DZIENNIK ELEKTRONICZNY

vulcan

PATRONAT 100-LECIA
REFORMA EDUKACJI
REKRUTACJA

Rekrutacja 2017/2018 

  Oddziały przedszkolne
1. Informacja o rekrutacji
2. Wniosek
3. Oświadczenia
4. Oświadczenie woli
    przyjęcia do oddziału
    przedszkolnego

      Klasy I
1. Informacja o rekrutacji
2. Zgłoszenie z obwodu
3. Wniosek spoza obwodu
4. Oświadczenia
5. Oświadczenie woli
    przyjęcia do kl. I                                                                                     

WYWIADY NA 100-lecie

           Obejrzyj

100-lecie na Facebooku

Zapraszamy do odwiedzenia nas na Facebooku.

RODZYNKI Z JEDYNKI
gazetka
REGULAMIN PORZĄDKOWY

Jednym z ważniejszych priorytetów szkoły jest bezpieczeństwo uczniów, należy więc bezwzględnie przestrzegać REGULAMINU, REGULAMINU SZATNI oraz PROCEDUR.

PODRĘCZNIKI
Stomatolog

       Gabinet czynny 
od poniedziałku do piątku
        8:00 - 13:00
    Rejestracja osobista
         w gabinecie.

PREZENTACJA SZKOŁY

Nowa prezentacja
o naszej szkole!

Zobacz video

Świetlica szkolna

Czynna codziennie
7:00 - 17:00
Obiady w godz.
10:55 - 13:30

DYREKTOR SZKOŁY

mgr Irena Kopaczewska
godziny przyjęć:
wtorek 8:00 - 10:00
środa  14:30 - 16:30

WYPRAWKA SZKOLNA 2016/2017
Dzwonki
1)  7:30 - 8:15
2)  8:25 - 9:10
 3)  9:20 - 10:05
  4)  10:15 - 11:00
  5)  11:10 - 11:55
  6)  12:10 - 12:55
  7)  13:10 - 13:55
  8)  14:05 - 14:50
  9)  15:00 - 15:45
10)  15:55 - 16:40
​ 
ULICE W OBWODZIE SP1
Sekretariat szkoły

poniedziałek - czwartek
7:00 - 16:00
piątek
7:00 - 15:30

W wakacje 8:00 - 15:00

Legitymacje szkolne

WYPADKI W SZKOLE
KONKURSY
Wynajem szkoły

Zobacz regulamin oraz cennik wynajmu pomieszczeń i obiektów sportowych szkoły.

 

 


AKADEMIA FILMOWA 16 MAJA

Po raz kolejny wybraliśmy się do Multikina w piękny, słoneczny dzień 16 maja na film pt.  „TROLLE”. Temat lekcji brzmiał: „Szczęście mam w kieszeni”. O emocjach i ich wyrażaniu. ZAGADNIENIA EDUKACYJNE obejmowały: 

  • Radość i smutek, spokój i lęk. Skąd biorą się emocje? Jak je rozpoznać, a jak wyrazić?
  • Dziecięce przepisy na szczęście. Co robić, aby być zadowolonym?
  • Hasło: beztroska. Co to takiego?
  • Ciepła czerwień, ponura szarość - temperatury i znaczenia barw, kolory uczuć.
  • Nastroje w muzyce, obrazie i film

Jak osiągnąć szczęście? Wielu się nad tym zastanawiało. Kolorowe i beztroskie trolle chcą wiecznie tańczyć, śpiewać i obdarzać się uściskami. Za to giganci odkryli własną recepturę: niezbędne jest pożarcie trolli! Przed księżniczką Poppy stoi więc nie lada wyzwanie: nauczyć gigantów radości i przywrócić bezpieczeństwo swojej krainie. Wypełniona przebojową muzyką i wszystkimi barwami tęczy animacja zachęciła dzieci do refleksji nad nastrojami, emocjami i sposobami dążenia do szczęścia. Przede wszystkim jednak była dla nich wspaniałą zabawą!

CIEKAWE LEKCJE MUZYKI

Metoda Batii Strauss polega na poznaniu i wykorzystaniu muzyki klasycznej w czasie zajęć . Dzięki prostym ruchom, krokom i interpretacjom instrumentalnym dzieci oswajają się z muzyką klasyczną. Słuchanie muzyki z wykorzystaniem tej metody integruje różne formy aktywności dziecka: słuchanie, granie, tańczenie i śpiewanie z elementami pantomimy. Dzięki tej metodzie dzieci nieświadomie poznają strukturę utworu muzycznego. Dostrzegają i rozumieją takie pojęcia jak tempo, dynamika, rytm, harmonia.
Aktywne słuchanie muzyki to przede wszystkim zabawa z muzyką co sprawia, że dzieci chętnie słuchają muzyki klasycznej.
Na naszych lekcjach muzyki stosujemy metodę Aktywnego Słuchania Muzyki wg Batii Straus, dzięki czemu wspaniale się bawimy. Poznaliśmy już kilka utworów z muzyki klasycznej. Udało nam się zagrać na instrumentach do utworu L.V. Bethovena „Marsz turecki"a także „Tarantella".

WARSZTATY EDUKACYJNE „MAJSTERKOWO" W CASTORAMIE


24 kwietnia 2017 r. wybraliśmy się pieszo do CASTORAMY w Rumi na umówione wcześniej warsztaty. Umówiła nas mama Jagny i czekaliśmy na nie prawie rok! Spotkała nas miła niespodzianka, ponieważ zajęcia okazały się rewelacyjne! Najpierw pani prowadząca przekazała nam wiele interesujących informacji o drewnie i jego obróbce. Dowiedzieliśmy się, które drewno jest miękkie, a które twarde. Co to jest „korowanie" oraz jak długo rosną drzewa. Następnie pani poprosiła nas o założenie fartuszków i zabraliśmy się do pracy. Otrzymaliśmy po kilka deseczek, które najpierw musieliśmy pięknie wygładzić papierem ściernym. Następnie składaliśmy z deseczek ścianki i boki, wbijając gwoździe w przygotowane wcześniej otwory. Uwieńczeniem naszej pracy były 2 rodzaje prac z drewna: własnoręcznie wykonane, piękne skrzynki na narzędzia, klocki lub inne drobiazgi oraz kołyski. Większość dziewczynek wykonywała kołyski dla lalek. Po zakończonej pracy pani prowadząca warsztaty zadawała każdemu z nas pytanie dotyczące zajęć. Za udzielenie prawidłowej odpowiedzi Pani wręczała nam piękne naklejki. Na koniec wszyscy otrzymaliśmy DYPLOMY ZA UCZESTNICTWO W WARSZTATACH MAJSTERKOWO, a wykonane przez nas skrzynki i kołyski mogliśmy zabrać do domu. Uważamy, że zajęcia MAJSTERKOWO były wspaniałe i wiele nas nauczyły, przede wszystkim praktycznych rzeczy, które na pewno nam się kiedyś przydadzą! Bardzo dziękujemy, że mogliśmy w takich ciekawych zajęciach uczestniczyć! Dziękujemy za opiekę w tym dniu mamusi Amelki i tatusiowi Oliwki Sosnowskiej.

AKADEMA FILMOWA

 

26 kwietnia 20017 r.  wybraliśmy się kolejny raz do Multikina w Rumi na piękny film pt. „Szajbus i pingwiny". Temat lekcji brzmiał: Na ratunek zwierzętom nie tylko w Dniu Ziemi! Była to filmowa lekcja ekologii. Zagadnienia edukacyjne obejmowały następującą tematykę:
• Przyroda i ekologia. Co oznaczają te ważne słowa?
• Zwierzęta chronione – przed czym, jak i po co?
• Jak zostać ekobohaterem? Podstawy ekologii dla najmłodszych.
• Dzielne psy nie tylko na ekranie – jak wierne czworonogi mogą nam pomóc?
Żadna filmowa postać nie jest w stanie tak szybko zaskarbić sobie sympatii małych widzów, jak wesoły pies! Na czworonożnym bohaterze spoczywało poważne zadanie. Owczarek o imieniu Szajbus, wraz ze swoimi właścicielami, musiał uratować pingwiny przed wyginięciem. Pogodny i pełen przygód film pozwolił najmłodszym widzom włączyć się w dyskusję o jednym z poważniejszych problemów współczesnej cywilizacji. Czy populacja nielotów przetrwa? Pies Szajbus szybko zdobył sobie sympatię widzów i wszyscy z wielkim zainteresowaniem śledziliśmy jego przygodę z pingwinami, która na szczęście zakończyła się pomyślnie. Przekonaliśmy się, że na wiernego czworonożnego przyjaciela zawsze można liczyć!

AKADEMIA FILMOWA

24 marca 2017 r. po raz pierwszy w tym półroczu wybraliśmy się do Multikina w Rumi na film pt. „Gdzie jest Dory?". Temat lekcji brzmiał: Pamiętam, jakby to było wczoraj – czy na wspomnieniach zawsze można polegać? Zagadnienia edukacyjne miały pomóc widzom odpowiedzieć na pytania:
• Niedoskonałości i niepełnosprawności – codzienni towarzysze.
• Jedno wydarzenie – różne wspomnienia. Czy każdy pamięta tak samo?
• Moi przodkowie – co pamiętam o nich ja, a co moi bliscy? Drzewo genealogiczne.
• Karteczki, wierszyki, sznureczki, czyli jak poradzić sobie ze swoim zapominalstwem?
• Co pamiętamy z filmu? Budujemy plan wydarzeń!
Sympatyczni bohaterowie „Gdzie jest Nemo?" po raz drugi zabrali najmłodszych widzów do czarującego podwodnego świata. Cierpiąca na brak pamięci krótkotrwałej Dory, nagle przypomina sobie, że ... o czymś zapomniała! I to nie byle o czym, bo o własnej rodzinie! Błękitna rybka spontanicznie wyrusza na poszukiwania rodziców. Czy pomimo niedoskonałości uda jej się odnaleźć właściwy trop? Dzięki kolejnemu mistrzowskiemu filmowi Disneya i Pixara uczniowie odkryją , że czasem wspomnienia bardzo pomagają, jednak nie zawsze można na nich polegać. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i wzruszeniem śledziły losy filmowych bohaterów.

Copyright © Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rumi - 2014 (Agnieszka Gryzik)