Rada rodziców Galeria fotografii Publikacje Dokumenty szkoły

SUPER PRZEDSZKOLAKI
"POCIĄG DO EDUKACJI"

mgr Arkadiusz Skrzyński
  wtorek 7:30 - 9:00             (Kościelna 6)
czwartek 14:30 - 16:30 (Rodziewiczówny 10)

WYWIADY NA 100-lecie

Obejrzyj

Zobacz regulamin oraz cennik wynajmu pomieszczeń i obiektów sportowych szkoły.

ŻYWA LEKCJA HISTORII

2 listopada 2017 r. nasza klasa wzięła udział w ciekawych zajęciach edukacyjno-historycznych. Temat lekcji brzmiał: „Rycerze i żołnierze państwa polskiego". Zajęcia prowadził założyciel Teatru Historycznego Chorągwi Komturstwa Gniewskiego, organizator historycznej części Bitwy pod Grunwaldem, pan Krzysztof Górecki.

W trakcie zajęć uczniowie z różnych klas ubierani byli w stroje wojów Mieszka I oraz Bolesława Chrobrego. Znalazł się wśród nich nasz kolega Tymon. Dziewczynki na polowaniu strzelały z kuszy. Pani Joanna Klim, ucząca nas W-F, została wyposażona w elementy pełnej zbroi płytowej z okresu Bitwy pod Grunwaldem. Z kolei innemu uczniowi klasy III założono pełną zbroję płytową z okresu dziecięcego Kazimierza Jagiellończyka - jednego z najwybitniejszych polskich władców. Natomiast w zbroję husarską ubrano wychowawczynię klasy II. Ubiór cywilny Józefa Wybickiego oraz mundur i uzbrojenie żołnierza Księstwa Warszawskiego – legionisty, przydzielono również paniom wychowawczyniom.
Zajęcia takiej „ciekawej lekcji historii" spotkały się z naszym wielkim zainteresowaniem. Szczególnie, gdy w stroje husarza, legionisty i Józefa Wybickiego ubierane były wychowawczynie. Zajęcia prowadzone w ten sposób bardzo nam się podobały i chcielibyśmy jeszcze powtórzyć taką wyjątkową „żywą lekcję historii". Natomiast w czerwcu, na zakończenie roku szkolnego, planujemy wycieczkę autokarową do Malborka. Chcielibyśmy zwiedzić zamek w Malborku, a na zakończenie zostać pasowanym na odkrywcę tajemnic zamku oraz wziąć udział w turnieju rycerskim.

WARSZTATY ZDROWEGO ODŻYWIANIA

27 października 2017 r. wzięliśmy udział w warsztatach edukacyjnych na temat zdrowego odżywiania. Dowiedzieliśmy się, co oznacza „ZDROWY TRYB ŻYCIA". A mianowicie: zdrowe odżywianie, picie wody, aktywność fizyczna, świeże powietrze, higiena osobista i właściwy ubiór, odpoczynek. Bardzo ważne jest zjedzenie zarówno I jak i II śniadania. Jak mówi znane polskie powiedzenie: „Śniadanie powinno być królewskie", bo daje nam energię i siłę na cały dzień. My w szkole mogliśmy skosztować pysznego II śniadanka. Był to jogurt naturalny z przeróżnymi dodatkami, tj.: płatki, rodzynki, owoce, nasiona ... Bardzo nam smakowało Poprosimy naszych Rodziców o podobne śniadanka w domu, bo chcemy wszyscy być zdrowi!

SPOTKANIE AUTORSKIE W STACJI „KULTURA"

6 października 2017 r. udaliśmy się na spotkanie z panem Rafałem Witkiem – autorem wierszy i książek dla dzieci. Pan Rafał napisał łącznie 28 książek. Podczas spotkania mogliśmy poćwiczyć rymowanie oraz odgadywanie zagadek. Nasza koleżanka Weronika czytała na czas wiersz i osiągnęła bardzo dobry wynik! Na koniec spotkania pan Rafał Witek podpisywał książki przez nas zakupione i mogliśmy otrzymać jego autograf. Wzbogaciliśmy również naszą bibliotekę szkolną o 3 nowe pozycje autorstwa pana Rafała Witka: „Chłopiec z Lampedusy", „Plaża tajemnic", „Klub latających ciotek". W najbliższym czasie ukaże się kolejna książka pana Rafała Witka pt. „"Tresura pióra", polecana tak dla dzieci, jaki dla dorosłych. Spotkanie autorskie było bardzo ciekawe, wesołe i dużo nas nauczyło!

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października to Święto wszystkich nauczycieli, wychowawców, pedagogów. Obchodzone jest w rocznicę powołania w 1773 r. przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego – Komisji Edukacji Narodowej - centralnego organu władzy oświatowej. KEN była zarazem pierwszą w Polsce, jak i w całej Europie władzą oświatową o charakterze współczesnego ministerstwa oświaty.
W naszej szkole również w dniu 13 października świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Złożyliśmy naszym nauczycielom i wychowawcy życzenia i kwiaty. Życzyliśmy samych grzecznych dzieci i dużo satysfakcji z wykonywanego zawodu. Przedstawiciele naszej klasy: Jagna i Mikołaj uczestniczyli w Akademii z tej okazji.

ŚWIĘTO SZKOŁY

29 września 2017r. przypadała 270 rocznica urodzin patrona naszej szkoły JÓZEFA WYBICKIEGO. Z tej okazji mieliśmy zajęcia w szkole na temat: „Józef Wybicki- patronem naszej szkoły". Zapoznaliśmy się z najważniejszymi wydarzeniami z życiorysu patrona. Rozwiązaliśmy krzyżówkę, której hasło brzmiało: JÓZEF WYBICKI. Czytaliśmy dosyć trudne słowa „Pieśni Legionów Polskich we Włoszech", napisanej przez Józefa Wybickiego w miejscowości Reggio we Włoszech w 1797 r. Odśpiewaliśmy też „Mazurka Dąbrowskiego", który jest od 1926 r. naszym hymnem narodowym. Następnie udaliśmy się na wycieczkę do MDK w Rumi, gdzie zwiedziliśmy wystawę pt. „Dzieje Rumi" oraz Wystawę Malarstwa pt. „W DRODZE ..." pani Danuty Dzwonkowskiej. W drodze powrotnej do szkoły udaliśmy się pod pomnik Józefa Wybickiego, aby oddać Mu hołd! Pomnik ten znajduje się na rogu ulicy Wybickiego i Derdowskiego. To była ciekawa lekcja historii, którą postaramy się na długo zapamiętać!