Aktualności
Plan lekcji
Sport
Sukcesy szkoły
Archiwum
Rada rodziców Galeria fotografii Publikacje Dokumenty szkoły

  budynek1 wybierz
  budynek2
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

vulcan

FESTYN 2018R.

12 maja godz.12:00-15:00

Sponsorzy

PODRĘCZNIKI
REKRUTACJA 2018/2019
ULICE W OBWODZIE SP1
PRZEDSZKOLE
SUPER PRZEDSZKOLAKI
"POCIĄG DO EDUKACJI"
REFORMA EDUKACJI
RODZYNKI Z JEDYNKI
gazetka
REGULAMIN PORZĄDKOWY

Jednym z ważniejszych priorytetów szkoły jest bezpieczeństwo uczniów, należy więc bezwzględnie przestrzegać REGULAMINU, REGULAMINU SZATNI oraz PROCEDUR.

Stomatolog

       Gabinet czynny 
od poniedziałku do piątku
        8:00 - 13:00
    Rejestracja osobista
         w gabinecie.

PREZENTACJA SZKOŁY

Nowa prezentacja
o naszej szkole!

Zobacz video

Świetlica szkolna

Czynna codziennie
7:00 - 17:00
Obiady w godz.
10:55 - 13:30

DYREKTOR SZKOŁY

mgr Arkadiusz Skrzyński
godziny przyjęć:
  wtorek 7:30 - 9:00             (Kościelna 6)
czwartek 14:30 - 16:30 (Rodziewiczówny 10)

Dzwonki
1)  7:30 - 8:15  
2)  8:25 - 9:10  
 3)  9:20 - 10:05  
  4)  10:15 - 11:00  
  5)  11:10 - 11:55  
  6)  12:15 - 13:00  
  7)  13:15 - 14:00  
  8)  14:05 - 14:50  
  9)  15:00 - 15:45  
10)  15:55 - 16:40  

​ 

Sekretariat szkoły

poniedziałek - czwartek
7:30 - 15:30
piątek
7:00 - 15:00

Legitymacje szkolne

WYPADKI W SZKOLE
WYWIADY NA 100-lecie

           Obejrzyj

KONKURSY
Wynajem szkoły

Zobacz regulamin oraz cennik wynajmu pomieszczeń i obiektów sportowych szkoły.

 

 


NASZE SUKCESY

 Aby przeczytać o sukcesach naszej klasy, kliknij na obrazek.  nasze sukcesy

SUKCES W PŁYWANIU

Kolejny sukces Mikołaja Litwińskiego!
28 marca 2018 r. odbyły się IX MISTRZOSTWA RUMI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W PŁYWANIU. Podczas zawodów rywalizowały ze sobą liczne reprezentacje z sześciu szkół podstawowych z Rumi. Naszą klasę reprezentowało aż 5 uczniów: Laura Nietupska, Mikołaj Litwiński, Mikołaj Nietupski, Jan Olszowy i Tymon Łopatniuk. Nasi uczniowie zaprezentowali się doskonale, zdobywając czołowe miejsca. Nasz kolega Mikołaj Litwiński stanął na honorowym podium, bowiem zajął I miejsce. Jesteśmy z Niego bardzo dumni!. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły podczas MISTRZOSTW.

DUŻY SUKCES SPORTOWY MIKOŁAJA

Nasz kolega z klasy Mikołaj Litwiński zajął III miejsce w MISTRZOSTWACH GDAŃSKA O PUCHAR NEPTUNA W GIMNASTYCE SPORTOWEJ rocznik 2009. Jest to jego pierwszy indywidualny sukces sportowy. GRATULUJEMY SERDECZNIE i życzymy dalszych wspaniałych sukcesów!

DZIEŃ KOBIET

W dniu 8 marca w naszej szkole i naszej klasie świętowaliśmy Dzień Kobiet. Z tej okazji złożyliśmy życzenia naszej Pani i Paniom nas uczącym. Chłopcy - nasi gentelmeni klasowi, nie zapomnieli też o dziewczynkach – naszych małych kobietkach. Wręczyli im po tulipanie i pięknym upominku. Dziewczynki bardzo się ucieszyły Było to miłe Święto ! Wszyscy uczymy się grzeczności i okazywania szacunku Kobietom, nie tylko w Dniu ich Święta.

XVIII PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECIĘCEJ


„PIOSENKI LUDOWE Z RÓŻNYCH REGIONÓW POLSKI" – eliminacje szkolne


28 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyły się przesłuchania do XVIII Przeglądu Piosenki Dziecięcej „Piosenki ludowe z różnych regionów Polski". Naszą klasę w kategorii klas III-IV reprezentowała solistka Angelika Werengowski, która pięknie zaśpiewała piosenkę pt. „Czerwone jabłuszko" z akompaniamentem na skrzypcach Jagny Tuczyńskiej. W kategorii ZESPOŁY nasz zespół „KASZUBI" w składzie: Amelia Czernik, Laura Nietupska, Oliwia Mielewczyk, Karolina Sałata, Oliwia Sosnowska, z akompaniamentem między innymi „diabelskich skrzypiec": Tymon Łopatniuk, Jan Olszowy, Bartosz Borkowski, również pięknie wykonał piosenkę ludową z Kaszub pt. „Kaszebscze Note". Nasi wykonawcy otrzymali gromkie brawa i zajęli zaszczytne II miejsce. Wszystkim bardzo GRATULUJEMY! Jesteśmy z nich dumni!

Co nadaje smak potrawom?

Tak właśnie brzmiał temat naszych zajęć w dniu 28 lutego 2018 r. W tym dniu w naszej klasie zapachniało przeróżnymi przyprawami, takimi jak: imbir, cynamon, wanilia, goździki... Dowiedzieliśmy się też jak powstaje kakao i czekolada? Zajęcia przeprowadziliśmy w grupach, przygotowując przepyszne desery i sałatki owocowe. Nie zabrakło szaszłyków owocowych, placuszków z czekoladą, a nawet własnoręcznie przygotowanego kakao. Po przyrządzeniu nadszedł czas na poczęstunek. Częstowaliśmy się nawzajem i wszystkim nam bardzo smakowało Mieliśmy bardzo ciekawe pomysły, np. sałatka owocowa podana w wydrążonym melonie. Bardzo też smakował nam: „Ciasteczkowo-owocowy deser" w wykonaniu Oliwki Mielewczyk. Postanowiliśmy zebrać wszystkie nasze przepisy i stworzyć „Klasową książkę kucharską". Koniecznie musimy powtórzyć takie zajęcia i częściej przygotowywać coś pysznego i zdrowego do skonsumowania.

WIELKI SUKCES LAURY NIETUPSKIEJ

RUMSKIE TANCERKI PIĘCIOKROTNYMI MISTRZYNIAMI ŚWIATA


Nasz koleżanka z klasy Laura wraz z 28 tancerkami z zespołu tańca SPIN MOSiR Rumia, w dniach 20-23.11.2017 r., uczestniczyła w Mistrzostwach Świata World Artistic Dance Federation. Zawody odbyły się w Centrum Babylon w Libercu ( Czechy). Wzięli w nich udział tancerze z całego świata: 18 krajów. Rumskie SPINKI zaprezentowały się w 2 stylach tanecznych, w 2 grupach wiekowych i 18 choreografiach. SPINKI stawały na podium aż 12 razy, a Polski Hymn Narodowy zabrzmiał dla Nich aż 5 razy! GRATULUJEMY i życzymy Im dalszych sukcesów! Jest wśród nich nasza koleżanka Laura, z której jesteśmy szczególnie dumni, bowiem uzyskała wyjątkowy tytuł: „MISTRZYNI ŚWIATA"!

CHOINKOWY BAL KARNAWAŁOWY

W ostatnim dniu przed feriami, tj. w piątek - 26 stycznia w naszej szkole odbywał się BAL KARNAWAŁOWY dla wszystkich dzieci z klas I –III. Dzień wcześniej ( z pomocą Rodziców ) pięknie udekorowaliśmy salę gimnastyczną, zawieszając dużą choinkę ozdobioną łańcuchami i śnieżynkami. Powiesiliśmy też serpentyny i duuuuuuuuużo kolorowych balonów. Było naprawdę pięknie! Prawie wszyscy przebraliśmy się w cudowne stroje, a niektórych z nas nie można było w ogóle rozpoznać. Były wśród nas: księżniczki, różne zwierzątka: kotki, tygrysy, lamparty, ale byli też żołnierze, rycerze i postacie z ulubionych przez dzieci filmów i bajek. A nasza pani przebrała się za „Choinkę". Bawiliśmy się przez dwie godziny i zabawa była wspaniała. Braliśmy też udział w różnych konkursach, a nasz kolega Szymek został zwycięzcą jednego z nich. Bardzo dziękujemy pani Dorocie Gibas za profesjonalne prowadzenie balu. Dziękujemy również pani Magdalenie Bielińskiej i naszym kochanym Rodzicom za pomoc w dekorowaniu sali. Bawiliśmy się cudownie Szkoda, że tylko raz w roku

 

ŚNIADANIE DAJE MOC

8 listopada 2017 r. przystąpiliśmy do Ogólnopolskiej Akcji pt. „ŚNIADANIE DAJE MOC". Pracowaliśmy w tym dniu w 4 ustalonych grupach. Wcześniej wszyscy dobrze przygotowaliśmy się do pracy i zaopatrzyliśmy się w potrzebne : owoce, patyczki, fartuszki, deseczki, nożyki, serwetki, talerzyki itp. Zgodnie pracując w zespołach wykonywaliśmy pyszne i pięknie wyglądające koreczki i sałatki owocowe. Pracując pamiętaliśmy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Doskonale też wiemy, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu mamy energię do nauki i zabawy, lepiej myślimy podczas zajęć edukacyjnych. Nasze własnoręcznie przygotowane II śniadanie bardzo nam smakowało. Tym bardziej, że spożywaliśmy je w towarzystwie koleżanek i kolegów z klasy i częstowaliśmy się nawzajem! Zgodnie z zasadą „Żyj zdrowo, jedz zdrowo"!

SPOTKANIE ZE STRAŻĄ POŻARNĄ

W poniedziałek, 19 lutego 2018 r. na zaproszenie klasy III G odwiedziła szkołę Straż Pożarna. Wielu chłopców marzyło o takim spotkaniu. Tymon Łopatniuk z klasy przywitał strażaków takimi słowami: „Jednak marzenia się spełniają..." Strażacy przyjechali do szkoły samochodem strażackim, aby pokazać dzieciom wyposażenie wozu strażackiego oraz opowiedzieć o głównych zadaniach strażaka i straży pożarnej. Uczniowie dowiedzieli się jakie cechy musi posiadać strażak i jak wygląda strażak przygotowany do akcji. Poznali również zasady postępowania w niebezpiecznych sytuacjach i przypomnieli sobie numery alarmowe. Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Mogły dotykać sprzętu strażackiego, zakładać elementy stroju i co najciekawsze założyć hełm i wejść do wozu strażackiego. Spotkanie było bardzo ciekawe i fascynujące, szczególnie dla chłopców, gdyż wielu z nich marzy o tym, aby w przyszłości zostać strażakiem.

ŻYWA LEKCJA HISTORII

2 listopada 2017 r. nasza klasa wzięła udział w ciekawych zajęciach edukacyjno-historycznych. Temat lekcji brzmiał: „Rycerze i żołnierze państwa polskiego". Zajęcia prowadził założyciel Teatru Historycznego Chorągwi Komturstwa Gniewskiego, organizator historycznej części Bitwy pod Grunwaldem, pan Krzysztof Górecki.

W trakcie zajęć uczniowie z różnych klas ubierani byli w stroje wojów Mieszka I oraz Bolesława Chrobrego. Znalazł się wśród nich nasz kolega Tymon. Dziewczynki na polowaniu strzelały z kuszy. Pani Joanna Klim, ucząca nas W-F, została wyposażona w elementy pełnej zbroi płytowej z okresu Bitwy pod Grunwaldem. Z kolei innemu uczniowi klasy III założono pełną zbroję płytową z okresu dziecięcego Kazimierza Jagiellończyka - jednego z najwybitniejszych polskich władców. Natomiast w zbroję husarską ubrano wychowawczynię klasy II. Ubiór cywilny Józefa Wybickiego oraz mundur i uzbrojenie żołnierza Księstwa Warszawskiego – legionisty, przydzielono również paniom wychowawczyniom.
Zajęcia takiej „ciekawej lekcji historii" spotkały się z naszym wielkim zainteresowaniem. Szczególnie, gdy w stroje husarza, legionisty i Józefa Wybickiego ubierane były wychowawczynie. Zajęcia prowadzone w ten sposób bardzo nam się podobały i chcielibyśmy jeszcze powtórzyć taką wyjątkową „żywą lekcję historii". Natomiast w czerwcu, na zakończenie roku szkolnego, planujemy wycieczkę autokarową do Malborka. Chcielibyśmy zwiedzić zamek w Malborku, a na zakończenie zostać pasowanym na odkrywcę tajemnic zamku oraz wziąć udział w turnieju rycerskim.

KOLOROWY TYDZIEŃ WARZYWNO-OWOCOWY


CZERWONY PONIEDZIAŁEK - 15 stycznia 2018 r. rozpoczął się w naszej szkole „TYDZIEŃ WARZYWNO-OWOCOWY". W poniedziałek ubraliśmy się na czerwono, a na przerwach zajadaliśmy owoce i warzywa w tym kolorze: jabłka, suszoną żurawinę, czerwoną paprykę, pomidorki koktajlowe, chipsy z suszonych buraczków...
ŻÓŁTO-POMARAŃCZOWY WTOREK rozpoczął się 16 stycznia i na przerwach bardzo smakowały nam banany, marchewki, żółta i pomarańczowa papryka, pyszne pomarańcze i mandarynki. Na obiad była surówka z marchewki, a na deser zdrowa mandarynka.
BIAŁA ŚRODA – w trzecim dniu przy obiedzie podano pyszną surówkę z selera z brzoskwinią oraz wodę z cytryną i miodem. A my wszyscy pięknie wyglądaliśmy ubrani na biało
ZIELONY CZWARTEK – 18 stycznia w całej szkole zrobiło się zielono. W tym dniu przekonaliśmy się, że świetną przekąską mogą być kawałki kiwi lub kilka winogron. Nasze kanapki wzbogaciły się o listek sałaty i plasterki ogórka. Na obiad panie kucharki przygotowały zupę z brokułów, pyszny kisiel z jabłkiem, a na deser bogate w składniki odżywcze - kiwi.
FIOLETOWO-GRANATOWY PIĄTEK - w ostatni dzień KOLOROWEGO TYGODNIA spróbowaliśmy zdrowych przekąsek tj.: suszone owoce, borówki amerykańskie, ciemne winogrona, sok z czarnej porzeczki i aronii.
Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział w TYGODNIU WARZYWNO-OWOCOWYM. Szczególne podziękowania dla Rodziców za zaangażowanie i wspieranie działań prozdrowotnych.

WARSZTATY ZDROWEGO ODŻYWIANIA

27 października 2017 r. wzięliśmy udział w warsztatach edukacyjnych na temat zdrowego odżywiania. Dowiedzieliśmy się, co oznacza „ZDROWY TRYB ŻYCIA". A mianowicie: zdrowe odżywianie, picie wody, aktywność fizyczna, świeże powietrze, higiena osobista i właściwy ubiór, odpoczynek. Bardzo ważne jest zjedzenie zarówno I jak i II śniadania. Jak mówi znane polskie powiedzenie: „Śniadanie powinno być królewskie", bo daje nam energię i siłę na cały dzień. My w szkole mogliśmy skosztować pysznego II śniadanka. Był to jogurt naturalny z przeróżnymi dodatkami, tj.: płatki, rodzynki, owoce, nasiona ... Bardzo nam smakowało Poprosimy naszych Rodziców o podobne śniadanka w domu, bo chcemy wszyscy być zdrowi!

SUKCESY W GIMNASTYCE ARTYSTYCZNEJ AMELII CZERNIK

Amelia gimnastykę artystyczną ćwiczy dopiero od roku. Trenuje w Szkole Sportowej w Gdyni.
• Jej pierwszy wyjazd był na Zawody Międzynarodowe, gdzie uplasowała się na 18 miejscu, przy bardzo dużej konkurencji.
• Natomiast w Międzynarodowym Turnieju Bielsko Biała zajęła miejsce 7.
• Brała też udział w Turnieju Gimnastycznym, gdzie zajęła 1 miejsce.
• W Ogólnopolskich Zawodach w Gimnastyce Artystycznej zajęła 10 miejsce na 32 zawodniczki.
• W Mistrzostwach Województwa Pomorskiego uplasowała się na 3 miejscu.
• Wyjazd do Brzegu Dolnego był ciężki dla Amelki, ponieważ miała po raz pierwszy wystąpić z obręczą oraz skakanką. Na silną konkurencję zajęła miejsce 7, gdzie doszła do finału; w występie ze skakanką zajęła miejsce 8.
Gimnastyka artystyczna jest Jej pasją i zamierza ją kontynuować. Najważniejsze, że udaje się Jej pogodzić naukę szkolną z częstymi i długimi treningami, połączonymi z wyjazdami do Gdyni do Szkoły Sportowej.
GRATULUJEMY TAK WSPANIAŁYCH OSIĄGNIĘĆ I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW!

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października to Święto wszystkich nauczycieli, wychowawców, pedagogów. Obchodzone jest w rocznicę powołania w 1773 r. przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego – Komisji Edukacji Narodowej - centralnego organu władzy oświatowej. KEN była zarazem pierwszą w Polsce, jak i w całej Europie władzą oświatową o charakterze współczesnego ministerstwa oświaty.
W naszej szkole również w dniu 13 października świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Złożyliśmy naszym nauczycielom i wychowawcy życzenia i kwiaty. Życzyliśmy samych grzecznych dzieci i dużo satysfakcji z wykonywanego zawodu. Przedstawiciele naszej klasy: Jagna i Mikołaj uczestniczyli w Akademii z tej okazji.

JASEŁKA I WSPÓLNY OPŁATEK

21 grudnia 2017 r. na nasze zaproszenie przybyli do szkoły nasi Kochani Rodzice. Konferansjerkę całej uroczystości godnie prowadziła nasza koleżanka Weronika, która pięknie powitała gości i wprowadziła nas w wyjątkowy nastrój świąteczny. Na początku zaprezentowaliśmy przygotowane przez nas Jasełka „DO BETLEJEM". Zgodnie z tradycją występowali: Pasterze, Aniołowie, Józef i Maryja oraz trzej Królowie. Niespodzianką był występ króla Heroda i Diabełka, w którego rolę idealnie wcieliła się Maja. Śpiewaliśmy też zespołowo i indywidualnie znane i mniej znane kolędy: „Wśród nocnej ciszy", „Pójdźmy wszyscy do stajenki", „Przybieżeli do Betlejem", „Dzisiaj w Betlejem"... Przygrywała nam na akordeonie Babcia Oliwki Mielewczyk, za co składamy gorące podziękowanie. Jagna pięknie zagrała na skrzypcach kolędę „Cicha noc", i „Gdy śliczna Panna ...", a Karolina wspaniale zaśpiewała kolędę pt. „Ciemno, cicho dookoła". Maryja, czyli nasza koleżanka Angelika z uczuciem śpiewała „Lulajże Jezuniu". Na koniec nasze dwie koleżanki: Laura Nietupska – Mistrzyni Świata w tańcu i Amelka Czernik – Złota Medalistka w gimnastyce artystycznej, zaprezentowały swój rewelacyjny i profesjonalny taniec. Otrzymały gromkie brawa! Gratulujemy Im i bardzo cieszymy się z Ich sukcesów! Po części artystycznej zaprosiliśmy wszystkich do naszej sali lekcyjnej, gdzie odbywała się dalsza część Uroczystości. Po odczytaniu słów z Ewangelii według Świętego Łukasza, składaliśmy sobie wzajemnie życzenia i łamaliśmy się tradycyjnie opłatkiem, wybaczając sobie wszystkie urazy. Nie zabrakło też Świętego Mikołaja, czyli na Kaszubach tzw. Gwiazdora, który uznał, że byliśmy grzeczni i zostawił dla nas piękne prezenty. My też przygotowaliśmy malutkie upominki dla naszych gości. Uroczystość przebiegała w podniosłym i pięknym nastroju. Na długo zachowamy ją w naszej pamięci! Bardzo dziękujemy Kochanym Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tej pięknej uroczystości!

SPOTKANIE AUTORSKIE W STACJI „KULTURA"

6 października 2017 r. udaliśmy się na spotkanie z panem Rafałem Witkiem – autorem wierszy i książek dla dzieci. Pan Rafał napisał łącznie 28 książek. Podczas spotkania mogliśmy poćwiczyć rymowanie oraz odgadywanie zagadek. Nasza koleżanka Weronika czytała na czas wiersz i osiągnęła bardzo dobry wynik! Na koniec spotkania pan Rafał Witek podpisywał książki przez nas zakupione i mogliśmy otrzymać jego autograf. Wzbogaciliśmy również naszą bibliotekę szkolną o 3 nowe pozycje autorstwa pana Rafała Witka: „Chłopiec z Lampedusy", „Plaża tajemnic", „Klub latających ciotek". W najbliższym czasie ukaże się kolejna książka pana Rafała Witka pt. „"Tresura pióra", polecana tak dla dzieci, jaki dla dorosłych. Spotkanie autorskie było bardzo ciekawe, wesołe i dużo nas nauczyło!

MIKOŁAJKI

W dniu 6 grudnia z okazji MIKOŁAJEK wybraliśmy się do TEATRU GDYNIA GŁÓWNA na przedstawienie pt. „Dzielny kapitan Ahab". Tan muzyczny spektakl zabrał publiczność w awanturniczą podróż morską. Porywająca opowieść przeniosła widzów na pokład statku. Wspólnie z głównym bohaterem Izmaelem przeżyliśmy wspaniałą przygodę. W spektaklu ważną rolę odgrywa sztuka imitacji dźwięków. Narracja akustyczna została wykreowana na żywo przy użyciu wymyślnych maszyn, nietypowych instrumentów i rekwizytów. Rewelacyjne dowcipy, nowatorskie podejście do tworzenia, świetne aktorstwo, czyli po prostu – ogromna frajda. Ten spektakl naprawdę warto zobaczyć!

ŚWIĘTO SZKOŁY

29 września 2017r. przypadała 270 rocznica urodzin patrona naszej szkoły JÓZEFA WYBICKIEGO. Z tej okazji mieliśmy zajęcia w szkole na temat: „Józef Wybicki- patronem naszej szkoły". Zapoznaliśmy się z najważniejszymi wydarzeniami z życiorysu patrona. Rozwiązaliśmy krzyżówkę, której hasło brzmiało: JÓZEF WYBICKI. Czytaliśmy dosyć trudne słowa „Pieśni Legionów Polskich we Włoszech", napisanej przez Józefa Wybickiego w miejscowości Reggio we Włoszech w 1797 r. Odśpiewaliśmy też „Mazurka Dąbrowskiego", który jest od 1926 r. naszym hymnem narodowym. Następnie udaliśmy się na wycieczkę do MDK w Rumi, gdzie zwiedziliśmy wystawę pt. „Dzieje Rumi" oraz Wystawę Malarstwa pt. „W DRODZE ..." pani Danuty Dzwonkowskiej. W drodze powrotnej do szkoły udaliśmy się pod pomnik Józefa Wybickiego, aby oddać Mu hołd! Pomnik ten znajduje się na rogu ulicy Wybickiego i Derdowskiego. To była ciekawa lekcja historii, którą postaramy się na długo zapamiętać!

KOLEJNY SUKCES SPORTOWY

Uczennica naszej AMELIA CZERNIK stanęła na podium i zajęła I miejsce w TURNIEJU GWIAZDKOWYM W GIMNASTYCE ARTYSTYCZNEJ,

GRATULUJEMY JEJ SERDECZNIE i życzymy dakszych wspaniałych sukcesów!

Copyright © Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rumi - 2014 (Agnieszka Gryzik)