Rada rodziców

komunikat 2 2019/2020

Podczas zebrania RR w dn. 28.11.2019r. poruszano wiele tematów, m.in.:
- p. Dyrektor poinformował o dokonanych remontach w szkole, zakupach do szkoły : m.in. komputerów, monitorów, mat dla młodszych klas, ozobotów, przyrządów do gabinetu fizyki i chemii i dalszych planach dot. działań na rzecz szkoły;
- szukaliśmy rozwiązań dotyczących cyberprzemocy i aroganckiego, niemiłego zachowania dzieci wobec siebie, mobbingu, nękania wybranych dzieci - prosimy o rozmowy w domach z dziećmi i o zgłaszanie pomysłów jak rozwiązać ten problem na naszej stronie FB Rodzice SP1 Rumia ( na organizowane w szkole szkolenia przychodzi mało rodziców, dzieci mają organizowane spotkania z policjantami nt. mobbingu)
- prosimy o ograniczenie lub zakaz używania telefonów komórkowych przez dzieci podczas przebywania w szkole, a zwłaszcza na lekcjach ( dziecko może zostawić w swojej szafce w szatni)

Prosimy rodziców o rozmowy z dziećmi na poniższe tematy:
- przypominamy o obowiązku zmiany obuwia;
- w kąciku ciszy dzieci poniszczyły zakupione gry - brak poszanowania własności publicznej;
- ograniczono wydawanie papieru toaletowego z powodu braku szacunku i dbałości o jego zużycie przez dzieci;
- nie wolno wychodzić do toalety podczas zajęć lekcyjnych, chyba, że w nagłej potrzebie;
- prosimy o czujność i reagowanie na dzieci w temacie wszawicy;
- prosimy dzieci o okazywanie kart obiadowych, co skraca czas zjedzenia posiłków.