Aktualności
Plan lekcji
Sport
Sukcesy szkoły
Archiwum
Rada rodziców Galeria fotografii Publikacje Dokumenty szkoły

  budynek1 wybierz
  budynek2
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

vulcan

PODRĘCZNIKI
WYPRAWKA 2017/2018
REKRUTACJA

Rekrutacja 2017/2018 

  Oddziały przedszkolne
1. Informacja o rekrutacji
2. Wniosek
3. Oświadczenia
4. Oświadczenie woli
    przyjęcia do oddziału
    przedszkolnego

      Klasy I
1. Informacja o rekrutacji
2. Zgłoszenie z obwodu
3. Wniosek spoza obwodu
4. Oświadczenia
5. Oświadczenie woli
    przyjęcia do kl. I                                                                                     

PRZEDSZKOLE
SUPER PRZEDSZKOLAKI
"POCIĄG DO EDUKACJI"
REFORMA EDUKACJI
RODZYNKI Z JEDYNKI
gazetka
REGULAMIN PORZĄDKOWY

Jednym z ważniejszych priorytetów szkoły jest bezpieczeństwo uczniów, należy więc bezwzględnie przestrzegać REGULAMINU, REGULAMINU SZATNI oraz PROCEDUR.

Stomatolog

       Gabinet czynny 
od poniedziałku do piątku
        8:00 - 13:00
    Rejestracja osobista
         w gabinecie.

PREZENTACJA SZKOŁY

Nowa prezentacja
o naszej szkole!

Zobacz video

Świetlica szkolna

Czynna codziennie
7:00 - 17:00
Obiady w godz.
10:55 - 13:30

DYREKTOR SZKOŁY

mgr Arkadiusz Skrzyński
godziny przyjęć:
  wtorek 7:30 - 9:00             (Kościelna 6)
czwartek 14:30 - 16:30 (Rodziewiczówny 10)

Dzwonki
1)  7:30 - 8:15  
2)  8:25 - 9:10  
 3)  9:20 - 10:05  
  4)  10:15 - 11:00  
  5)  11:10 - 11:55  
  6)  12:15 - 13:00  
  7)  13:15 - 14:00  
  8)  14:05 - 14:50  
  9)  15:00 - 15:45  
10)  15:55 - 16:40  

​ 

ULICE W OBWODZIE SP1
Sekretariat szkoły

poniedziałek - czwartek
7:30 - 15:30
piątek
7:00 - 15:00

Legitymacje szkolne

WYPADKI W SZKOLE
WYWIADY NA 100-lecie

           Obejrzyj

KONKURSY
Wynajem szkoły

Zobacz regulamin oraz cennik wynajmu pomieszczeń i obiektów sportowych szkoły.

 

 


UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

 23 czerwca 2017 r. spotkaliśmy się po raz ostatni w tym roku szkolnym w sali gimnastycznej. Wszyscy przyszliśmy do szkoły bardzo odświętnie ubrani. Dziewczynki były w pięknych sukienkach, a chłopcy mieli garnitury i „muchy". Najpierw obejrzeliśmy program artystyczny w wykonaniu naszych koleżanek i kolegów z równoległej klasy II c. Pani dyrektor Irena Kopaczewska życzyła nam udanych i bezpiecznych wakacji. Następnie udaliśmy się do sali, w której nasza pani wręczyła nam świadectwa i nagrody książkowe, a mianowicie lekturę do klasy III autorstwa Romana Pisarskiego pt. „O psie, który jeździł koleją". Cieszymy się bardzo, bo dowiedzieliśmy się, że wszyscy uczniowie z naszej klasy otrzymali promocję do klasy trzeciej. Wyróżniony wśród nas został kolega Mikołaj Nietupski, ponieważ w roku szkolnym 2016/2017 wzorowo uczęszczał do szkoły i nie opuścił ani jednego dnia nauki. Były też nagrody dla tych z nas, którzy pilnie i systematycznie czytali książki. Otrzymaliśmy również pamiątkową książkę pt. „100 lat Szkoły Podstawowej Nr 1 w Rumi we wspomnieniach nauczycieli i absolwentów", napisaną przez panią Małgorzatę Osiadacz. Na zakończenie spotkania nasze uzdolnione koleżanki: Laura Nietupska, Oliwia Mielewczyk, Maja Kłos, Angelika Werengowski przepięknie wykonały swój ulubiony taniec, a Jagna Tuczyńska zagrała na skrzypcach. Bardzo dziękujemy naszym kochanym Rodzicom za ich starania, za to, że przez cały rok szkolny o nas się troszczyli i nam pomagali! Wszyscy zasłużyliśmy na upragnione wakacje!

WYCIECZKA DO FAKTORII HANDLOWEJ

13 czerwca 2017 r. wyruszyliśmy na ostatnią już w tym roku szkolnym wycieczkę do Międzynarodowego Bałtyckiego Parku Kulturowego FAKTORIA w Pruszczu Gdańskim. Obszar dzisiejszego Pruszcza Gdańskiego i jego najbliższe okolice, stanowiły pomiędzy II w. p.n.e., a V w. n. e. jeden z najbardziej znaczących kompleksów osadniczych Pomorza. Na terenie Pruszcza odnajdywano liczne znaleziska monet, towarów i przedmiotów importowanych z  terenu Imperium Romanum. Świadczy to o znaczącej roli kontaktów handlowych przebiegających na terenie tzw.  Szlaku Bursztynowego.Na terenie Faktorii zwiedziliśmy razem z przewodnikiem Chatę Wodza, Chatę Bursztyniarza i Chatę Kowala. W Chacie Wodza obejrzeliśmy prezentowane tam eksponaty muzealne, o których pan przewodnik bardzo ciekawie i szczegółowo nam opowiadał. Obejrzeliśmy też film przedstawiający życie społeczności pradziejowych. Następnie wzięliśmy udział w warsztatach garncarskich, na których lepiliśmy z gliny: miseczki, dzbanuszki, kubki … Największą atrakcją był dla nas udział w grach plebejskich i strzelanie z łuku. Na koniec było ognisko z kiełbaskami. Wycieczkę należy zaliczyć do bardzo udanych, kształcących, interesujących. Przyniosła nam wiele nowych, ciekawych wrażeń!

MUZEUM POD DĘBOWĄ GÓRĄ

1 czerwca 2017 r. w Dniu Dziecka pojechaliśmy autobusem na wycieczkę do Kazimierza. Celem naszego wyjazdu było zwiedzenie cudownego miejsca, zwanego "MUZEUM POD DĘBOWA GÓRĄ", które prowadzą państwo Irena i Franciszek Dzięgielewscy. Jest to miejsce wprost "zaczarowane", dzięki pasji ich właścicieli. Znajdują się tam przeróżne, bogate eksponaty, stare żelazka, radia, adaptery, tabliczki, maszyny do pisania i do szycia, kołowrotki, aparaty fotograficzne, wagi, wózki dziecięce, ubranka do chrztu, stare zdjęcia, narzędzia rolnicze, hełmy, czapki lotnicze ... i wiele, wiele innych bardzo ciekawych
eksponatów. A w królestwie pani Ireny, zaczarowanym ogrodzie, prawie jak w "Alicji w Krainie Czarów", mogliśmy podziwiać i karmić: kurki, kózki, króliki i kucyka. W pięknym ogrodzie zabawie nie było końca! W przerwie Rodzice przygotowali dla nas wspaniały poczęstunek. Były pieczone przez nasze mamusie, babeczki, ciasteczka, inne słodycze i pyszne owoce! Bardzo DZIĘKUJEMY Był też grill i pieczone kiełbaski! Następnie weszliśmy na Dębową Górę, która swą nazwę wzięła od rosnących tam wielu dębów. Przy okazji mieliśmy też lekcję przyrody. Z góry roztaczał się przepiękny widok na całą Rumię i Kazimierz. Po powrocie była dalej "zabawa na całego"! Po prostu nie chcieliśmy stamtąd wyjeżdżać!!! Chcielibyśmy tam jeszcze kiedyś powrócić!!!

"MADIKA Z CZERWCOWEGO WZGÓRZA"

5 czerwca 2017 roku uczestniczyliśmy w ostatnich już w tym roku szkolnym zajęciach w ramach Akademii Filmowej.  Temat zajęć edukacyjnych brzmiał: „Kłamstwo ma krótkie nogi". Kłamstwo i zmyślanie – skąd się biorą i do czego prowadzą, wyobraźnia i kreatywność – z nimi nigdy się nie nudzimy i zasady bezpiecznej  zabawy to zagadnienia, które zostały poruszane i omawiane przed seansem. Jak uniknąć groźnych i kłopotliwych sytuacji? Od psotnych bohaterów książki Astrid Lindgren i ich filmowych adaptacji można się sporo nauczyć. Przygody figlarnej i często niesfornej Madiki to prawdziwa lekcja życia! Film „Madika z Czerwcowego Wzgórza" dostarczył dzieciom dużą porcję humoru i śmiechu. Warto było go obejrzeć !

AKADEMIA MAŁEGO PSZCZELARZA

Dnia 29 maja 2017 r. w naszej klasie miały miejsce wspaniałe zajęcia, a mianowicie warsztaty pszczelarskie. Przybył do nas tatuś Jagny Tuczyńskiej, którego pasją jest pszczelarstwo. Z interaktywnego wykładu prowadzonego przez tatusia Jagny dowiedzieliśmy się wielu bardzo ciekawych i interesujących wiadomości:
• Jaka jest różnica między pszczołą, szerszeniem, osą i trzmielem?
• Jak unikać potencjalnie niebezpiecznych urządleń – na co trzeba zwrócić uwagę?
• Jaki rozwój pszczoły?
• Co to jest truteń, robotnica i matka?
• Jakie mamy rodzaje miodów i dlaczego?
• Co to jest pasieka i jakich sprzętów tam się używa?
• Jakie inne produkty możemy uzyskać z ula/
• Dlaczego pszczoła jest taka ważna?
• I wiele, wiele więcej ...!
Każdy z nas miał możliwość poczuć się jak prawdziwy pszczelarz, podczas osobistego przeglądu pokazowego ula, który do złudzenia przypominał prawdziwy ul z pszczołami. Na koniec dodatkowo otrzymaliśmy „DYPLOM MAŁEGO PSZCZELARZA", poświadczający uczestnictwo w wykładzie.
Jesteśmy bardzo wdzięczni i z całego serca DZIĘKUJEMY tatusiowi Jagny za tak cudowne i kształcące dla nas zajęcia!

Copyright © Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rumi - 2014 (Agnieszka Gryzik)