 września 2016 r. w Dniu ŚWIĘTA SZKOŁY pojechaliśmy autobusem na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę do Kazimierza. Celem naszego
wyjazdu było zwiedzenie cudownego miejsca, zwanego "MUZEUM POD DĘBOWA GÓRĄ", które prowadzą państwo Irena i Franciszek Dzięgielewscy. Jest to miejsce wprost "zaczarowane", dzięki pasji ich właścicieli. Znajdują się tam przeróżne, bogate eksponaty:
stare żelazka, radia, adaptery, tabliczki, maszyny do pisania i do szycia, kołowrotki, aparaty fotograficzne, wagi,
wózki dziecięce, ubranka do chrztu, stare zdjęcia, narzędzia rolnicze, hełmy, czapki lotnicze ... i wiele, wiele innych bardzo ciekawych
eksponatów. A w królestwie pani Ireny , zaczarowanym ogrodzie, prawie jak w "Alicji w krainie czarów", mogliśmy podziwiać i karmić:
kurki, kózki, króliki i kucyka. W pięknym ogrodzie zabawie nie było końca. Potem weszliśmy na Dębową Górę, która swą nazwę wzięła
od rosnących tam wielu dębów. Przy okazji mieliśmy też lekcję przyrody. Z góry roztaczał się
przepiękny widok na całą Rumię i Kazimierz. Po powrocie był grill i "pieczone gady" ( z ciasta drożdżowego) i dalej "zabawa na
całego"! Po prostu nie chcieliśmy stamtąd wyjeżdżać!!! Chcielibyśmy tam jeszcze kiedyś wrócić!!!

WARSZTATY EDUKACYJNE W CASTORAMIE „MAJSTERKOWO"

28 listopada 2016 r. pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, ( padał grad i wiał silny wiatr) wybraliśmy się pieszo do CASTORAMY w Rumi na umówione wcześniej warsztaty. Umówiła nas mama Krzysia i czekaliśmy na nie prawie rok! Spotkała nas miła niespodzianka, ponieważ zajęcia okazały się rewelacyjne! Najpierw pani prowadząca przekazała nam wiele interesujących informacji o drewnie i jego obróbce. Dowiedzieliśmy się, które drzewo jest miękkie , a które twarde. Co to jest „korowanie" oraz jak długo rosną drzewa. Następnie pani poprosiła nas o założenie fartuszków i zabraliśmy się do pracy. Otrzymaliśmy po kilka deseczek, które najpierw musieliśmy pięknie wygładzić papierem ściernym. Następnie składaliśmy z deseczek ścianki i boki, wbijając gwoździe w przygotowane wcześniej otwory. Uwieńczeniem naszej pracy były własnoręcznie wykonane, piękne skrzynki na narzędzia, klocki lub inne drobiazgi Po zakończonej pracy pani prowadząca warsztaty zadawała każdemu z nas pytanie dotyczące zajęć. Za udzielenie prawidłowej odpowiedzi dostaliśmy linijki z tabliczką mnożenia. Na koniec wszyscy otrzymaliśmy DYPLOMY ZA UCZESTNICTWO W WARSZTATACH MAJSTERKOWO oraz wykonane przez nas skrzynki mogliśmy zabrać do domu. Uważamy, że zajęcia MAJSTERKOWO były wspaniałe i wiele nas nauczyły, przede wszystkim praktycznych rzeczy, które na pewno nam się kiedyś przydadzą! Bardzo dziękujemy, że mogliśmy w takich ciekawych zajęciach uczestniczyć!

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

1 września 2016 r. przyszliśmy wszyscy do szkoły odświętnie ubrani, w pięknych galowych strojach. Przez wakacje stęskniliśmy się za naszymi
koleżankami i kolegami z klasy. Spotkaliśmy się wszyscy na holu na uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego. Pani wicedyrektor Gabriela
Maliszewska powitała wszystkie zebrane dzieci z klas II oraz ich Rodziców. Głos zabrał również Gość Specjalny - Pan Burmistrz Miasta
Rumi - Michał Pasieczny. My cieszyliśmy się, że wróciliśmy powakacjach do kochanej szkoły! Jesteśmy już w drugiej klasie. Postanowiliśmy, że będziemy się pilnie uczyć, żeby za rok otrzymać promocję do następnej klasy - trzeciej! Do naszej klasy doszedł nowy uczeń - Kacper Bućko.
Otrzymaliśmy też nową, piękną salę lekcyjną! Z chęcią i zapałemprzystępujemy do pracy, nauki i zabawy!

AKAEMIA FILMOWA PO RAZ DRUGI

15 listopada 2016 r. po raz drugi w tym roku szkolnym wybraliśmy się do Multikina w Rumi na film pt. „DOBRY DINOZAUR". Temat lekcji brzmiał: „Filmowa podróż w czasie". Zagadnienia edukacyjne miały nam pomóc odpowiedzieć na pytania: "Kino jako wehikuł czasu – jak twórcy filmów przenoszą nas w inne epoki? Wiek, milenium, era – jak długo trwają i kiedy się zaczęły? Jakie ślady zostawia historia i jak można na nie trafić? Zawody związane z przeszłością: czym zajmuje się historyk, archeolog, paleontolog, kustosz i archiwista?" Film trwał 99 minut, przenosząc nas do świata, w którym panują dinozaury. Zaskakujący początek – asteroida sprzed dziesiątek milionów lat omija Ziemię, a cywilizacja dinozaurów spokojnie rozwija się dalej. Na tym tle w piękny, malowniczy sposób opowiedziana historia niezwykłej przyjaźni – płochliwego diploka Arlo i jego dzikiego przyjaciela, chłopca o imieniu Spot. Przemiana jaka nastąpiła w Arlo jest ważną lekcją o przekraczaniu własnych słabości. Śledziliśmy losy filmowych bohaterów z wielkim zainteresowaniem. Nie brakowało i łez wzruszeń, świadczących o wielkiej wrażliwości młodych odbiorców!

TO MY - KLASA IIC

Rok szkolny 2016 / 2017

Wychowawca: Teresa Hebel

1.Bućko Kacper Bogdan
2. Bury Dawid Maksymilian
3. Duda Hanna
4. Erdon Szymon Daniel
5. Jaedtka Franciszek Antoni
6. Knaś Oliver Wilhelm
7. Kreft Filip Piotr
8. Kuraczyk Tomasz Gabriel
9. Kwiek Daniel Marcin
10. Ladach Wiktoria Jadwiga
11. Lejko Julia Irena
12. Lińska Natalia Zuzanna
13. Muller Hubert Gracjan
14. Patok Amelia Maria
15. Pek Krzysztof Maciej
16. Perszowski Artur Dariusz
17. Piotrowski Jakub Piotr
18. Pranga Kacper Jerzy
19. Roloff Dawid Rafał
20. Skutnik Zuzanna Anna
21. Wypyszyński Wiktor
22. Zieliński Kordian Stanisław

 

Copyright © Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rumi - 2014 (Agnieszka Gryzik)