Rada rodziców Galeria fotografii Publikacje Dokumenty szkoły

SUPER PRZEDSZKOLAKI
"POCIĄG DO EDUKACJI"

mgr Arkadiusz Skrzyński
  wtorek 7:30 - 9:00             (Kościelna 6)
czwartek 14:30 - 16:30 (Rodziewiczówny 10)

WYWIADY NA 100-lecie

Obejrzyj

Zobacz regulamin oraz cennik wynajmu pomieszczeń i obiektów sportowych szkoły.

Sport - Promocja zdrowia 2017/2018

PROJEKT NAUKOWO - BADAWCZY "MŁODZICYFROWI.PL"

W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła weźmie udział w bezpłatnym projekcie naukowo - badawczym pt. „młodzicyfrowi.pl", realizowanym przez Fundację DBAM O MÓJ Z@SIĘG z siedzibą w Gdańsku. Projekt stanowi kontynuację badań prowadzonych w latach 2015 - 2016, które dotyczyły problemu nałogowego korzystania ze smartfonów przez młodzież szkolną w Polsce http://dbamomojzasieg.com/pobierz-raport/. Wyniki dotychczas zrealizowanych przez Fundację badań stały się podstawą do realizacji działań edukacyjnych wspieranych między innymi przez Rzecznika Praw Dziecka, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Zdrowia oraz Komisję Episkopatu Polski. Instytucjami odpowiedzialnymi za realizację projektu jest Fundacja DBAM O MÓJ Z@SIĘG, Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz Centrum Doradztwa i Badań Społecznych SOCJOGRAM. Badaniami zostaną objęte klasy VII oraz oddziały gimnazjalne.

Podejmowana tematyka badań wpisuje się w szeroko rozumianą profilaktykę e-uzależnień, jak również w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018 określone przez MEN (pkt 3. Bezpieczeństwo w internecie. Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych).

Szkoła biorąca udział w projekcie otrzyma bezpłatnie:

• wyniki własne (w postaci raportu tabelarycznego) dla konkretnej szkoły. Na podstawie przesłanego raportu będzie można dowiedzieć się więcej o skali problemów wynikających z nieodpowiedniego korzystania z mediów cyfrowych,
  • szczegółowy raport z badań po zakończonych wszystkich czynnościach badawczych w wersji elektronicznej.

Zapraszamy do zapoznania się z ideą projektu:

Koordynator projektu: Jolanta Dobrzeniecka, koordynator szkolny: Marta Brzozowska, Agnieszka Stankiewicz.
Wszelkie pytania, uwagi itd. prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NOWY "PROGRAM DLA SZKÓŁ"

Po ośmiu latach realizacji programy "Owoce i warzywa w szkole" oraz "Mleko w szkole" od roku szkolnego 2017/2018 zostają zastąpione nowym ale bardzo podobnym "Programem dla szkół".

Nowy "Program dla szkół" ma na celu skutecznie promować wśród uczniów zdrową dietę bogatą w owoce i warzywa oraz produkty mleczne korzystając z najlepszych doświadczeń zebranych podczas dotychczasowej realizacji programu Owoce i warzywa w szkole oraz Mleko w szkole.

W ramach nowego programu dzieci klas I - V będą:

• otrzymywały owoce i warzywa oraz produkty mleczne
  • brały udział w działaniach edukacyjnych mających poprawić wiedzę uczniów na temat rolnictwa, pochodzenia żywności, zdrowych nawyków żywieniowych itp.

Priorytetem jest udostępnianie dzieciom produktów świeżych i jak najmniej przetworzonych, bez dodatków, a więc świeżych owoców i warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych. Produkty te muszą być spożywane w szkole i nie mogą być zabierane przez dzieci do domu.

Program w Polsce finansowany jest ze środków Unii Europejskiej oraz z budżetu krajowego. Łączny budżet programu na rok szkolny 2017/2018 wynosi 242,9 mln zł, w tym 114,8 mln zł z budżetu UE oraz 128,1 mln zł z budżetu krajowego. Polska jest jednym z największych beneficjentów programu w UE, pod względem przyznanych środków plasuje się na 4. miejscu za Niemcami, Francją i Włochami.

Dla efektywności naszych starań serdecznie prosimy Rodziców o wsparcie i kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych dzieci zarówno przez przygotowywanie zdrowych posiłków do szkoły (bez słodyczy, niezdrowych przekąsek itp.) jak i w domu.

Wszelkie pytania, inicjatywy, spostrzeżenia, uwagi itp. odnośnie nowego "Programu dla szkół" i jego realizacji w naszej szkole prosimy kierować do koordynatora programu na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.