Rada rodziców Galeria fotografii Publikacje Dokumenty szkoły

SUPER PRZEDSZKOLAKI
"POCIĄG DO EDUKACJI"

mgr Arkadiusz Skrzyński
  wtorek 7:30 - 9:00             (Kościelna 6)
czwartek 14:30 - 16:30 (Rodziewiczówny 10)

WYWIADY NA 100-lecie

Obejrzyj

Zobacz regulamin oraz cennik wynajmu pomieszczeń i obiektów sportowych szkoły.

Sport - wydarzenia 2017/2018

DZIEŃ CZWARTAKA - MY SIĘ WARZYW NIE BOIMY, A DZIŚ JE WRĘCZ POLUBIMY!

29 września 2017 r. obchodziliśmy Dzień Czwartaka z okazji święta naszej szkoły tj. rocznicy urodzin patrona Józefa Wybickiego. Po części oficjalnej, czwartoklasiści wraz z wychowawcami, nauczycielami przeszli na boisko sportowe Orlik i tam aktywnie uczestniczyli w zmaganiach międzyklasowych. Aktywnośc fizyczna w formie tzw. wyścigów rzędów była bardzo radosna i nietypowa, a hasło przewodnie brzmiało: "My się warzyw nie boimy, a dziś je wręcz polubimy!". Do zadań wykorzystaliśmy warzywa. W ten sposób oswajaliśmy uczestników z warzywami, przedstawialiśmy ich walory zdrowotne i zachęcaliśmy do włączenia ich do codziennego menu. Najwięcej emocji oraz śmiechu wywołały zadania takie jak: rzut burakiem do skrzynki, bieg slalomem z marchewką, sztafeta z włoszczyzną, prowadzenie cebuli czy sadzenie i zbieranie ziemniaków. Podkreślamy, że wszystkie wykorzystane w tej edukacji prozdrowotnej warzywa trafiły do gospodarstwa rolnego, gdzie zostały zjedzone przez króliki i kury. Serdecznie dziękujemy dziewczętom z klasy VII A za bezcenną pomoc i zaangażowanie w realizację tego przedsięwzięcia.
Po zakończonej aktywności fizycznej i edukacji z zakresu zdrowego odżywiania wszyscy uczestnicy złożyli uroczyste ślubowanie, a gospodarze w imieniu swoich klas podpisali:

Ślubowanie klas czwartych

Grzeczni, piękni, jak łza czyści
Przy Was dziś stajemy
Na poważnie ślubujemy:
Mózgów swych używać śmiało
Choćby nawet to bolało,
Na polskim grzecznie pracować,
Na matematyce nie figlować,
Na historii nie używać siły,
Na religii być bardzo miłym,
Na muzyce głośno śpiewać,
Na plastyce nie ziewać,
Na przyrodzie kości nie rachować,
Na w-fie ruchu nie żałować,
A na angielskim nie próżnować,
Uczyć się od rana do wieczora
I nie robić z siebie potwora.
Wszystkie obietnice w tym roku spełnimy,
Bo w świetnej szkole się uczymy!

FOTORELACJA Z DNIA SPORTU - JEDYNKA BIEGA!

DZIEŃ SPORTU - JEDYNKA BIEGA!

29 września 2017 r. obchodziliśmy Dzień Sportu pt. "Jedynka Biega" z okazji Święta Naszej Szkoły tj. 270. rocznicy urodzin patrona szkoły Józefa Wybickiego. Ten wyjątkowy dzień klasy V, VI oraz VII spędziły aktywnie uczestnicząc w biegu wytrzymałościowym na stadionie MOSiR w Rumi. Uczniowie maszerowali i biegali w swoim tempie przez czterdzieści pięć minut pokonując własne słabości i wzmacniając siłę charakteru. Uczestnicy podjęli również wyzwanie na wyróżnienie swojej klasy. Biegały wiec razem z nami miśki, piżamy, koty, chusty, niezwykłe nakrycia głowy oraz wiele innych zabawnych elementów garderoby. Cieszymy się że macie dystans do samych siebie, poczucie humoru i że potraficie wyluzować kiedy jest na to odpowiedni czas i miejsce. Pokazaliście, że jesteśmy zgraną i aktywną społecznością naszej szkoły. Chętną nie tylko do nauki ale i również do wspólnej zabawy. Miło było się spotkać także z naszymi przyjaciółmi z klas VII z filii przy ul. Rodziewiczówny. Serdecznie dziękujemy pani Agacie Mazur, Joannie Nastały i panu Piotrowi Taube za organizację tego wyjątkowego przedsięwzięcia, a wychowawcom, nauczycielom za bezcenną pomoc oraz wspieranie szkolnych działań prozdrowotnych.

XXXIII BIEG POKOJU

17 września 2017 r. uczniowie naszej szkoły kolejny raz aktywnie uczestniczyli w Biegu Pokoju. Chłopcy i dziewczęta wykazali się determinacją, wolą sportowej walki i rywalizacji. Pokonując własne słabości i hartując swój charakter dzieci odnosiły swoje sukcesy indywidualne: II miejsce Małgorzaty Osiowy V c, III miejsce Radosława Kryś IV f i Dawida Burego III c. Z radością odebraliśmy również z rąk pana Burmistrza puchary dla naszej szkoły za najliczniejszy udział w XXXIII Biegu Pokoju. Po regenerującym poczęstunku był czas na wspólne rozmowy, wyróżnienia, a na koniec loterię fantową. Bezcenna była obecność Rodziców naszych uczniów, którzy wspierali swoje pociechy w podjętym wysiłku i kształtowaniu nawyków prozdrowotnych. Szczególnie dziękujemy i gratulujemy Rodzicom, którzy sami dali przykład dzieciom i aktywnie uczestniczyli w biegu. Dziękujemy pracownikom MOSiR Rumia i nauczycielom wychowania fizycznego za realizację tego przedsięwzięcia. Zapraszamy ponownie za rok.