DZIENNIK ELEKTRONICZNY

vulcan

PATRONAT 100-LECIA
REFORMA EDUKACJI
REKRUTACJA

Rekrutacja 2017/2018 

  Oddziały przedszkolne
1. Informacja o rekrutacji
2. Wniosek
3. Oświadczenia
4. Oświadczenie woli
    przyjęcia do oddziału
    przedszkolnego

      Klasy I
1. Informacja o rekrutacji
2. Zgłoszenie z obwodu
3. Wniosek spoza obwodu
4. Oświadczenia
5. Oświadczenie woli
    przyjęcia do kl. I                                                                                     

100-lecie na Facebooku

Zapraszamy do odwiedzenia nas na Facebooku.

RODZYNKI Z JEDYNKI
gazetka
REGULAMIN PORZĄDKOWY

Jednym z ważniejszych priorytetów szkoły jest bezpieczeństwo uczniów, należy więc bezwzględnie przestrzegać REGULAMINU, REGULAMINU SZATNI oraz PROCEDUR.

PODRĘCZNIKI
Stomatolog

       Gabinet czynny 
od poniedziałku do piątku
        8:00 - 13:00
    Rejestracja osobista
         w gabinecie.

PREZENTACJA SZKOŁY

Nowa prezentacja
o naszej szkole!

Zobacz video

Świetlica szkolna

Czynna codziennie
7:00 - 17:00
Obiady w godz.
10:55 - 13:30

DYREKTOR SZKOŁY

mgr Irena Kopaczewska
godziny przyjęć:
wtorek 8:00 - 10:00
środa  14:30 - 16:30

WYPRAWKA SZKOLNA 2016/2017
Dzwonki
1)  7:30 - 8:15
2)  8:25 - 9:10
 3)  9:20 - 10:05
  4)  10:15 - 11:00
  5)  11:10 - 11:55
  6)  12:10 - 12:55
  7)  13:10 - 13:55
  8)  14:05 - 14:50
  9)  15:00 - 15:45
10)  15:55 - 16:40
​ 
ULICE W OBWODZIE SP1
Sekretariat szkoły

poniedziałek - czwartek
7:00 - 16:00
piątek
7:00 - 15:30

W wakacje 8:00 - 15:00

Legitymacje szkolne

WYPADKI W SZKOLE
KONKURSY
Wynajem szkoły

Zobacz regulamin oraz cennik wynajmu pomieszczeń i obiektów sportowych szkoły.

 

 


AKADEMIA FILMOWA

24 marca 2017 r. po raz pierwszy w tym półroczu wybraliśmy się do Multikina w Rumi na film pt. „Gdzie jest Dory?". Temat lekcji brzmiał: Pamiętam, jakby to było wczoraj – czy na wspomnieniach zawsze można polegać? Zagadnienia edukacyjne miały pomóc widzom odpowiedzieć na pytania:
• Niedoskonałości i niepełnosprawności – codzienni towarzysze.
• Jedno wydarzenie – różne wspomnienia. Czy każdy pamięta tak samo?
• Moi przodkowie – co pamiętam o nich ja, a co moi bliscy? Drzewo genealogiczne.
• Karteczki, wierszyki, sznureczki, czyli jak poradzić sobie ze swoim zapominalstwem?
• Co pamiętamy z filmu? Budujemy plan wydarzeń!
Sympatyczni bohaterowie „Gdzie jest Nemo?" po raz drugi zabrali najmłodszych widzów do czarującego podwodnego świata. Cierpiąca na brak pamięci krótkotrwałej Dory, nagle przypomina sobie, że ... o czymś zapomniała! I to nie byle o czym, bo o własnej rodzinie! Błękitna rybka spontanicznie wyrusza na poszukiwania rodziców. Czy pomimo niedoskonałości uda jej się odnaleźć właściwy trop? Dzięki kolejnemu mistrzowskiemu filmowi Disneya i Pixara uczniowie odkryją , że czasem wspomnienia bardzo pomagają, jednak nie zawsze można na nich polegać. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i wzruszeniem śledziły losy filmowych bohaterów.

WIOSENALIA

16 marca 2017 r. świetnie bawiliśmy się podczas kolejnej edycji POWITANIA WIOSNY. W naszej szkole od kilku już lat ten szczególny dzień nosi nazwę WIOSENALIA. Ponieważ wylosowaliśmy do ubioru kolor biały, postanowiliśmy wystąpić w przebraniu bocianów ( symboli Wiosny). W tym celu własnoręcznie wykonaliśmy sobie opaski na głowę z dziobem bociana. Wyglądaliśmy pięknie, jak prawdziwe boćki. W tym dniu na sali gimnastycznej odbywały się specjalnie dla nas przygotowane konkurencje: układanki literowo-obrazkowe, zadania matematyczne, zawody sportowe, pokaz mody. Nasza koleżanka Oliwka Mielewczyk wyglądała najpiękniej jako PANI WIOSNA. Nie zabrakło też wspólnego śpiewu w postaci karaoke. Wszyscy bawiliśmy się świetnie Dziękujemy pani Żanecie Knurek za zorganizowanie nam takiego WESOŁEGO DNIA.

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI ŚWIĘTA BABCI I DZIADKA

W dniu 23.02.2017 r. ( „tłusty czwartek") zorganizowaliśmy w naszej szkole uroczystość przeznaczoną specjalnie dla naszych Kochanych Babć i Dziadków. Wcześniej długo przygotowywaliśmy się do tego święta. Najpierw wykonaliśmy i wręczyliśmy zaproszenia. Następnie uczyliśmy się swoich ról oraz wspólnego śpiewania piosenek, a także tańca. Własnoręcznie przygotowaliśmy dla Szanownych gości upominki: malowaliśmy i ozdabialiśmy gipsowe serduszka i wycinaliśmy stojące kwiatki. W uroczystym dniu przyszliśmy wszyscy do szkoły odświętnie ubrani. Sami wykonaliśmy koreczki owocowe, które miały być specjalną niespodzianką od nas. Uroczystość odbywała się w stołówce szkolnej, którą wcześniej pięknie przygotowały nasze mamusie. Stoły wyglądały rewelacyjnie i przepięknie! Konferansjerkę Uroczystości prowadziła nasza koleżanka Weronika i „spisała się na medal". Powitaliśmy naszych gości tańcem z talerzykami. Następnie wykonaliśmy inscenizację pt. „Babcie bywają różne...", „Jaka powinna być wnuczka i jaki powinien być wnuczek?" oraz wesołe przedstawienie, w którym występowała babcia ( Karolina ) i wnuczek Zbyszek ( Tymon) oraz Nikodem. Zaśpiewaliśmy piosenki zadedykowane Babciom i Dziadkom: „ Niech nam żyją ...", „Kiedy babcia była mała", „Wszystko dla Ciebie". Nasza koleżanka Jagna wykonała koncert na skrzypcach. A w wykonaniu naszych klasowych gentelmenów goście obejrzeli piękny taniec MENUET. Nasz występ bardzo podobał się Babciom i Dziadkom. Potem nastąpił czas na słodki poczęstunek i niespodziankę od Rady Rodziców: olbrzymi, piętrowy, przepyszny tort. Bardzo dziękujemy naszym Kochanym Rodzicom! Nasze Babcie również zabrały głos, ponieważ chciały podzielić się z nami wspomnieniami. Były recytacje wierszy w wykonaniu babć i wspominanie jak to było, „Gdy babcia miała 7 lat...? Uroczystość była WSPANIAŁA. Goście byli wzruszeni, zachwyceni i pod wielkim wrażeniem! Bardzo dziękowali za zaproszenie do szkoły.

WYJAZD DO TEATRU MUZYCZNEGO NA MUSICAL PT. „SHREK"

W dniu 15 marca 2017 r. wyjechaliśmy do Teatru Muzycznego w Gdyni na długo przez nas oczekiwane przedstawienie pt. „SHREK". Pozbawiony higieny i dobrych manier zielony Ogr, irytujący Osioł, tajemnicza Księżniczka, „przerażająco" zalotna Smoczyca oraz pełen kompleksów Lord Farquaad przeniosły nas w baśniowy świat, w którym nic nie jest pewne, a tradycyjne zakończenia można włożyć między bajki. SHREK to spektakl wyjątkowy, imponujący rozmachem, znakomicie zaśpiewany, z niezapomnianymi tekstami, które tak szybko rozpoznajemy. SHREKA obejrzeliśmy w najnowocześniejszej technice teatralnej, z najlepszym w Polsce oświetleniem i nagłośnieniem. Dzieciaki z wypiekami na twarzy i uśmiechem na ustach śledziły losy dwójki wiernych przyjaciół, a dorośli odkryli, że pod ciężką maską zielonego Ogra, czy długimi uszami nieustannie gadającego Osła kryje się tak naprawdę każdy z nas, tak bardzo pragnący akceptacji, przyjaźni i miłości.
„Musical SHREK jest jak cebula, - Bo śmierdzi?, - Nie, bo ma warstwy!"

BAL KARNAWAŁOWY „BAL 100 – LECIA”

Ah, co to był za BAL …

13 stycznia 2017 r. wszyscy bawiliśmy się,  jak co roku, na WSPANIAŁYM BALU KARNAWAŁOWYM! W tym roku był to szczególny bal, ponieważ nasza szkoła będzie niedługo obchodziła 100 – lecie swego istnienia. Stąd został on nazwany „BALEM 100 – LECIA”. Wcześniej przygotowywaliśmy się do niego szykując przepiękne stroje oraz serca własnoręcznie przez nas wykonane. Na serduszkach znajdowały się życzenia od nas dla naszej kochanej szkoły. Wśród licznych życzeń znalazły się życzenia powodzenia, sukcesów, samych wspaniałych i grzecznych uczniów. Niektórzy życzyli szkole 200 lat! Nasi Rodzice przygotowali piękne, duże, podświetlane  SERCE z GRATULACJAMI dla szkoły z okazji tak  wspaniałego Jubileuszu. Gratulacje zostały złożone na ręce pani Dyrektor Ireny Kopaczewskiej. Na balu bawiliśmy się wszyscy świetnie przy doskonałej dyskotekowej muzyce.  Nie zabrakło też ciekawych  konkursów i dobrych humorów. Bardzo dziękujemy pani Dorocie Gibas za profesjonalne poprowadzenie tego WYJĄTKOWEGO BALU. Na długo zostanie on w naszej pamięci!

Copyright © Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rumi - 2014 (Agnieszka Gryzik)