Rada rodziców Galeria fotografii Publikacje Dokumenty szkoły

SUPER PRZEDSZKOLAKI
"POCIĄG DO EDUKACJI"

mgr Arkadiusz Skrzyński
  wtorek 7:30 - 9:00             (Kościelna 6)
czwartek 14:30 - 16:30 (Rodziewiczówny 10)

WYWIADY NA 100-lecie

Obejrzyj

Zobacz regulamin oraz cennik wynajmu pomieszczeń i obiektów sportowych szkoły.

ŚNIADANIE DAJE MOC

Klasa III c już po raz kolejny wzięła udział w akcji ,,Śniadanie daje
moc". Jest to akcja promująca zdrowe odżywianie. Tym razem uczniowie
robili zdrowe sałatki. Zajęcia te przyczyniły się do wielu pozytywnych
emocji u dzieci. Radość, duma, zadowolenie, satysfakcja to tylko
niektóre z nich. Na koniec degustacja i dzielenie się wrażeniami
smakowymi. Brawo wszystkie sałatki były pyszne!!!

AKADEMIA FILMOWA PO RAZ CZWARTY

10 stycznia 2017 r. wybraliśmy się kolejny raz ( ostatni już w tym półroczu) do Multikina w Rumi na film pt. ”KACPER I EMMA NA SAFARI”. Temat lekcji brzmiał:  „Film jak biuro podróży – lekcja geografii w kinie.

Zagadnienia edukacyjne:

• Egzotyka w kinie i filmowe podróże.
  • Wygląd, język, zwyczaje – czym się między sobą różnimy?
  • Dżungla, pustynia, sawanna i inne krajobrazy Afryki.
  • „Żyrafa tym głównie żyje, że w górę wyciąga szyję” – zoologiczne ciekawostki Afryki.
  • Zoolog i jego codzienne obowiązki.
  • Na czym polega praca podróżnika?

Kolejna, już czwarta część przygód dwójki przyjaciół, Kacpra i Emmy, w niczym nie ustępuje swoim poprzedniczkom. Sympatyczni bohaterowie docenionej na całym świecie serii filmów powrócili na ekrany kin, by przeżyć niecodzienną podróż! Tym razem wyjechali  do Afryki, gdzie zmierzyli się z wieloma nowymi wyzwaniami. Ta urocza, pouczająca i przepięknie sfotografowana opowieść jest gratką nie tylko dla wszystkich ciekawych świata dzieci, ale również dla każdego, nawet najbardziej wymagającego, nauczyciela.

JASEŁKA I WSPÓLNY OPŁATEK

21 grudnia 2016 r. na nasze zaproszenie przybyli do szkoły nasi Kochani Rodzice i Dziadkowie. Gości było dużo, bo razem z nami ok. 100 osób. Naszym specjalnym Gościem była Siostra Zofia i pani Magdalena Bielińska. Na początku zaprezentowaliśmy przygotowane przez nas JASEŁKA, w których występowały znane postacie z bajek, takie jak: Dziewczynka z zapałkami, Jaś i Małgosia, Stary Rybak, Smerf, Czerwony Kapturek, Pinokio i Kopciszek. Śpiewaliśmy też zespołowo i indywidualnie znane i mniej znane kolędy: „Cicha noc", „Anioł pasterzom mówił", „Ciemno, cicho dookoła", "Świeć gwiazdeczko", „Lulajże Jezuniu", „Tobie mały Panie", „Pójdźmy wszyscy do stajenki", „W grudniowe noce". Konferansjerkę całej uroczystości godnie prowadził Tomek Kuraczyk. Specjalną niespodzianką dla zaproszonych Gości były 2 tańce kaszubskie w wykonaniu 5 par, oczywiście ubranych w stroje kaszubskie. Były to tańce" „Kowal" i „Szewiec". Bardzo dziękujemy pani Żanecie Knurek za to, że nas tak pięknie nauczyła tańczyć i śpiewać. Po części artystycznej zaprosiliśmy wszystkich do stołówki szkolnej, gdzie odbywała się dalsza część Uroczystości. Po odczytaniu słów z Ewangelii według Świętego Łukasza, składaliśmy sobie wzajemnie życzenia i łamaliśmy się tradycyjnie opłatkiem. Nie zabrakło też Świętego Mikołaja, który uznał, że byliśmy grzeczni i przyniósł nam piękne prezenty. A od siostry Zofii otrzymaliśmy obrazek z Betlejem, miejsca gdzie urodził się mały Jezusek. My też przygotowaliśmy malutkie upominki dla naszych gości. Uroczystość przebiegała w podniosłym i pięknym nastroju. Na długo zachowamy ją w naszej pamięci!

BAL KARNAWAŁOWY – „BAL 100 – LECIA

Ah, co to był za BAL ...

13 stycznia 2017 r. wszyscy bawiliśmy się, jak co roku, na WSPANIAŁYM BALU KARNAWAŁOWYM! W tym roku był to szczególny bal, ponieważ nasza szkoła będzie niedługo obchodziła 100 – lecie swego istnienia. Stąd został on nazwany „BALEM 100 – LECIA". Wcześniej przygotowywaliśmy się do niego szykując przepiękne stroje oraz serca własnoręcznie przez nas wykonane. Na serduszkach znajdowały się życzenia od nas dla naszej kochanej szkoły. Wśród licznych życzeń znalazły się życzenia powodzenia, sukcesów i samych wspaniałych I GRZECZNYCH UCZNIÓW Niektórzy życzyli szkole 200 lat! Na balu bawiliśmy się wszyscy świetnie przy doskonałej dyskotekowej muzyce. Nie zabrakło też ciekawych konkursów i dobrych humorów Bardzo dziękujemy pani Dorocie Gibas za profesjonalne poprowadzenie tego WYJĄTKOWEGO BALU Na długo zostanie on w naszej pamięci!

WYJAZD DO TEATRU MUZYCZNEGO W GDYNI

20 grudnia 2016 r. spotkało nas wyjątkowe wydarzenie kulturalne, bowiem na zaproszenie naszego kolegi, pojechaliśmy wszyscy po raz pierwszy do Teatru Muzycznego w Gdyni. Było to dla nas szczególne wydarzenie, bowiem na scenie Teatru występował nasz kolega z klasy – Franek Jaedtka. Przedstawienie, które mieliśmy okazję obejrzeć nosiło piękny tytuł: „CODZIENNE JASEŁKA ANIOŁKA I DIABEŁKA". Występowało w nim ponad 120 dzieci. Nasz Franek grał Bałwanka. Dzieci na scenie wprost „po mistrzowsku" odgrywały swoje role. Mogliśmy też zachwycać się ich pięknym śpiewem. Głównym przesłaniem tego cudownego, dziecięcego spektaklu było to, że należy ( mimo wszystko – chociaż Diabełek kusił i namawiał do złego ) pomagać innym! Przedstawienie wszystkim się podobało i biliśmy gromkie brawa! A Frankowi szczerze gratulujemy i jesteśmy z Niego naprawdę bardzo dumni!!!