Aktualności
Plan lekcji
Sport
Sukcesy szkoły
Archiwum
Rada rodziców Galeria fotografii Publikacje Dokumenty szkoły

  budynek1 wybierz
  budynek2
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

vulcan

PODRĘCZNIKI
PRZEDSZKOLE
SUPER PRZEDSZKOLAKI
"POCIĄG DO EDUKACJI"
REFORMA EDUKACJI
RODZYNKI Z JEDYNKI
gazetka
REGULAMIN PORZĄDKOWY

Jednym z ważniejszych priorytetów szkoły jest bezpieczeństwo uczniów, należy więc bezwzględnie przestrzegać REGULAMINU, REGULAMINU SZATNI oraz PROCEDUR.

Stomatolog

       Gabinet czynny 
od poniedziałku do piątku
        8:00 - 13:00
    Rejestracja osobista
         w gabinecie.

PREZENTACJA SZKOŁY

Nowa prezentacja
o naszej szkole!

Zobacz video

Świetlica szkolna

Czynna codziennie
7:00 - 17:00
Obiady w godz.
10:55 - 13:30

DYREKTOR SZKOŁY

mgr Arkadiusz Skrzyński
godziny przyjęć:
  wtorek 7:30 - 9:00             (Kościelna 6)
czwartek 14:30 - 16:30 (Rodziewiczówny 10)

Dzwonki
1)  7:30 - 8:15  
2)  8:25 - 9:10  
 3)  9:20 - 10:05  
  4)  10:15 - 11:00  
  5)  11:10 - 11:55  
  6)  12:15 - 13:00  
  7)  13:15 - 14:00  
  8)  14:05 - 14:50  
  9)  15:00 - 15:45  
10)  15:55 - 16:40  

​ 

ULICE W OBWODZIE SP1
Sekretariat szkoły

poniedziałek - czwartek
7:30 - 15:30
piątek
7:00 - 15:00

Legitymacje szkolne

WYPADKI W SZKOLE
WYWIADY NA 100-lecie

           Obejrzyj

KONKURSY
Wynajem szkoły

Zobacz regulamin oraz cennik wynajmu pomieszczeń i obiektów sportowych szkoły.

 

 


Świetlica szkolna - Aktualności

MY RÓWNIEŻ PAMIĘTAMY !

Listopad jest miesiącem poświęconym szczególnej pamięci tych, którzy „poprzedzili nas do wieczności". W zadumie uczniowie, którzy uczęszczają do świetlicy szkolnej udali się na cmentarz , aby uczcić pamięć bliskich, znajomych oraz ludzi zapomnianych. Pamięć o zmarłych jest bardzo ważna, gdyż wartość narodu mierzy się między innymi jego stosunkiem do przodków.

JESIENNY OBIAD

9 listopada w naszej szkole odbył się dzień kulinarnych przysmaków pod hasłem : „Jesienny obiad". Z tej okazji uczniowie świetlicy szkolnej pomogli w dekoracji stołówki szkolnej. Wykonali piękne ikebany z liści, drzewka z orzechów oraz lampiony. Stołówka była kolorowa i nawet obiad smakował lepiej.

JESIEŃ

Jesień za oknami: liście spadają z drzew, zwierzęta gromadzą zapasy na nadchodzącą zimę, ptaki odlatują... A w świetlicy zrobiło się kolorowo. Wykonaliśmy jesienne drzewa, jeże, wiewiórki.
Zapraszamy rodziców do świetlicowej galerii talentów, aby obejrzeć nasze prace.

ŚWIETLICA DLA BIBLIOTEKI

Z okazji Święta Bibliotek Szkolnych świetlica podarowała bibliotece własnoręcznie wykonany album o zwierzętach. Uczniowie wykorzystali utwory Jana Brzechwy. Prezent został podarowany w Dniu Edukacji Narodowej. Również z okazji tego święta uczniowie wykonali piękne kartki okolicznościowe.

 

A TAK SPĘDZAMY CZAS

W świetlicy nie tylko odrabiamy lekcje ale i bawimy się. Chłopcy tworzą różnego rodzaju konstrukcje z klocków oraz grają w gry komputerowe i nie tylko. Dziewczynki natomiast wybierają częściej zabawy w dom, w sklep oraz w salon piękności. Korzystamy równiej z zabaw na placu zabaw, gdzie uczniowie chętnie bawią się w grupie rówieśników.

BASEN

Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej od 6 marca biorą udział w nauce pływania. Wyjazdy odbywają się w poniedziałki i wtorki.

MY NIE MARNUJEMY CZASU!

W świetlicy czasu nie marnujemy lecz go wesoło pożytkujemy. Mamy zajęcia z sensoplastyki, bawimy się sztucznym śniegiem, malujemy, ale nie zapominamy również o ruchu. Dobra zabawa to podstawa.

WSPÓLNIE TWORZYMY ZIMOWY KLIMAT

WIZYTA GWIAZDORA

Gościliśmy w naszych progach Gwiazdora. Rozmawialiśmy, zadawaliśmy pytania a na koniec specjalny Gość miał dla nas słodką niespodziankę. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt.

ŚWIĘTA, ŚWIĘTA!

W Grudniu w świetlicy dominuje tematyka świąteczna. Wykonywaliśmy bombki, które tym razem ozdabiają nie choinkę, lecz szkolny korytarz. 

WIZYTA GÓRNIKÓW

W związku ze zbliżjącym się świętem górników - Barbórką, mieliśmy przyjemność gościć w świetlicy Pana Górnika ze Świętochłowic. Opowiadał nam o trudnej górniczej pracy, obchodach związanych z Barbórką, tradycjach i zwyczajach Ślązaków. Spotkanie było bardzo pouczające, na jego koniec zostaliśmy obdarowani śląskimi "bombonami" - cukierkami. Pani Dyrektor otrzymała zagar pamiątkowy z dedykacją - z prawdziwego węgla. 
Po wizycie dzieci wykonały szereg prac związanych z górnikami.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły swoje ulubione pluszaki, opowiadały o nich, słuchaliśmy piosenek i bajek o misiach, obejrzeliśmy film  "Kung fu Panda" i wykonywaliśmy prace plastyczne zwiazane z tematem.

Dzieci z opieki przedszkolnej poznały różne postacie bajkowych misiów, między innymi:
Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Colargola, Paddingtona. Następnie kulkami
z bibuły wykleiliśmy postać misia i wręczyliśmy ten portret paniom z
biblioteki szkolnej. Święto zakończyliśmy wspólną fotografią.

MEGA GRY

Mega gry mega zabawa. Gdy pogoda nie pozwala wyjść na plac zabaw to bawimy się na sali gimnastycznej. Bardzo lubimy grać w nowe wielkoformatowe gry planszowe.

PUZZLE

Układanie puzzli należy do najbardziej rozwijających zabaw. W świetlicy mamy mnóstwo puzzli w różnych rozmiarach i bardzo lubimy je układać.

STEMPLE

Dziś tworzyliśmy kolorowanki za pomocą stempli.

MEGA GRA

Wielkoformatowa gra planszowa uczy nas znaków drogowych i dobrych manier.

JESIENNE SKARBY

Skarby jesienni zebrane na spacerze stały się inspiracją do wykonania postaci Jesieni, figurek z kasztanów, żołędzi i szyszek.

KLOCKI , KLOCKI...

Zabawy konstrukcyjne różnego rodzaju klockami to nasza specjalność

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - WYJŚCIE

W czwartek 27 października uczciliśmy pamięć zmarłych odwiedzając pobliski cmentarz, gdzie zapaliliśmy znicze. Była to dla dzieci bardzo ważna lekcja, która pozostanie im w pamięci. Nasze świetliczaki zrozumiały, jak należy zachowywać się na cmentarzu, aby nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.

U NAS KAŻDY ZNAJDZIE COŚ DLA SIEBIE

W naszej świetlicy odbywają się różne ciekawe zajęcia, na których rozwijamy zainteresowania. Są to: zajęcia czytelnicze, plastyczne czy muzyczno-ruchowe. Codziennie malujemy, wycinamy, wykonujemy prace plastyczne i przestrzenne. Aktualnie czas umilają nam wszelkie prace związane z jesienią. Zapraszamy do podziwiania naszych prac w świetlicowych galeriach.

Copyright © Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rumi - 2014 (Agnieszka Gryzik)