PATRONAT 100-LECIA

WYWIADY NA 100-lecie

Obejrzyj

100-lecie na Facebooku

Zapraszamy do odwiedzenia nas na Facebooku.

mgr Irena Kopaczewska
wtorek 8:00 - 10:00
środa  14:30 - 16:30

WYPRAWKA SZKOLNA 2016/2017

W wakacje 8:00 - 15:00

Zobacz regulamin oraz cennik wynajmu pomieszczeń i obiektów sportowych szkoły.

Świetlica szkolna - Aktualności

BASEN

Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej od 6 marca biorą udział w nauce pływania. Wyjazdy odbywają się w poniedziałki i wtorki.

MY NIE MARNUJEMY CZASU!

W świetlicy czasu nie marnujemy lecz go wesoło pożytkujemy. Mamy zajęcia z sensoplastyki, bawimy się sztucznym śniegiem, malujemy, ale nie zapominamy również o ruchu. Dobra zabawa to podstawa.

WSPÓLNIE TWORZYMY ZIMOWY KLIMAT

WIZYTA GWIAZDORA

Gościliśmy w naszych progach Gwiazdora. Rozmawialiśmy, zadawaliśmy pytania a na koniec specjalny Gość miał dla nas słodką niespodziankę. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt.

ŚWIĘTA, ŚWIĘTA!

W Grudniu w świetlicy dominuje tematyka świąteczna. Wykonywaliśmy bombki, które tym razem ozdabiają nie choinkę, lecz szkolny korytarz.

WIZYTA GÓRNIKÓW

W związku ze zbliżjącym się świętem górników - Barbórką, mieliśmy przyjemność gościć w świetlicy Pana Górnika ze Świętochłowic. Opowiadał nam o trudnej górniczej pracy, obchodach związanych z Barbórką, tradycjach i zwyczajach Ślązaków. Spotkanie było bardzo pouczające, na jego koniec zostaliśmy obdarowani śląskimi "bombonami" - cukierkami. Pani Dyrektor otrzymała zagar pamiątkowy z dedykacją - z prawdziwego węgla.
Po wizycie dzieci wykonały szereg prac związanych z górnikami.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły swoje ulubione pluszaki, opowiadały o nich, słuchaliśmy piosenek i bajek o misiach, obejrzeliśmy film  "Kung fu Panda" i wykonywaliśmy prace plastyczne zwiazane z tematem.

Dzieci z opieki przedszkolnej poznały różne postacie bajkowych misiów, między innymi:
Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Colargola, Paddingtona. Następnie kulkami
z bibuły wykleiliśmy postać misia i wręczyliśmy ten portret paniom z
biblioteki szkolnej. Święto zakończyliśmy wspólną fotografią.

MEGA GRY

Mega gry mega zabawa. Gdy pogoda nie pozwala wyjść na plac zabaw to bawimy się na sali gimnastycznej. Bardzo lubimy grać w nowe wielkoformatowe gry planszowe.

PUZZLE

Układanie puzzli należy do najbardziej rozwijających zabaw. W świetlicy mamy mnóstwo puzzli w różnych rozmiarach i bardzo lubimy je układać.

STEMPLE

Dziś tworzyliśmy kolorowanki za pomocą stempli.

MEGA GRA

Wielkoformatowa gra planszowa uczy nas znaków drogowych i dobrych manier.

JESIENNE SKARBY

Skarby jesienni zebrane na spacerze stały się inspiracją do wykonania postaci Jesieni, figurek z kasztanów, żołędzi i szyszek.

KLOCKI , KLOCKI...

Zabawy konstrukcyjne różnego rodzaju klockami to nasza specjalność

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - WYJŚCIE

W czwartek 27 października uczciliśmy pamięć zmarłych odwiedzając pobliski cmentarz, gdzie zapaliliśmy znicze. Była to dla dzieci bardzo ważna lekcja, która pozostanie im w pamięci. Nasze świetliczaki zrozumiały, jak należy zachowywać się na cmentarzu, aby nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.

U NAS KAŻDY ZNAJDZIE COŚ DLA SIEBIE

W naszej świetlicy odbywają się różne ciekawe zajęcia, na których rozwijamy zainteresowania. Są to: zajęcia czytelnicze, plastyczne czy muzyczno-ruchowe. Codziennie malujemy, wycinamy, wykonujemy prace plastyczne i przestrzenne. Aktualnie czas umilają nam wszelkie prace związane z jesienią. Zapraszamy do podziwiania naszych prac w świetlicowych galeriach.

JESIENNE WYKLEJANKI

Pierwszego dnia jesieni wyklejaliśmy plasteliną kolorowe liście.
Zapraszamy rodziców do świetlicowej galerii talentów, aby obejrzeć nasze prace.

KLOCKI

Gdy pogoda nam nie sprzyja i nie można wyjść na plac zabaw to wyobrażnia podpowiada nam, co można zbudować z kolcków. Pomysłów mamy dużo, oto najciekawsze budowle.

JEŻYK

We wtorek 27 września dzieci wykonały jeża z masy solnej, plasteliny i szyszek.

DO ŚWIETLICY ZAWITAŁA JESIEŃ

DZIECI ZE ŚWIETLICY CZYTAJĄ WIERSZE