Koło Przyjaciół Biblioteki

Koło Przyjaciół Biblioteki działa w naszej szkolnej bibliotece od wielu lat. Zmieniały się jego nazwy np. Aktyw Biblioteczny, Pomocnicy Biblioteczni czy Koło Miłośników Książek, zmieniali uczniowie, ale cel i zadania, jakie stoją przed chętnymi, zgłaszającymi się do pomocy pozostaje zawsze ten sam.
kolobib

Biblioteka to miejsce, w którym się nie ocenia, uczniowie czują się tu bezpiecznie, rozwijają swoje zainteresowania (plastyczne, pisarskie, recytatorskie, organizacyjne...), ciekawie spędzają czas wolny od nauki, nawiązują trwałe przyjaźnie. Kształtują pozytywne cechy charakteru (dokładność, systematyczność, zamiłowanie do porządku itp.).

Wokół biblioteki skupia się kilkudziesięcioosobowa grupa uczniów z klas IV-VI, która z chęcią włącza się w jej działalność. Członkami Koła są dzieci o różnych zdolnościach i zainteresowaniach, mają okazję działać w różnych sekcjach np. udostępniania zbiorów, konserwatorskiej, propagandowo-imprezowej, teatralnej i innych.

Praca dzieci widoczna jest w bibliotece oraz poza nią.

Zakres obowiązków:

• DYŻURY
  • INFORMOWANIE O DZIAŁALNOŚCI BIBLIOTEKI NAUCZYCIELI I UCZNIÓW (pomoc w tworzeniu strony internetowej, folderów, ogłoszenia w klasach itp.)
  • POMOC W WYBORZE KSIĄŻEK
  • PRZYGOTOWANIE UROCZYSTOŚCI ORGANIZOWANYCH PRZEZ BIBLIOTEKĘ ( udział w teatrzykach, plakaty, prowadzenie konkursów itp.)
  • URZĄDZANIE WYSTAWEK KSIĄŻEK
  • TWORZENIE GAZETEK TEMATYCZNYCH