Rada rodziców Galeria fotografii Publikacje Dokumenty szkoły

SUPER PRZEDSZKOLAKI
"POCIĄG DO EDUKACJI"

mgr Arkadiusz Skrzyński
  wtorek 7:30 - 9:00             (Kościelna 6)
czwartek 14:30 - 16:30 (Rodziewiczówny 10)

WYWIADY NA 100-lecie

Obejrzyj

Zobacz regulamin oraz cennik wynajmu pomieszczeń i obiektów sportowych szkoły.

SUKCES W PŁYWANIU

Kolejny sukces Mikołaja Litwińskiego!
28 marca 2018 r. odbyły się IX MISTRZOSTWA RUMI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W PŁYWANIU. Podczas zawodów rywalizowały ze sobą liczne reprezentacje z sześciu szkół podstawowych z Rumi. Naszą klasę reprezentowało aż 5 uczniów: Laura Nietupska, Mikołaj Litwiński, Mikołaj Nietupski, Jan Olszowy i Tymon Łopatniuk. Nasi uczniowie zaprezentowali się doskonale, zdobywając czołowe miejsca. Nasz kolega Mikołaj Litwiński stanął na honorowym podium, bowiem zajął I miejsce. Jesteśmy z Niego bardzo dumni!. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły podczas MISTRZOSTW.

DZIEŃ KOBIET

W dniu 8 marca w naszej szkole i naszej klasie świętowaliśmy Dzień Kobiet. Z tej okazji złożyliśmy życzenia naszej Pani i Paniom nas uczącym. Chłopcy - nasi gentelmeni klasowi, nie zapomnieli też o dziewczynkach – naszych małych kobietkach. Wręczyli im po tulipanie i pięknym upominku. Dziewczynki bardzo się ucieszyły Było to miłe Święto ! Wszyscy uczymy się grzeczności i okazywania szacunku Kobietom, nie tylko w Dniu ich Święta.

CHOINKOWY BAL KARNAWAŁOWY

W ostatnim dniu przed feriami, tj. w piątek - 26 stycznia w naszej szkole odbywał się BAL KARNAWAŁOWY dla wszystkich dzieci z klas I –III. Dzień wcześniej ( z pomocą Rodziców ) pięknie udekorowaliśmy salę gimnastyczną, zawieszając dużą choinkę ozdobioną łańcuchami i śnieżynkami. Powiesiliśmy też serpentyny i duuuuuuuuużo kolorowych balonów. Było naprawdę pięknie! Prawie wszyscy przebraliśmy się w cudowne stroje, a niektórych z nas nie można było w ogóle rozpoznać. Były wśród nas: księżniczki, różne zwierzątka: kotki, tygrysy, lamparty, ale byli też żołnierze, rycerze i postacie z ulubionych przez dzieci filmów i bajek. A nasza pani przebrała się za „Choinkę". Bawiliśmy się przez dwie godziny i zabawa była wspaniała. Braliśmy też udział w różnych konkursach, a nasz kolega Szymek został zwycięzcą jednego z nich. Bardzo dziękujemy pani Dorocie Gibas za profesjonalne prowadzenie balu. Dziękujemy również pani Magdalenie Bielińskiej i naszym kochanym Rodzicom za pomoc w dekorowaniu sali. Bawiliśmy się cudownie Szkoda, że tylko raz w roku

Co nadaje smak potrawom?

Tak właśnie brzmiał temat naszych zajęć w dniu 28 lutego 2018 r. W tym dniu w naszej klasie zapachniało przeróżnymi przyprawami, takimi jak: imbir, cynamon, wanilia, goździki... Dowiedzieliśmy się też jak powstaje kakao i czekolada? Zajęcia przeprowadziliśmy w grupach, przygotowując przepyszne desery i sałatki owocowe. Nie zabrakło szaszłyków owocowych, placuszków z czekoladą, a nawet własnoręcznie przygotowanego kakao. Po przyrządzeniu nadszedł czas na poczęstunek. Częstowaliśmy się nawzajem i wszystkim nam bardzo smakowało Mieliśmy bardzo ciekawe pomysły, np. sałatka owocowa podana w wydrążonym melonie. Bardzo też smakował nam: „Ciasteczkowo-owocowy deser" w wykonaniu Oliwki Mielewczyk. Postanowiliśmy zebrać wszystkie nasze przepisy i stworzyć „Klasową książkę kucharską". Koniecznie musimy powtórzyć takie zajęcia i częściej przygotowywać coś pysznego i zdrowego do skonsumowania.

SPOTKANIE ZE STRAŻĄ POŻARNĄ

W poniedziałek, 19 lutego 2018 r. na zaproszenie klasy III G odwiedziła szkołę Straż Pożarna. Wielu chłopców marzyło o takim spotkaniu. Tymon Łopatniuk z klasy przywitał strażaków takimi słowami: „Jednak marzenia się spełniają..." Strażacy przyjechali do szkoły samochodem strażackim, aby pokazać dzieciom wyposażenie wozu strażackiego oraz opowiedzieć o głównych zadaniach strażaka i straży pożarnej. Uczniowie dowiedzieli się jakie cechy musi posiadać strażak i jak wygląda strażak przygotowany do akcji. Poznali również zasady postępowania w niebezpiecznych sytuacjach i przypomnieli sobie numery alarmowe. Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Mogły dotykać sprzętu strażackiego, zakładać elementy stroju i co najciekawsze założyć hełm i wejść do wozu strażackiego. Spotkanie było bardzo ciekawe i fascynujące, szczególnie dla chłopców, gdyż wielu z nich marzy o tym, aby w przyszłości zostać strażakiem.