Aktualności
Plan lekcji
Sport
Sukcesy szkoły
Archiwum
Rada rodziców Galeria fotografii Publikacje Dokumenty szkoły O nas w mediach

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

vulcan

REKRUTACJA 2020/2021
Facebook

pobrane

UCZESTNICZYMY W:
saferinternet
 śniadanie daje moc
 program dla szkół
 trzymaj formę
 adopcja na odległość
 porcja energii
 szkoła na widelcu1
 wielka orkiestra
zdrowo jem
 

Świetlica szkolna - Aktualności

najpiękniejsza pisanka wielkanocna

pisanki

konkurs na pisankę

Zapraszamy do udziału w konkursie - szczegóły TUTAJ.

Piżama party

Za nami pierwsze piżama party w świetlicy. Każdy z uczestników mógł zaprezentować swój piżamowy ubiór. Rozmawialiśmy o tym jayk ważny jest sen w naszym życiu, jak dobrze się do snu przygotować. Nie zabrakło piżamowych zabaw i tańców. Było gwarnie i bardzo wesoło.

Dzień kota

17 lutego obchodziliśmy w świetlicy nietypowe święto - Dzień Kota. Z tej okazji odbyło się wiele tematycznych zabaw. Wszystkie dzieciaki zmieniły się w kociaki. Można było opowiadać o swoich kotkach mieszkających w naszych domach, poznawaliśmy różne rasy kotów i ich zwyczaje, można było kota namalować lub wykleić. To był miły i wesoły dzień.

Nowe zabawki

Dzięki życzliwość hurtowni zabawek Dami dzieci w świetlicy mogą cieszyć się zabawą klockami playmobil. Dziewczynki mogą bawić się domkami, kawiarnią i kwiaciarnią, a chłopcy strażą pożarną, karetką pogotowia i helikopterem ratunkowym. Dzięki zabawie kolackami rozwija się u dzieci sprawność manualna, wyobraźnia, koordynacja wzrokowa i kreatywność. Dziękujemy za wsparcie naszej świetlicy.

W poszukiwaniu zimy

Gdy za oknami brak wyczekiwanego śniegu a dzieci marzą o ulepieniu bałwana panie ze świetlicy tworzą specajną masę plastyczną. To z niej powstają bałwany, a taka zabawa wspaniale usprawnia pracę dłoni. W świetlicy powstały  zimowe krajobrazy z białych koronek i tasiemek. Dzieciaki miło spędziły czas.

razem na święta

Świetlica szkolna brała udział w akcji Razem na Święta. Zorganizowaliśmy wasztaty z rodzicami, gdzie wykonywaliśmy ozdoby i kartki świąteczne, odwiedziliśmy podopiecznych Domu Seniora Wiktoria w Rumi, prowadziliśmy zbiórkę czapek, szalików i rękawiczek dla osób bezdomnych i potrzebujących, fundusze z kiermaszu przekażemy do hospicjum Św. Wawrzyńca. To był pracowity czas, który daje wiele radości i sił do dalszej pracy. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w tym czasie. Razem daliśmy radę.

święta tuż, tuż...

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia uczniowie w świetlicy rozmawiali na temat tradycji świątecznych, śpiewali kolędy, dekorowali sale oraz przygotowywali kartki świąteczne dla swoich bliskich

wizyta w domu opieki społecznej

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia wychowankowie świetlicy wraz z nauczycielami udali się do Domu Opieki Społecznej Wiktoria w Rumi. Dzieci wręczyły samodzielnie wykonane kartki i drobne upominki oraz złożyły mieszkańcom i pracownikom domu życzenia. Wspólne śpiewanie kolęd było wzruszającym i radosnym przeżyciem. To spotkanie było prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka. Dzieci i wychowawcy z niecierpliwością oczekują kolejnego spotkania.

Świetlicowy kiermasz świąteczny

Jak co roku, tuż przed Światami Bożego Narodzenia w świeticy odbył się kiermasz. Można było kupić wszystko to, z czym kojarzymy Święta: bombki, choinki, bałwanki, kartki świąteczne, sianko pod obrus, gwiazdki oraz inne "cudeńka" wykonane własnoręcznie przez panie i dzieci ze świeticy. Kiermasz cieszył się olbrzymim zainteresowaniem zarówno wśród uczniów jak i ich rodziców oraz nauczycieli. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na Hospicjum Św. Wawrzyńca w Gdyni. Dziękujemy Radzie Rodziców za finansowe wsparcie naszej inicjatywy.

zajęcia otwarte

12 grudnia w świetlicy gościliśmy Rodziców, którzy mimo wielu przedświąteczny obowiązków przybyli na zajęcia otwarte. Celem tych zajęć było wprowadzenie uczestników w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Wiele emocji, uśmiechu i radości wzbudziła zabawa ruchowa Mikołaje, renifery i anioły. Kolejną atrakcją zajęć było wykonanie przez uczestników ozdób i dekoracji bożonarodzeniowych. Rodzice mogli obserwować swoje pociechy, pobyć z nimi, przypomnieć sobie dziecięce lata, a dzieci cieszyć się obecnością swoich Rodziców. Zajęcia te wzbudziły wiele pozytywnych emocji. Dziękujemy za miło spędzony czas w magicznej, światecznej atmosferze.

mikołajki

6 grudnia naszą świetlicę odwiedził Mikołaj. Jego wizyta była olbrzymim zaskoczeniem. Dzieci otrzymały nowe zabawki i kolocki. Radość z zabawy nowymi zabawkami będzie gościła na twarzach dzieci bardzo długo. Dziękujemy za przygotowanie takiej niespodzianki.

andrzejki

W świetlicy odbyły się andrzejki. Poznaliśmy dawne zwyczaje wróżb i zabaw andrzejkowych, laliśmy wosk, tańczyliśmy z miotłą, wyciągaliśmy nitki z pudła. Dowiedzieliśmy się, że wróżby to tylko zabawa. Popołudnie spędzone w świetlicy było gwarne i wesołe.

Dzień Pluszowego Misia

Miś pluszowy nieodłącznie kojarzy nam się z beztroskim dzieciństwem. Wiele razy był kumplem do zabawy, towarzyszem podróży lub powiernikiem naszych małych lub wielkich kłopotów. Święto Pluszowego Misia w świetlicy to wiele ciekawych zajęć. Z tej okazji pojawiła się fotobudka i każdy mógł "być" jak pluszowy miś. Ogladaliśmy i czytaliśmy bajki o różnych misiach, poznaliśmy życie niedzwiedzia polarnego i brunatnego, rysowaliśmy misie, opowiadaliśmy o swoich misiach. To był bardzo wesoły i miło spędzony czas.

spotkanie z siostrami zmartwychwstankami

27 listopada odbyło się spotkanie z Siostrami Zakonu Zmartwychwstanek z Wejherowa. Dzieci dowiedziały się jakimi wartościami w życiu trzeba się kierować aby być "dobrym człowiekiem ". Siostry opowiadały o swoim codziennym życiu i przybliżyły nam postać bł. Alicji Kotowskiej i Janusza Korczaka. Dzieci otrzymały od naszych gości książeczki, puzzle i kartki.

Tydzień Od Dobra Do Dobra

W świetlicy odbywały się zajęcia z projektu fundacji Przytulny Domek "Od Dobra Do Dobra". Codziennie szczególnie akcentowałyśmy bycie dobrym dla siebie wzajemnie.W poszukiwaniu Dobra udałyśmy się do krainy bajek i baśni dla dzieci. Wspólnie czytając bajki i baśnie dzieci rozpoznawały dobrych bohaterów i dowiedziały się, że dobro zawsze zwycięża. Czytałyśmy opowiadanie z książki Barbary Gawryluk "Mali bohaterowie". Dzieci dowiedziały się, że aby zostać bohaterem, nie trzeba dokonywać nadludzkich czynów i mieć wielką moc. Odbyło się szereg zajęć, w których akcentowałyśmy wartość rodziny w naszym życiu. Przypominałyśmy dzieciom, że w rodzinie odnajdujemy bezinteresowną troskę, miłość i dobro. Dzieci rysowały swoją rodzinę, słuchały piosenek o rodzinie, a także wykonały plakat "reklamujący" Rodzinę. 27 listopada 2019 roku odbyło się spotkanie z dwoma Siostrami Zakonu Zmartwychwstanek w Wejherowie. Celem spotkania było poznanie przez naszych wychowanków ludzi, o których powiemy "dobry człowiek" oraz zaprezentowanie postaci rzeczywistej jaką była bł.Alicja Kotowska. Siostry: Daniela i Magda opowiedziały uczniom o swoim codziennym życiu zakonnym, o wartościach, którymi kierują się, aby czynić dobro. Wspólnie z dziećmi znalazły odpowiedź na pytanie: Co to znaczy dobry uczynek? Przeprowadzając rozmowy z dziećmi o czynieniu dobra dla innych, narodził się w naszych głowach pomysł na czynienie dobra. Świetlica szkolna zorganizowała zbiórkę szalików, czapek i rękawiczek dla osób bezdomnych i potrzebujących. Akcja ta jeszcze trwa, planujemy jej zakończenie 13 grudnia. Również biblioteka szkolna przyłączyła się do akcji „ODrodziny Dobra" zapraszając w swoje progi dzieci ze świetlicy. Pani bibliotekarka czytała fragmenty książki pt. „12 wyjątkowych postaci. Polscy autorzy o marzeniach". Dzieci miały okazję poznać pięcioro niezwykłych ludzi, którzy poświęcili swoje życie czynieniu dobra.

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada obchodziliśmy w świetlicy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, aby podkreślić jak ważna dla każdego człowieka jest: potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienia dobrych słów i niesienia bezinteresownej pomocy innym. Przygotowaliśmy się do tego święta solidnie.
W czasie zajęć rozmawialiśmy na temat życzliwości, wysłuchaliśmy mądrej bajki ,, O ciepłym i puchatym". Dzieci przygotowały okolicznościowe emblematy i drzewo dobrych życzeń. Na kolorowych sercach każdy mógł napisać coś miłego, swoje dobre myśli i życzenia. Chętnych nie brakowało, momentami tworzyła się nawet kolejka. W świetlicy zrobiło się kolorowo i radośnie.

święto niepodległości

Wychowankowie świetlicy cały tydzień przygotowywali się do świętowania 101 rocznicy odzyskania niepodległości. Dzieci z ogromną uwagą i zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Uczyliśmy się słów hymnu, wiersza "Kto Ty jesteś?", oglądaliśmy książki, słuchaliśmy pieśni patriotycznych, wykonywaliśmy kokardy narodowe i flagi Polski. Uwieńczeniem było wspólnie odśpiewanie hymnu o godzinie 11.11.

w bibliotece szkolnej

Dzieci ze świetlicy otrzymały zaproszenie do biblioteki. Wysłuchały tam fragmentów książki "Cukierek ty łobuzie". W role bohaterów wcieliły się starsze koleżanki i panie bibliotekarki. Przygody chłopca i jego kota bardzo podobały się dzieciom. Dziękujemy za miło spędzony czas.

jesienne prace plastyczne

Jesień to cudowna pora roku i całe mnóstwo skarbów zebranych podczas spacerów. Wystarczy rozejrzeć się dookoła i odnaleźć inspirację w palecie kolorowych liści, w spadających kasztanach, szyszkach czy żołędziach. Świetliczaki to wiedzą i spędzają czas na wspaniałej zabawie. Efekty naszej pracy można zobaczyć w galerii młodych artystów.

Copyright © Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rumi - 2014 (Agnieszka Gryzik)